Čo znamená emoji roztápajúce sa tváre 🫠?

Význam väčšiny emotikonov je celkom jasný, keď sa na ne pozriete. Keď napríklad v roku 2020 vypukla pandémia, používanie emotikonov zobrazujúcich masku cez tvár 😷 prešlo strechou. Ale nie je to tak vždy. Keď sa v roku 2021 objavil emoji topenia tváre 🫠, nebolo tak zrejmé, čo má znázorňovať. Čo teda znamená emoji roztápajúce sa tváre?

V skutočnosti existuje niekoľko prípadov použitia emodži tania tváre a zvyčajne závisí od kontextu. Rovnako ako mnoho emotikonov, niekedy máte pocit, že má zmysel ich použiť, aj keď nemôžete hneď verbalizovať prečo. Pozrime sa na to.

Čo znamená emoji topiacej sa tváre?

Matt Horne / Úrad pre Android

Emodži topenia tváre možno použiť na vysvetlenie niečoho fyzického, ako je teplota, alebo môže poskytnúť príjemcovi pohľad na to, ako sa v danej situácii cítite. Tu je niekoľko príkladov, kedy môže mať zmysel používať emotikony.

Byť veľmi horúci

Keď je extrémne teplé počasie a vy niekde uviaznete bez oddychu, môžete mať pocit, že roztajíte. Emoji je spôsob, ako to vyjadriť, spolu s klasickým emotikonom horúcej tváre 🥵.

  • „V Mexiku sa mám skvele, ale vo horúčave trochu bojujem! 🥵🫠”
  • “Nie je vhodný čas na to, aby mi praskla klimatizácia v aute.” 🫠”
Čítať:  Ako vytvoriť balíkový produkt v Magento: Podrobný sprievodca pre začiatočníkov

Pocit trápnosti alebo hanby

Toto je pravdepodobne najlepší prípad použitia pre emotikony. Usmievavá tvár naznačuje, že navonok predstierate, že je všetko v poriadku, zatiaľ čo sa pomaly chcete rozplynúť v podlahe a schovať sa pred svetom.

  • “PRE BOHA! Ten posledný odkaz som poslal otcovi namiesto teba! 🫠”
  • “Moje včerajšie rande bolo naozaj trápne.” Takmer okamžite nám došli veci, ktoré by sme mohli povedať 🫠”

Pocit desu alebo pocit premoženia

Inokedy niekedy chcete len zmiznúť na parkete, keď máte obavy z niečoho, čo sa má stať, alebo keď toho máte na tanieri príliš veľa. Emoji môže naznačovať, že keď sa veci začnú kaziť, nasadíte odvážnu tvár.

  • “Mám 45 minút na dokončenie tejto eseje a ešte mám 1000 slov na napísanie… 🫠”
  • “Môj šéf čítal správu.” Zajtra ma chce vidieť ako prvý. Zlý! 🫠”

Sarkazmus

Rovnako ako obrátený emoji 🙃 naznačuje, že to, čo hovoríte, nie je vážne, emotikon rozplývajúcej sa tváre by mohol vyjadrovať sarkazmus. Usmievavá tvár v kombinácii so skreslenými rysmi by mohla naznačovať pocit výsmechu ohľadom vašej správy.

  • “Dúfam, že sa vám včera večer páčilo varenie môjho partnera.” Robí maximum 🫠”

Najčastejšie otázky

Je topiaci sa emotikon koketný?

Význam akéhokoľvek emotikonu závisí od kontextu a odosielateľa. Emoji rozplývajúcej sa tváre nie je najzjavnejšou koketnou voľbou, ale je možné ju použiť v kontexte pocitu trápnosti, napríklad „Ďakujem, že ste mi dal svoje číslo. Bol som skoro príliš nervózny, aby som sa spýtal! 🫠”

Čítať:  Orbi purple light: Čo to je? ako to opraviť?

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE