Čo znamená navigácia na Instagrame

Instagram Stories sú len ďalšou metódou pre značky a tvorcov, ako inzerovať a propagovať svoje produkty. Učenie sa, ako vaše publikum vníma váš obsah, je kľúčom k zvýšeniu vášho vplyvu na platforme.

Z tohto dôvodu vám Instagram poskytuje prehľady nielen pre príspevky, ale aj príbehy. Pri analýze ste možno narazili na sekciu Navigácia a premýšľali ste, čo znamená Navigácia na Instagrame?

Aby sme vám odpovedali na túto otázku a vysvetlili vám, ako môžete využiť túto neuveriteľnú funkciu, aby ste sa stali populárnou na platforme, uzavreli sme pre vás túto podrobnú príručku. Takže už nehľadajte, pretože máme všetko! Jednoducho si prečítajte až do konca a dozviete sa všetko o Navigácii na Instagrame.

Začnime!

Čo znamená navigácia na Instagrame?

Ak vlastníte profesionálny účet na Instagrame, je pravdepodobné, že poznáte Instagram Insights. Možno ste odtiaľ prešli na kartu Navigácia a premýšľali ste, čo to znamená. Táto metrika v podstate umožňuje používateľom pochopiť, ako diváci reagujú na ich príbehy na Instagrame.

Pomocou tejto skvelej funkcie môžete presne zistiť, koľko ľudí sleduje celý váš príbeh, spolu s počtom ľudí, ktorí ich zdieľajú alebo na ne odpovedajú. To vám zase pomáha určiť, čo vaši používatelia chcú vidieť viac a akému druhu obsahu by ste sa mali vyhnúť.

Čítať:  Interaktívne obsahové stratégie na generovanie ďalších potenciálnych zákazníkov

Karta Navigácia obsahuje niektoré potrebné metriky, medzi ktoré patria klepnutia späť, klepnutia dopredu, potiahnutie prstom na ďalší príbeh a klepnutia na ukončenie príbehu. Teraz prejdime k tomu, čo to vlastne znamená a ako môžu byť užitočné pre vaše štatistiky Instagramu.

Klepnutie na chrbát

Ako naznačuje názov, Back Taps vám jednoducho povie počet používateľov, ktorí klepli na ľavú stranu obrazovky pri prezeraní vášho Instagram Story. To znamená, že sa vrátili pozrieť si váš predchádzajúci príbeh.

Čím viac kliknutí späť dostanete, tým silnejšie to naznačuje, že váš príbeh má vplyv na používateľov. Môže sa to stať, keď váš príbeh obsahuje obsah, ktorý by vaši diváci mohli chcieť vidieť viac. Používatelia sa možno vrátili, aby si urobili snímku obrazovky vášho príbehu, odpovedali alebo ho poslali ostatným.

Klepnutie dopredu

Na rozdiel od klepnutí Späť klepnutia dopredu označujú, koľkokrát diváci klepli na pravú stranu obrazovky, aby preposlali váš príbeh.

Predtým, ako sa začnete obávať počtu klepnutí dopredu, majte na pamäti, že používatelia Instagramu vo všeobecnosti prezerajú príbehy klepaním dopredu, aby sa v príbehoch rýchlo pohybovali. Preto to presne nenaznačuje, že sa vášmu publiku váš príbeh nepáčil.

Ak chcete získať predstavu o tom, aké presné sú klepnutia dopredu pre príbeh, môžete ho porovnať s klepnutiami dopredu iného príbehu a skontrolovať, či je medzi oboma veľký rozdiel alebo nie. Ak áno, váš príbeh nemusí byť pre divákov taký zaujímavý. To vám pomôže určiť, čo vaše publikum skutočne chce vidieť.

Ďalší príbeh prejde prstom

Množstvo ľudí, ktorí prejdú prstom z vášho príbehu k ďalšiemu používateľovi, sa nachádza v časti Potiahnutia ďalšieho príbehu. Keď sa pozriete na hodnotu prejdenia prstom z ďalšieho príbehu, mali by ste byť schopní povedať o záujme vášho publika a o druhu obsahu, ktorý má záujem vidieť.

Čítať:  Čo robiť, keď ste stratili diaľkový ovládač Firestick?

Ak ste uverejnili niekoľko príbehov za deň, táto metrika vám môže ľahko pomôcť pochopiť, kde vaši aktívni sledovatelia strácajú záujem. Môže vám to pomôcť pri vytváraní obsahu orientovaného na publikum, ktorý vám môže vrátiť vašu angažovanosť.

Ukončiť klepnutia na príbeh

Exit Story Taps označujú počet používateľov, ktorí úplne prestali sledovať Instagram Stories. Podobne ako pri klepnutiach vpred, toto nie je presným odrazom toho, ako sa vášmu príbehu darí, pretože veľa ľudí prestane pozerať príbehy, aby v určitom čase vykonali úlohy.

Dotyky na ukončenie príbehu zahŕňajú aj jednotlivcov, ktorí mohli prejsť nahor z vášho príbehu Instagramu, aby prešli na odkaz.

Ako pomáha navigácia na Instagrame?

Teraz, keď ste si vedomí toho, o čom je karta Navigácia v Instagram Stories, poďme diskutovať o tom, ako vám táto metrika môže pomôcť vo vašej kariére na Instagrame.

Príbehy sa stali kľúčovým prvkom v tom, ako zdieľame obsah v aplikácii Instagram. Len pomocou Instagram Stories môžete získať niekoľko používateľov, aby sa zaujímali o váš obsah a v konečnom dôsledku rozšírili vašu sledovanosť. Preto správnym využívaním tejto funkcie môžete posunúť svoju kariéru na Instagrame do nových výšin.

Okrem toho musia používatelia poraziť algoritmus Instagramu, aby získali lepšie zapojenie. To všetko sa dá urobiť iba vtedy, ak viete, ako analyzovať kartu Instagram Insights and Navigation. Keď budete vedieť, čo chce publikum pomocou navigačných metrík, budete to môcť začleniť do svojich príbehov na Instagrame.

Ako skontrolovať svoj prehľad navigácie v príbehu Instagramu?

Pred hodnotením Instagram Insights majte na pamäti, že táto funkcia je dostupná iba pre firemné účty na Instagrame. Ak máte súkromný účet, možno budete musieť prejsť na profesionálny účet, aby ste skontrolovali svoje štatistiky Instagramu.

Čítať:  Ako napísať perfektné platené marketingové ciele sociálnych médií

Ak ste teda súkromným účtom na Instagrame, zmeňte typ účtu podľa týchto krokov:

 1. Choďte na Aplikácia Instagram z vášho zariadenia.
 2. Klepnite na svoje Ikona profilu z pravého dolného rohu prejdite na kartu Profil.
 3. Ďalej vyberte ikona hamburgerového menu v pravom hornom rohu a vyberte si nastavenie.
 4. Potom klepnite na Súkromie a vypnite prepínač pre Súkromný účet.
 5. Klepnite na OK na potvrdenie.
 6. Keď ste mimo súkromia, vráťte sa do Nastavenia, prejdite nadol a nájdite Prepnúť na firemný účet. Potom zapnite prepínač vedľa neho.
 7. Na ďalšej obrazovke budete musieť pripojiť svoj Podnikanie na Instagrame účet na stránke Facebook. Na prepnutie účtu je potrebné mať stránku na Facebooku. Ak ho teda nemáte, jednoducho klepnite na Vytvorte novú stránku pokračovať.
 8. Na Nastavte si firemný profil obrazovky, uveďte svoje údaje.
 9. Nakoniec klepnite na hotový.

Po nastavení firemného profilu získate prístup k štatistikám navigácie podľa týchto krokov:

 1. Otvor Aplikácia Instagram.
 2. Kliknite na svoj príbeh v ľavom hornom rohu a klepnite na Ikona oka prítomný na vrchu.
 3. Nakoniec prejdite na Karta Štatistiky z ľavej strany a rolovaním nadol zobrazte Navigácia štatistiky.

Tu je postup, ako zobraziť metriky navigácie starého príbehu, ktorý ste uverejnili:

 1. Zamierte na Aplikácia Instagram.
 2. Potom prejdite do svojho profilu klepnutím na Ikona profilu zo spodnej lišty.
 3. Teraz vyberte Insights tlačidlo. Prípadne môžete klepnúť na ikona hamburgerového menu a vyberte si Insights.
 4. Pod Obsah, ktorý ste zdieľalivyberte požadovaný príbeh.
 5. Prejdite prstom nahor z príbehu a prejdite nadol, aby ste natrafili na Navigácia metriky.
Čítať:  Prelomte spisovateľský blok a odomknite kreativitu pomocou režimu Sprout Social AI Power Mode

Často kladené otázky (FAQ)

1. Ako rozumiem Instagram Insights?

Zjednodušene povedané, Insights je funkcia, ktorú používajú firemné účty na Instagrame, aby zistili, ako sa ich stránke darí.

Karta Insights obsahuje niekoľko metrík, ktoré možno použiť na analýzu dôležitých faktorov, ako sú dosiahnuté účty, zapojené účty a celkový počet sledovateľov. Firemné účty môžu interpretovať tieto analýzy a zistiť výkonnosť ich obsahu.

2. Prečo nie je Instagram Insights dostupný na Instagrame?

Funkcia Instagram Insights je dostupná len pre firemné účty. Ak náhodou máte súkromný účet, možno ho nebudete môcť zobraziť. Budete musieť prejsť na verejný účet a potom zmeniť typ účtu na firemný. Iba týmto spôsobom budete mať prístup k štatistikám.

Navyše, ak prepnete späť z firemného účtu na súkromný, karta Insights zmizne a už k nej nebudete mať prístup.

Zbalenie: Čo znamená navigácia na Instagrame

Jednoducho povedané, metriky navigácie na Instagram Insights vám umožňujú získať lepšiu predstavu o tom, ako dobre vaše publikum prijíma vaše príbehy Instagramu. Ak sa pozriete na metriky Späť, Dopredu, Ďalší príbeh a Ukončené, môžete presne určiť, o aký druh obsahu majú vaši diváci záujem, a podľa toho ho upraviť.

Tým sa dostávame na koniec nášho sprievodcu o tom, čo znamená navigácia na Instagrame. Dúfame, že po prečítaní tohto článku dobre rozumiete tomu, ako fungujú štatistiky navigácie a ako môžu pomôcť vašej kariére na Instagrame. Ak máte nejaké nejasnosti, dajte nám vedieť pomocou sekcie komentárov nižšie. Radi vám pomôžeme ďalej.

Súvisiace témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE