Čo to je a ako si vytvoriť stratégiu

Ako sa vám v poslednej dobe darí na sociálnych sieťach? Všetko nachystané?

Dobre! Výrazne to posúvate na nasledujúce po sebe nasledujúce úrovne. Ak nie, nebojte sa; sme tu pre vás s balíkom poznatkov, ktoré vám pomôžu zostať viac osvietenými.

Nedávno sme sa stretli s mnohými spormi v oblasti sociálnych médií, ktoré zahŕňali niekoľko otázok, ktoré ešte neboli zodpovedané.

Väčšina z nich bola založená na sociálnych sieťach a marketingu. Ako teda spolupracujú? Máte nejaké nápady na marketing na sociálnych sieťach? Ak áno, sme otvorení diskusii a môžete sa s nami kedykoľvek spojiť.

Ale teraz sa vrhnime do rozbehnutého vlaku, aby sme sa naučili základy marketingu na sociálnych sieťach a niekoľko najlepších spôsobov budovania stratégií SMM.

Čítajte ďalej!

Čo je marketing sociálnych médií?

Ste nadšení, že viete o marketingu na sociálnych sieťach? Ak áno, prečítanie tohto odseku vám pomôže získať jasnú predstavu. Marketing sociálnych médií využíva na marketing značky aplikácie ako Facebook, Instagram, TikTok a ďalšie. Znamená to propagovať podnikanie na ktorejkoľvek z potenciálnych platforiem s cieľom získať viac používateľov, zlepšiť online prítomnosť a vybudovať reputáciu značky.

Ak sú vašou cieľovou skupinou mladšie generácie, potom na kreatívnu propagáciu značky odborníci hovoria, že využite TikTok. Potom opätovné použitie vírusového obsahu na iných platformách sociálnych médií pomôže zlepšiť konverzáciu značky.

Vďaka poznaniu dôležitosti platforiem sociálnych médií mnoho digitálne zdatných obchodníkov a firiem závisí od SMM pri vytváraní zdieľateľného obsahu a udržiavaní sociálne aktívnych. No, kurátorstvo vpravo stratégia sociálnych médií pomáha obchodníkom vybudovať silnú sociálnu sieť zapájaním existujúcich zákazníkov a oslovovaním nových. Okrem toho môžu podniky vyskúšať mnoho nových spôsobov, ako zaujať svojich potenciálnych zákazníkov pomocou sociálnych médií. A aby sa ubezpečili, že ich úsilie stojí za to, môžu používať analýzu údajov a monitorovať výkon.

Máte záujem o marketing na sociálnych sieťach?

SMM alebo marketing sociálnych médií je proces, v ktorom môžete robiť marketing pomocou rôznych aplikácií sociálnych médií, ako je Facebook, Instagram, TikTok, Twitter atď. Tieto aplikácie môžete využiť na nákup a predaj tovaru online.

Čítať:  Ako zobraziť, kedy bol vytvorený účet na Facebooku

Ak ste napríklad značka s novým produktom na trh, môžete ho propagovať v ktorejkoľvek z týchto aplikácií, aby ho videlo veľké množstvo ľudí. Toto sa nazýva marketing sociálnych médií. Spojenie so zákazníkmi pomocou komentárov a priamych správ sa nazýva SMM. Vytváranie kvalitného obsahu odhaliť reputáciu vašej značky patrí aj pod marketing sociálnych médií.

Práca s aplikáciami sociálnych médií si vyžaduje pomoc mnohých analytických nástrojov sociálnych médií. Okrem toho musíte mať dobrú správu zručností v oblasti sociálnych médií, aby ste udržali krok online.

Aký nástroj na analýzu sociálnych médií vám pomôže s vynikajúcou marketingovou stratégiou? Ak áno, pokračujte v čítaní a dozviete sa viac!

Pre ktorý nástroj by ste sa mali rozhodnúť?

Sprout Social je jedným z najlepších nástrojov na analýzu sociálnych médií, ktorý vám pomôže so sledovaním a analýzou vášho rastu sociálnych médií.

Odhaľuje štatistiky vašich sledovateľov a ďalšie údaje súvisiace s mierou rastu vašich sociálnych médií. Môžete tiež spoznať typ obsahu, ktorý získa záujem vášho publika.

Prečo nevyužiť túto skvelú príležitosť? Mohlo by to fungovať aj pre vás!

Najlepšie tipy na vybudovanie silnej marketingovej stratégie sociálnych médií

Plánovanie stratégie SMM je kľúčové, pretože objasní vaše ciele a pomôže vám dosiahnuť vaše ciele presne tak, ako to očakávate. Pokračujte v čítaní, aby ste sa o nich podrobne dozvedeli.

1. Najprv si stanovte ciele

Sociálne médiá fungujú na cieľoch. Samotné plánovanie začína správnym účelom alebo cieľom. Podľa Sprout Social Index budú hlavné ciele sociálnych médií zahŕňať povedomie o značke (58 percent) a angažovanosť (42 percent).

Tieto ciele rezonujú s trendom sociálnych médií, pretože existuje veľa výziev, ktoré ešte len prídu.

Pokiaľ ide o výzvy, medzi niekoľko výziev patrí sociálna realizácia, preukázanie návratnosti investícií, získavanie zdrojov a získavanie talentov atď. Mnohé značky sa už začali zameriavať na svoje ciele a zámery. V roku 2024 by to mohlo fungovať pre každú značku.

Pracovaním na cieľoch by si značky mohli vybudovať dobrú povesť a zákaznícku základňu. Väčšia komunita zákazníkov vám navyše ponúkne nadšený dav.

Takto budete pracovať na budovaní svojich stratégií sociálnych médií. Vaše najlepšie stratégie sociálnych médií niekedy určia vaše ciele. Udržujte svoju oddanosť zameranú na kampane.

Chcete vedieť o niekoľkých top cieľoch podrobne?

Ak ste stále zvedaví na niekoľko hlavných cieľov sociálnych médií, zostavili sme pre vás niekoľko. Skontrolovať to!

Cieľ 1: Rast povedomia o značke

Budovanie povedomia o vašej značke znamená prezentovať meno vašej značky viacerým ľuďom. Povedomie o značke spočíva v tom, aby svet videl vašu značku. Takže sa uistite, že prestanete prichádzať s propagačným obsahom.

Namiesto toho môžete vytvárať obsah, ktorý pridáva väčšiu hodnotu vašim cieľom.

Cieľ 2: Vybudovanie publika

publikum? Samozrejme, hrdinovia. Premýšľanie o publiku predtým, ako urobíte čokoľvek online alebo použijete sociálne médiá, je kľúčové.

Čítať:  Ako prepojiť a odpojiť Facebook a Instagram

Rastúca základňa publika vám pomôže s množstvom konverzií. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie patrí vaša značka. Práca s kanálmi sociálnych médií bude fungovať len pri správnom počúvaní a monitorovaní mnohých špecifických hashtagov a kľúčových slov.

Cieľ 3: Lepší predaj a konverzie

Bez ohľadu na to, či sú vaše pohyby online alebo prostredníctvom akýchkoľvek priamych CTA, vaše publikum sa nikdy nepokúsi niečo kúpiť náhodne. V takom prípade sú aplikácie sociálnych médií mostami, ktoré generujú značné príjmy.

Môže to byť napríklad čokoľvek, čo sa vám páči: vaše nové propagácie produktov, integračné katalógy, sociálne profily, exkluzívne ponuky atď.

2. Vytvorte jedinečný a pútavý obsah

Pútavý obsah by mal byť vašou súčasťou pri vytváraní marketingovej stratégie pre vašu firmu. Ak plánujete vytvárať obsah, uistite sa, ktorú platformu použijete. Dnešné generácie Z sú pohodlnejšie pri používaní TikTok na vytváranie obsahu, ktorý je príliš interaktívny a výrazný na to, aby zlepšil hlas vašej značky. Okrem toho používajú Trollishly na to, aby sa ich obsah stal virálnym a dokonca zvýšil svoj status ovplyvňovateľa pomocou vírusového hitu obsahu. S dôverou si teda vyberte jednu platformu a preskúmajte nápady a s veľkou inšpiráciou dosiahnite svoje poslanie.

Môžete vytvoriť širokú škálu obsahu, aby ste oslovili čo najviac potenciálneho publika. Tu je niekoľko nápadov na vytváranie obsahu:

  • Váš obsah by mal vzdelávať vaše publikum.
  • Zamerajte sa na zdieľanie obsahu zo zákulisia.
  • Obsah vytvorený používateľmi.
  • Krátky náhľad na uvedenie nového produktu.
  • Usporiadajte súťaže a darčeky.
  • Zúčastnite sa hashtagových výziev a ďalších.

Jedným z brilantných plánov budovania značky je použitie potenciálneho hashtagu pre váš obsah na zväčšenie vašej prítomnosti v obsahu. Výsledkom je, že na vaše webové stránky privediete väčšiu návštevnosť a povzbudí viac používateľov, aby sa zapojili do vášho obsahu.

3. Zamerajte sa na svoje metriky

Máte predstavu o tom, čo znamenajú metriky? S akými typmi metrík sa môžete stretnúť?

Metriky sú faktory, ktoré udržia vašu stratégiu založenú na údajoch. Zamerajte sa na údaje, ktoré zostanú viac v súlade s vašimi údajmi. Metriky sú teda nevyhnutné.

Chcete vedieť, čo tieto metriky znamenajú? Čítajte ďalej!

Výkon hashtagov: Výkon hashtagov skutočne určí výkon vášho obsahu. Toto sa analyzuje podľa počtu používateľov, ktorí hľadajú vaše kľúčové slová.

zapojenie: to zahŕňa výpočet počtu zobrazení a sociálnych interakcií. Možno skôr ako celkové sociálne interakcie vydelené počtom zobrazení. Pomocou toho môžete zistiť, ktorý pomer ľudí si všimol váš záujem spojiť sa s nimi.

Kliknutia: Kliknutia predstavujú celkový počet kliknutí, ktoré váš obsah alebo profil získal.

Označenia páči sa mi (platené aj organické): V prípade lajkov je tento faktor dostupný pre platený aj organický obsah. Aj keď organická interakcia prináša viac výsledkov, niekoľko značiek stále uprednostňuje reklamy. Ak budete vedieť viac o oboch, pomôže vám to s lepšími výdavkami na reklamu a investíciami.

Dosah: Ide o počet jedinečných používateľov, ktorí navštívili váš profil a obsah. To určuje dosah vašej práce.

Čítať:  Čo je to VPN? Ako to funguje a bežné použitie

sentiment: Toto meria, ako diváci reagujú na vaše značky, hashtagy a prácu. Ponorte sa hlbšie a dozviete sa viac o sentimente.

Toto nie je ono. Existuje veľa metrík, ktoré sa možno budete musieť naučiť. Ponorte sa teda hlbšie pomocou Sprout Social, aby ste získali viac toho, čo potrebujete merať.

4. Zamerajte sa na segment cieľového publika

Viete, kto sú vaši diváci? Viete o ich záujmoch a očakávaniach? Je nevyhnutné to všetko vedieť? Odpoveď na všetky tieto otázky je ÁNO.

Diváci, fanúšikovia, diváci, sledovatelia atď. sú rovnakí. Ľudia sa však tlačia v rôznych podobách a menách. Ak teda chcete odpovedať na všetkých 5 otázok WH (kto, kedy, čo, kde a prečo), musíte podrobne poznať svoje publikum.

Jedným z najlepších a najživších príkladov je, že ak ste v sektore cestovania, váš typ publika bude vyžadovať informácie a obrázky o jedinečnejších miestach, ľuďoch a ich pobyte.

Len tak sa vaše publikum medzičasom stane vašimi zákazníkmi. Tento typ postupného konverzačný marketing pre značky bude viesť k lepšiemu rastu.

Tieto typy informácií na sociálnych sieťach upútajú pozornosť vašich divákov a fanúšikov. Už ste si istí, prečo je dôležité zamerať sa na publikum?

5. Konkurencia je kľúčová

Jedným z najvýznamnejších konfliktných faktorov je, že vaši konkurenti už poznajú aplikácie sociálnych médií a používajú ich. Preto je nevyhnutné byť vždy o krok vpred.

Občas sa môžete poučiť aj z ich úspechu a silných stránok. Pomôže vám to pri individuálnom rozvoji vašich zručností.

Stretli ste sa s pojmom analýza konkurencie? Ak nie, zoznámte sa s tým teraz. Analýza konkurencie je skôr ako prieskum, aby ste pochopili, kto sú vaši konkurenti. Väčšinou sa môžete dozvedieť o očakávaniach vášho špecializovaného alebo priemyselného publika.

Namiesto sústredenia sa na dominantných hráčov sa môžete sústrediť na miesta, ktoré si vyžadujú viac pozornosti.

'Udri na tyč, keď je horúca', takže strieľaj na svoje príležitosti, pretože nezaklopú na tvoje dvere dvakrát.

6. Zdieľajte obsah čo najskôr

Uverejnenie obsahu v správnom čase je pre obchodníkov a podniky veľmi dôležité. Dodržiavajte preto aktuálnosť, aby ste zvýšili šancu, že váš obsah uvidí veľké publikum. Pravidelná aktualizácia obsahu v správnom čase spôsobí, že vaši sledovatelia budú hľadať, čo zverejníte ako ďalšie. Zdieľanie najvynaliezavejšieho obsahu v správnom čase zároveň urobí kúzlo, pokiaľ ide o zlepšenie konverzácie vašej značky.

Ak chcete, aby mal váš obsah väčší vplyv:

  • Naplánujte si obsah
  • Uverejnite v správnom čase
  • Urobte rýchlu odpoveď

Môžete použiť funkciu publikovania Sprout Social a naplánovať neobmedzený počet príspevkov na svoje obľúbené platformy sociálnych médií. Ďalej budete môcť analyzovať svoj najlepší čas na uverejnenie, optimálnu dĺžku príspevku, najpútavejšie typy médií, najlepšie príspevky atď.

7. Spolupracujte so správnymi influencermi

Ak podnikáte, už poznáte výhody spolupráce s influencermi. Ak si vyberiete potenciálnych influencerov, môžete ľahko zaujať úplne nové publikum. Ešte dôležitejšie je zabezpečiť partnerstvo s influencermi, ktorí majú záujemcov o kúpu vášho produktu alebo vášho podnikania.

Čítať:  Ako urobiť analýzu konkurencie na YouTube v 5 jednoduchých krokoch

Dúfajme, že keď influenceri zdieľajú obsah pre vašu značku, ich sledovatelia si to prehliadnu. Výsledkom bude rozšírenie konverzácie vašej značky, zlepšenie dôvery v značku a vybudovanie silnej reputácie značky.

Záverečné slová

Marketing na sociálnych sieťach bol vždy kľúčový a zostáva významný vďaka svojej efektívnosti. Ak chcete vytvoriť dobrú stratégiu, musíte vedieť o mnohých veciach. Niektoré z nich sme pre vašu referenciu spomenuli vyššie.

Prejdite si ich a spravte svoje sociálne médiá efektívnejšie. Môžete tiež vyskúšať Sprout Social, aby ste mali prehľad o svojich metrikách sociálnych médií, ktoré v budúcnosti zvýšia váš online výkon.

Vyššie uvedené poznatky by vám pomohli získať lepšie nápady o marketingu sociálnych médií a najlepšie nápady na vybudovanie stratégie SMM. Chápeme však, že byť v strehu a sledovať analýzy naprieč platformami je šialene ťažké. Preto odporúčame používať analytický nástroj typu všetko v jednom Sprout Social.

Už viac ako 100 000 marketérov využíva výhody z jeho marketingovej automatizácie. Je čas to urobiť. Začnite zadarmo a presvedčte sa sami.

7 najdôležitejších marketingových metrík sociálnych médií

Marketing sociálnych médií 101 pre malé podniky

často kladené otázky

1. Ako začať s marketingovou stratégiou sociálnych médií?

Nasleduje niekoľko bodov bulletinov, ktoré je potrebné zvážiť, keď začínate s marketingom na sociálnych sieťach:
1. Stanovenie cieľov
2. Hodnotenie zdrojov
3. Identifikácia publika
4. Tvorba a kurátorstvo obsahu
5. Integrácia marketingového úsilia
6. Tvorba rozvrhu
7. Kvalita pred kvantitou

2. Aké sú 4C marketingu sociálnych médií?

Štyri C marketingu sociálnych médií zahŕňajú konverzie, kampane, komunity a výzvy. Ich podrobné poznanie je kľúčom k úspechu vašich marketingových stratégií na sociálnych sieťach.

3. Aké sú najdôležitejšie prvky marketingu sociálnych médií?

Niekoľko najdôležitejších prvkov marketingu sociálnych médií zahŕňa:
1. Produkt
2. Cena
3. Miesto
4. Propagácia
5. Ľudia

4. Prečo je marketing na sociálnych sieťach taký dôležitý?

Marketing sociálnych médií sa stal veľmi dôležitým, pretože má neobmedzený potenciál pomáhať podnikom spájať sa a komunikovať so zákazníkmi. Zároveň umožňuje podnikom rýchlo zhromažďovať informácie o zákazníkoch. Spojenie, interakcia a zhromažďovanie údajov o zákazníkoch sú tri hlavné marketingové ciele podnikania. SMM tieto procesy veľmi zjednodušuje a posúva vaše podnikanie k novým výšinám.

5. Čo je vírusový marketing v marketingu sociálnych médií?

Vírusový marketing je marketingová stratégia sociálnych médií, ktorá pomáha rýchlo zvyšovať povedomie o značke. Jednoducho, je to nákladovo efektívny marketing na podporu predaja vašej značky.

6. Ako vytvoriť účinnú marketingovú stratégiu sociálnych médií?

Ak chcete vytvoriť efektívnu marketingovú stratégiu sociálnych médií, postupujte podľa vyššie uvedených krokov. Začnite výberom platformy, stanovením cieľa značky a meraním metrík. Vykonajte tiež konkurenčnú analýzu a zistite, ktorý obsah vaše publikum miluje. Okrem toho zdieľajte obsah, ktorý vaše publikum rádo sleduje, a zamerajte sa na zdieľanie obsahu počas aktívnych hodín. A ak je to potrebné, zahrňte platené akcie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE