Čo znamená Notification Silent v iOS 15

Zaujíma vás, čo znamená tiché upozornenia v Správach?

Apple má fanúšikov po celom svete z rôznych dôvodov. Aj keď si možno myslíte, že je to kvôli mnohým exkluzívnym funkciám, ktoré ponúka, ako je FaceTiming, sťahovanie aplikácií, iCloud, drag and drop a ďalšie, niekedy je to len vďaka aplikácii Správy. V skutočnosti mnohí používatelia spomínajú, že Správy sú jediným dôvodom, prečo uprednostňujú telefóny iPhone pred inými smartfónmi na trhu.

Je zrejmé, že telefóny iPhone poskytujú svojim používateľom jedinečný zážitok a Správy nie sú výnimkou. Existujú rôzne neuveriteľné funkcie, ako je odosielanie obrázkov GIF, preklad konverzácií, tajné alebo sebazničujúce médiá, animácie a efekty atď. Niekoľko vecí vás však môže zmiasť, napríklad správa „X má upozornenia stíšené“.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa vám môže zobrazovať táto správa. Takže predtým, ako sa domnievate, že sa vám váš priateľ vyhýba alebo že ste omylom aktivovali nejakú funkciu, prečítajte si túto príručku. Máme všetky informácie o tom, čo znamená tiché upozornenia, ako aj o tom, ako prestať zobrazovať túto správu.

Takže bez ďalších okolkov sa vrhneme rovno do toho!

Čo znamená Notification Silent na iPhone?

Ak ste narazili na to, že „X má vypnuté upozornenia“, keď píšete svojim priateľom v Správach, možno sa pýtate, čo to znamená. Aj keď je to spočiatku trochu mätúce, po zistení toho, čo to naznačuje, ho možno budete môcť konečne využiť.

Apple vydal iOS 15 s mnohými zaujímavými novými funkciami, ktoré môžu používatelia využívať. Jedna konkrétna funkcia, ktorá upútala každého, je režim zaostrenia. Pozostáva z niekoľkých profilov pre všetky vaše potreby, vrátane Spánok, Nerušiť, Fitness atď. Keď sú tieto režimy povolené, umožňujú vám tiché upozornenia na aplikácie a kontakty v závislosti od nastavení upozornení, ktoré si vyberiete pre každý režim.

Režimy zaostrenia sú teda hlavným dôvodom „X má stíšené upozornenia“. Vo všetkých týchto režimoch existuje možnosť Zdieľať stav zaostrenia, ktorú môžete zapnúť, čo umožňuje ostatným vedieť, kedy je na vašom zariadení povolený režim zaostrenia. Výsledkom je, že ostatní používatelia, ktorí sa k vám dostanú prostredníctvom Správ, budú vidieť správu „X má upozornenia stíšené“.

Stručne povedané, správa informuje vašu rodinu, priateľov atď., že ste povolili režim zaostrenia, vďaka ktorému nebudete môcť prijať žiadnu správu. Ľudia, ktorí si nie sú vedomí tejto funkcie, si však môžu myslieť, že sú ignorovaní atď.

Okrem toho je dôležité poznamenať, že možnosť Zdieľať stav zaostrenia sa predvolene zapne vždy, keď povolíte režim zaostrenia. Ak teda chcete na svojom iPhone povoliť režim zaostrenia, ale nechcete nechať ujsť dôležité správy, môžete túto možnosť jednoducho vypnúť v nastaveniach.

Čítať:  Čo je WordCamp?

Čo robiť, ak sú vaše upozornenia stíšené

Ak ste to vy, kto vidí, že „X má upozornenia stíšené“, nezostáva vám nič iné, ako čakať, kým druhá osoba opustí režim zaostrenia. To spôsobí, že správa zmizne zo Správ.

Ak si však na druhej strane neželáte stlmiť upozornenia v režime zaostrenia, pozrite si spôsoby uvedené nižšie.

1. Vypnite možnosť Share Focus Status.

Ako už bolo uvedené, možnosť Stav zaostrenia môže spôsobiť, že na vašom iPhone nebudete dostávať žiadne upozornenia. Okrem toho je dôležité poznamenať, že táto možnosť sa predvolene zapne vždy, keď povolíte akýkoľvek režim zaostrenia.

Ak teda chcete na svojom iPhone povoliť režim zaostrenia, ale nechcete prísť o dôležité správy, môžete túto možnosť jednoducho vypnúť v nastaveniach každého režimu. Postup:

 1. Spustite Aplikácia Nastavenia z vášho iPhone.
 2. Potom prejdite na Zamerajte sa.
 3. Teraz klepnite na režim zaostrenia, kde chcete vypnúť možnosť Zdieľať stav zaostrenia.
 4. Z možnosti sekcia, vyberte si Stav zamerania.
 5. Nakoniec vypnite prepínač vedľa Stav zamerania zdieľania.

2. Zakázať stav zaostrenia pre aplikáciu Správy.

Vypnutie stavu zaostrenia pre každý režim zaostrenia môže byť mätúce. Preto, ak nechcete, aby niekto zistil, že ste povolili režim zaostrenia, a nechcete ani tiché upozornenia, môžete túto možnosť pre aplikáciu Správy úplne zakázať.

Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Zamierte k Aplikácia Nastavenia z vášho zariadenia.
 2. Prejdite nadol a vyberte Správy.
 3. Z Povoliť prístup k správam sekciu, vypnite prepínač pre Zamerajte sa.
Čítať:  Čo je Creator Marketing: Najlepší sprievodca pre rok 2024

3. Skontrolujte nastavenia zaostrenia.

Ak stále nemôžete prijímať správy a upozornenia na hovory ani po vykonaní vyššie uvedených metód, najlepšie urobíte, ak skontrolujete nastavenia Focus a funkciu deaktivujete. Týmto spôsobom zmizne aj správa „X má stíšené upozornenia“ v aplikácii Správy.

Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Začnite tým, že pôjdete na nastavenie.
 2. Klepnite na Zamerajte sa.
 3. Teraz vyberte režim zaostrenia.
 4. Nakoniec vypnite prepínač pre režim zaostrenia, ktorý ste vybrali.

Ak sa režim zaostrenia stále automaticky zapína aj po jeho zakázaní, možno budete musieť urobiť krok ďalej a vykonať tieto kroky:

 1. Od nastavenieísť do Zamerajte sa.
 2. Vyberte režim zaostrenia.
 3. Uistite sa, že je režim vypnutý.
 4. Pod Zapnúť automatickyklepnite na časový plán.
 1. Nakoniec vyberte Odstrániť automatizáciu. Postupujte podľa týchto krokov pre každý režim zaostrenia na vašom iPhone.

4. Vypnite synchronizáciu zaostrenia.

Jednou z hlavných príčin nedostávania žiadnych upozornení napriek vypnutiu režimu zaostrenia sú zdieľané nastavenia režimu zaostrenia na všetkých vašich zariadeniach Apple. Ak používate rovnaké Apple ID na viacerých zariadeniach a povolili ste zameranie na niektoré z nich, jeho nastavenia sa zosynchronizujú na všetkých zariadeniach.

Aby ste tomu zabránili, musíte vypnúť možnosť synchronizácie pre Focus. Postupujte takto:

 1. Zamierte k nastavenie a klepnite na Zamerajte sa.
 2. Vypnite prepínač pre Zdieľať naprieč zariadeniami.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Znamená ‘upozornenie stíšené’ v správach zablokované?

Ak sa vám v aplikácii Správy s osobou zobrazuje štítok „upozornenie stíšené“, neznamená to, že vás zablokoval. Správa jednoducho indikuje, že druhá osoba povolila režim zaostrenia. Zapnutím režimu zaostrenia sa stlmili ich upozornenia a po vypnutí režimu zaostrenia budú dostávať všetky upozornenia.

Čítať:  Vysvetlenie tém na Twitteri (+ bezplatný nástroj na vytvorenie kolotočového príspevku)

2. Môžete zdieľať stav zamerania s jednou osobou?

Nastavenia zamerania vám umožňujú vybrať kontakty, s ktorými chcete zdieľať svoj stav zamerania, a tiež tie, pred ktorými ho chcete skryť. Ak chcete zdieľať svoj stav iba s jedným kontaktom, môžete to urobiť tak, že ich zahrniete do zoznamu povolených osôb v nastaveniach režimu zaostrenia.

Zbalenie: Čo znamená tiché upozornenie

Režim zaostrenia v systéme iOS 15 prichádza s mnohými funkciami, vrátane toho, že umožňuje vašim kontaktom vedieť, keď ste nedostupní, a to tak, že narazia na štítok ‘upozornenie stíšené’ v správach. Niektorí ľudia však nechcú zmeškať dôležité a naliehavé správy, kvôli ktorým úplne deaktivujú režim zaostrenia.

Toto uzatvára náš sprievodca o tom, čo znamená tiché upozornenia na iPhone. Ak máte ďalšie otázky, môžete bez váhania použiť sekciu komentárov nižšie. Radi pomôžeme.

Podobné témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE