Čo sú to samonabíjacie inteligentné hodinky? Ako to funguje? Populárne hodinky

Inteligentné hodinky v dnešnej dobe dokážu oveľa viac ako len spoločníka vášho telefónu. Je to celkom fascinujúci druh technológie, ktorý sa dá zabaliť do zariadenia, ktoré si môžete pripevniť na ruku. Jednou z takýchto funkcií, ktorá nás zaujala, je funkcia samonabíjania. Áno, ako už názov napovedá, táto technológia zaisťuje, že sa hodinky nabíjajú samé bez potreby nabíjania. Pozrime sa, ako fungujú samonabíjacie inteligentné hodinky, obľúbené možnosti, ktoré si môžete kúpiť, a ďalšie.

Čo sú to samonabíjacie inteligentné hodinky?

Samonabíjacie inteligentné hodinky sú zariadenie, ktoré na dobitie batérií nevyhnutne nepotrebuje externý zdroj energie. Existujú rôzne technológie, ktoré to nositeľným zariadeniam umožňujú. Tieto technológie zahŕňajú najmä použitie a TEG – termoelektrický generátor ktorý premieňa teplo na energiu. Niektoré z týchto technológií dokonca využívajú slnečnú energiu a kinetickú energiu.

Prečo potrebujeme samonabíjacie inteligentné hodinky?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by človek túžil po samonabíjacích inteligentných hodinkách. Jedným z dôvodov je očividne väčšie pohodlie. Nie vždy je potrebné hodinky rozbaliť a následne zapojiť do nabíjačky. Po druhé, vedci zistili, že samonabíjacie technológie môžu byť celkom fajn energeticky efektívne a udržateľné alternatíva k tradičným batériám.

Dúfajú, že tieto batérie vydržia dlhšie ako tie tradičné, a preto môžu znížiť množstvo elektronického odpadu. Jeden z takýchto samonabíjacích mechanizmov, ktorý sa vyvíja v University of Edinburgh, je dvakrát výkonnejší ako podobné existujúce zariadenia. Ďalšou výhodou je, že môžu vytvárať čistú energiukeďže väčšina energie je poskytovaná využívaním obnoviteľných zdrojov.

Čítať:  Apple oznamuje druhú generáciu HomePodu za 299 $

Dnes však výzvy prevažujú nad potrebami. Keďže spoločnosti pridávajú do inteligentných hodiniek mnoho ďalších funkcií, existuje neustála potreba extra energie. Je to kvôli komponentom náročným na zdroje, ako je displej, mobilný čip, GPS, monitor srdcovej frekvencie atď. To pôsobí ako hlavná prekážka pri budovaní spoľahlivej a plne spoľahlivej technológie samonabíjania.

Je smutné, že výrobcovia sa uchyľujú k vypusteniu niekoľkých funkcií a senzorov, ak sa chcú zamerať na funkcie samonabíjania. A práve tu sa ponuka rýchleho nabíjania zdá oveľa jednoduchšia ako niečo, čo by sa nabíjalo samo. To znamená, že niekoľko inteligentných hodiniek na trhu sa môže samonabíjať. Dostaneme sa do toho, ale najprv pochopme, ako to vlastne funguje.

Ako fungujú samonabíjacie inteligentné hodinky?

Samonabíjanie funguje hlavne na jednom princípe – premene jednej formy energie na inú formu energie. Medzi tieto formy energie patrí predovšetkým Termálna energia, Solárna energiaa Kinetická energia.

 • Kinetická energia: Kinetická energia sa používa na premenu mechanických pohybov častí v hodinkách na elektrickú energiu.
 • Termálna energia: Termoelektrický generátor pôsobí ako zdroj tepelnej energie a táto tepelná energia sa premieňa na elektrickú energiu. Teplo z vášho tela sa využíva na výrobu elektrickej energie.
 • Solárna energia: Slnečná energia je najčastejšie využívaná obnoviteľná energia. Táto solárna energia je prenášaná do batérií inteligentných hodiniek ako elektrická energia solárnymi panelmi, ktoré je možné nabíjať vystavením slnku.

Tu je stručný vývojový diagram, ktorý ukazuje, ako môže byť jedna forma energie premenená na elektrickú energiu a uložená v batérii.

Inteligentné hodinky, ktoré na samonabíjanie využívajú kinetickú energiu

Ak by sme sa ponorili hlbšie, mohli by sme sa pozrieť na konkrétne inteligentné hodinky s funkciami samonabíjania. Skontrolujte napríklad Sekvenčné inteligentné hodinky Titanium Elektron – ktorý má všetky fitness sledovače inteligentných hodiniek a presné mechanické hodinky švajčiarskej výroby, ktoré odrážajú presný čas. Tieto inteligentné hodinky ponúkajú upgrade oproti technológii, ktorá v mechanických hodinkách existuje už roky.

Čítať:  Kvalita vs. Množstvo: Čo je dôležitejšie pre vaše blogovanie a sociálnu stratégiu?

Vnútorné diely inteligentných hodiniek Titanium Elektron

Používa a spolieha sa na a pohybujúci sa rotor na generovanie elektrickej energie energie. Rotor sa pohybuje na základe vašich pohybov zápästia a gravitácie. Malý výbuch energie sa neustále sčítava a zhromažďuje sa na výrobu elektrickej energie. Tento zberací mechanizmus využíva 8-dielny bezhlučný dizajn.

Tento mechanizmus tiež pracuje s desaťnásobnou presnosťou. Táto technológia má tiež svoj vlastný režim šetrenia batérie a automaticky sa vypne, keď sa nenosí, čo môže šetriť batériu viac ako 12 mesiacov.

Inteligentné hodinky, ktoré na samonabíjanie využívajú termoelektrickú energiu

Ďalšie inteligentné hodinky, ktoré sa oplatí pozrieť, sú Matrix Power Watch X. Toto používa iný mechanizmus v porovnaní s naším predchádzajúcim príkladom. Tieto hodinky sú vybavené vstavanou termoelektrickou technológiou. Toto zariadenie v podstate využíva telesné teplo na samo seba.

Poďme pochopiť, čo znamená termoelektrika: Termoelektrika je zariadenie, ktoré premieňa teplo na elektrinu. Hodinky využívajú hlavne termoelektrický generátor, ktorý sníma telesné teplo a to sa premieňa na elektrickú energiu.

Aby mohol termoelektrický generátor fungovať, musí mať horúcu a studenú stranu. Horúca strana je kruhová čierna hliníková doska na zadnej strane hodiniek. Studenou stránkou je kovový rám a telo hodiniek. Teplá a studená strana sú oddelené vrstvou izolovaného termoplastu.

Preto TEG zbierajú teplo, ktoré prúdi z horúcej strany a potom na studenú stranu na výrobu elektriny.

Inteligentné hodinky, ktoré na samonabíjanie využívajú slnečnú energiu

Nakoniec tu máme inteligentné hodinky LunaR so solárnym pohonom. Toto používa energiu zo slnka na napájanie jeho batérií. Tieto inteligentné hodinky majú malý priehľadný panel, ktorý zbiera energiu zo slnka. Je tiež schopný zachytávať energiu z umelých zdrojov.

Čítať:  3 spôsoby, ako zmeniť používateľské meno alebo zobrazované meno na Discord

LunaR spolupracoval so spoločnosťou s názvom Sunpartner Technologies na využívaní vlastnej technológie s názvom Wysips Reflect tech. Ide o použitie priehľadného fotovoltaického modulu. Dodávajú sa tiež v štvorcových alebo obdĺžnikových formách, aby neovplyvnili výber dizajnu hodiniek.

Technológia a spôsob, akým funguje, sú svojou povahou dosť rudimentálne. Stačí sa len uistiť, že hodinky nezakrýva váš odev, a je to. Začne absorbovať slnečnú energiu, aby sa uložila do nabíjateľnej batérie.

K dispozícii je aj aplikácia pre Android a iOS, pomocou ktorej môžete sledovať ťažbu. Hodinky tiež zaznamenajú množstvo času stráveného na slnku v minútach spolu so stavom nabíjania a úrovňou batérie.

Samonabíjacie inteligentné hodinky dostupné na trhu

Zatiaľ čo sme sa pozreli na niekoľko samonabíjacích inteligentných hodiniek a spôsob ich fungovania, premýšľali sme o tom, či by sa dali použiť ako primárne inteligentné hodinky. Žiadny z nich nemá plne funkčný dotykový displej, takže sa ani zďaleka nepribližuje niečomu ako Apple Watch.

Robia však s niekoľkými ďalšími funkciami okrem zobrazenia času. V tejto časti sa teda môžeme pozrieť na to, čo tieto inteligentné hodinky ponúkajú okrem funkcie samonabíjania.

Sekvenčný Titanium Elektron

Sequent Smartwatch ponúka samonabíjanie pomocou elektromechanických prostriedkov; okrem tejto kľúčovej funkcie je tu všetko ostatné, čo ponúka.

Samonabíjacie inteligentné hodinky Titanium Elektron

 • Ukazuje čas s viac ako 10-násobnou zvyčajnou presnosťou.
 • Dodáva sa so sledovačom aktivity.
 • Má zabudovaný krokomer.
 • Možnosť sledovania viacerých tréningov.
 • Tieto hodinky obsahujú sledovač spánku.
 • Nechýba ani merač srdcovej frekvencie.
 • Tieto hodinky majú tiež vodotesnosť okolo 50 metrov a bez remienka vážia okolo 55 gramov.
Čítať:  Recenzia monitora OnePlus E24: Prémiový zážitok za rozumnú cenu

Skontrolujte: Sequent Elektron

Matrix Powerwatch X

Ako už bolo uvedené, Matrix Powerwatch X pracuje na termoelektrickej technológii, ktorá poskytuje funkciu samonabíjania. Tu je všeobecný prehľad samotného zariadenia:

Samonabíjacie inteligentné hodinky Matrix Powerwatch X

 • Dodáva sa s GPS trackerom v zariadení.
 • Pomocou sprievodnej aplikácie môžete dostávať upozornenia aj na ňu.
 • Dodáva sa s počítaním kalórií a sledovaním aktivity.
 • Obsahuje aj snímač srdcovej frekvencie a technológiu monitorovania spánku.
 • Je vodeodolný do 200m.

Skontrolujte: Matrix Powerwatch

Inteligentné hodinky LunaR so solárnym pohonom

Inteligentné hodinky LunaR využívajú slnečnú energiu na generovanie energie, aby mohli patriť do skupiny samonabíjacích inteligentných hodiniek. Tu je to, čo môžu tieto hodinky ponúknuť.

Solárne samonabíjacie inteligentné hodinky LunaR

 • Tieto hodinky ponúkajú iba základný systém upozornení – iba so svietiacou LED diódou.
 • Dodáva sa s monitorom aktivity a monitorom spánku.
 • Bohužiaľ mu chýba snímač srdcového tepu.
 • Je vodotesný do 50 metrov.
 • Môže sa pochváliť funkciou sledovania východu/západu slnka – kde môžete presne prijímať informácie o slnečnom svetle a západe slnka, aby ste mohli sledovať denné hodiny.

Skontrolujte: Sledujte LunarR na Kickstarteri

Zabaliť sa

Toto bolo všetko o tom, ako fungujú samonabíjacie inteligentné hodinky a niekoľko príkladov, ktoré pomôžu ilustrovať túto technológiu. Dúfame, že vás tento článok zaujal. Ako sme už písali, je celkom fascinujúce, ako sa technológia vyvinula a priestor nositeľných zariadení je ten, na ktorý si treba dávať pozor. Aby sme vám to pomohli, vždy plánujeme pokryť a písať o zaujímavých pokrokoch v inteligentných hodinkách, takže nás sledujte.

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE