Čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagrame Live

Podobný Facebook a YouTube, Instagram začlenil aj funkciu Live, ktorá používateľom umožňuje vysielať videá sledovateľom. Táto funkcia dáva tvorcom obsahu a firmám možnosť komunikovať so svojimi sledovateľmi a odpovedať na akékoľvek otázky, ktoré môžu mať.

Používatelia majú navyše možnosť komentovať počas živého vysielania Instagram a dokonca spomenúť ostatných, aby ich informovali o najnovších trendoch, produktoch a oveľa viac. To je prospešné nielen pre publikum, ale aj pre hostiteľa, pretože to pomáha zvyšovať ich angažovanosť.

Ak ste sa teda dostali do tejto situácie a zaujíma vás, čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagram Live, ste na správnej stránke. Pozrime sa podrobne na odpoveď na vašu otázku spolu s krokmi, ktoré môžete podniknúť, ak chcete niekomu zabrániť, aby sa o vás zmienil na Instagram Live.

Takže bez ďalších okolkov začnime!

Ako zistíte, že vás niekto spomenie na Instagrame Live

Vždy, keď vás na Instagram Live označí iný účet Instagram, dostanete upozornenie na karte Aktivita, ktoré vás informuje, že ste boli spomenutí.

Čítať:  Aké sú kroky na vytvorenie kampane značky?

Klepnutím na upozornenie sa dostanete do sekcie komentárov Instagram Live, kde budete môcť vidieť komentáre všetkých, vrátane toho, kde vás spomenuli.

Čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagrame Live

Keď vás iný používateľ spomenie na Instagram Live, znamená to, že v tomto Live Story označuje vaše používateľské meno na Instagrame. Rôzni ľudia to môžu robiť rôznymi spôsobmi. Buď vás vaši priatelia spomenuli vo svojom živom videu, vaši priatelia vás označili na živom vysielaní niekoho iného alebo vás instagramový influencer spomenul vo svojom živom vysielaní.

Používatelia vás môžu tiež spomenúť na Instagram Live, ak sa domnievajú, že by vás mohol zaujímať zobrazovaný obsah. Navyše, ak sú to oni, kto organizuje Live, môžu hovoriť o vás.

Bez ohľadu na to, ako a prečo sa to stane, zmienka od niekoho na Instagram Live je skvelý spôsob, ako získať pozornosť a sledovateľov, ako aj spojiť sa s ostatnými instagramermi. To by malo zodpovedať vašu otázku, čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagram Live.

Ako niekoho spomenúť na Instagram Live

Ak vysielate Instagram Live alebo sledujete živé video niekoho iného a chcete spomenúť iného používateľa, môžete to jednoducho urobiť pomocou sekcie komentárov. Spomínaná osoba si bude môcť pozrieť upozornenie na karte Aktivita.

Tu je návod, ako niekoho spomenúť na Instagram Live:

 1. Zamierte na Aplikácia Instagram z vášho zariadenia.
 2. Spustite Instagram Live alebo klepnite na živé video v sekcii Príbeh v hornej časti.
 3. Teraz klepnite na panel komentárov a zadajte používateľské meno osoby, ktorú chcete označiť. Uistite sa, že ste napísali „@“ pred ich používateľským menom.
Čítať:  Vyriešené: Dočasne sa nemôžeme pripojiť k Chase

Ako zabrániť niekomu, aby vás spomínal na Instagrame Live

Spomínať na Instagram Live náhodnými ľuďmi nemusí byť niečo, čo by chcel každý používateľ. Ak chcete niekomu zabrániť, aby sa o vás zmienil na Instagram Live, môžete zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov, zablokovať alebo nahlásiť účet Instagram.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako vykonať jednotlivé akcie, aby ste zabránili používateľom označovať vás naživo:

1. Zmeňte nastavenia ochrany osobných údajov.

Instagram predvolene nastavil nastavenia zmien na Všetci. Ak teda chcete zmeniť publikum, ktoré vás môže na Instagrame spomenúť, môžete to jednoducho urobiť prostredníctvom nastavení Instagramu.

Ak chcete obmedziť, kto sa o vás môže zmieniť naživo, môžete zmeniť nastavenia zmienky na ľudí, ktorých sledujete, alebo môžete vybrať možnosť Nikto, aby ste úplne zabránili zmienke o vašom používateľskom mene.

Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Najprv spustite Instagram aplikáciu v telefóne.
 2. V pravom dolnom rohu klepnite na svoj profilový obrázok a prejdite do svojho profilu.
 3. Potom klepnite na ikona hamburgerového menu v pravom hornom rohu vášho profilu.
 4. Odtiaľ vyberte nastavenie.
 5. Potom prejdite na Súkromie a klepnite na zmienky.
 6. Pod Povoliť @zmienky od sekciu, môžete si vybrať Ľudia, ktorých sledujete aby sa o vás zmienili iba vaši sledovaní. Alebo povoliť Nikto zabrániť ľuďom, aby vás spomínali na Instagram Live.

2. Zablokujte používateľa.

Ak je konkrétna osoba, o ktorej si neželáte, aby vás spomínala na Instagram Live, môžete jej účet jednoducho zablokovať. To umožní každému okrem tohto konkrétneho používateľa spomenúť vás na Instagrame. Okrem toho sa nebudete môcť nájsť na Instagrame ani si navzájom prezerať príspevky.

Ak chcete zablokovať konkrétny účet, postupujte podľa nižšie uvedeného postupu:

 1. Prejdite na profil používateľa.
 2. V pravom hornom rohu obrazovky klepnite na ikonu ponuky.
 3. Z rozbaľovacích možností vyberte Blokovať.
Čítať:  5 stratégií, ako čo najlepšie využiť váš obchod WooCommerce

Používateľa ste teraz úspešne zablokovali a už vás nebude môcť spomenúť na Instagram Live.

3. Nahláste sa na Instagrame

Ak vás niekto spomenie na Instagram Live bez vášho súhlasu, máte tiež možnosť nahlásiť živé vysielanie Instagramu alebo nahlásiť používateľa individuálne. Instagram sa na vašu správu pozrie a podnikne proti nej potrebné opatrenia.

Ak chcete nahlásiť živé vysielanie na Instagrame, postupujte takto:

 1. V spodnej časti živého vysielania klepnite na menu s tromi bodkami vedľa štítku Komentujte.
 2. Potom vyberte správa alebo Nahlásiť nevhodné.
 3. Po vykonaní pokynov na obrazovke klepnite na hotový.

Okrem toho môžete tiež nahlásiť účet používateľa, ak vás spomenul v nežiaducich komentároch na Instagram Live.

Ak chcete nahlásiť účet, vykonajte tieto kroky:

 1. Prejdite do profilu používateľa buď klepnutím na jeho používateľské meno z vášho informačného kanála alebo vyhľadaním jeho mena cez ikona vyhľadávacieho panela.
 2. Potom klepnite na ikona troch bodiek v pravom hornom rohu ich profilovej stránky.
 3. Vyberte správa a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Môžete vysielať naživo, ak je váš účet súkromný?

Funkcia Live na Instagrame je dostupná pre súkromné ​​aj verejné účty. Ak však vlastníte súkromný účet na Instagrame a chcete vysielať naživo, vaše živé vysielanie budú môcť sledovať iba ľudia, ktorí vás sledujú. Publikum môžete kedykoľvek zmeniť v nastaveniach Instagramu.

2. Sú moje komentáre a zmienky na Instagrame skryté?

Keď komentujete alebo spomeniete niekoho v živom vysielaní alebo pod príspevkom z verejného účtu, každý, kto sleduje tento účet, bude môcť zobraziť váš komentár. Ak je však účet súkromný, uvidia ho iba používatelia, ktorí ho sledujú.

Čítať:  [Answered] Zobrazuje Zelle vaše meno, keď posielate peniaze?

Ak ste na strane príjemcu a iný používateľ sa o vás zmieni pod akýmkoľvek príspevkom z verejného účtu, každý si ho môže zobraziť, ale iba vy budete dostávať upozornenia týkajúce sa tohto.

3. Prečo nemôžem ísť naživo na Instagram?

Ak nemôžete vysielať naživo na Instagrame, vinníkom je najčastejšie vaše internetové pripojenie. Keďže vysielate naživo, musíte mať stabilné internetové pripojenie so silným signálom.

To je dôvod, prečo ak nemôžete vysielať naživo, najdôležitejšou vecou je skontrolovať a zabezpečiť, aby váš internet fungoval hladko. Ak nie, môžete zaznamenať oneskorenie alebo zamrznutie počas vysielania naživo, alebo sa môže stať, že nebudete môcť vysielať naživo, kým sa problém nevyrieši.

Zbalenie: Čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagrame Live

Keď vás niekto spomenie na Instagram Live, znamená to, že si myslí, že by vás obsah mohol zaujímať. Vaši sledovatelia môžu dokonca chcieť s vami viac komunikovať, čo vedie k tomu, že sa o vás zmienia v rôznych vysielaných Instagram Live v nádeji, že začnú konverzáciu. Okrem toho budete vždy upozornení, keď sa o vás niekto zmieni.

Toto končí náš sprievodca o tom, čo to znamená, keď vás niekto spomenie na Instagram Live. Ak máte ďalšie otázky alebo obavy, neváhajte použiť sekciu komentárov nižšie. Okrem toho, ak si myslíte, že vám táto príručka pomohla, určite ju zdieľajte so svojou rodinou a priateľmi, aby mohli tieto informácie využiť aj oni.

Súvisiace príspevky:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE