Čo znamená PHP 7 pre používateľov a vývojárov WordPress?

PHP – programovací jazyk stojaci za WordPress, Magento, ExpressionEngine a tisíckami ďalších aplikácií – sa nedávno dočkal prvej veľkej verzie po rokoch. Prechod z verzie PHP 4 na PHP 5 sa udial pred desiatimi rokmi, hoci jazyk zaznamenal v uplynulých rokoch viacero menších verzií, ktoré vyvrcholili v PHP 5.6, ktoré bolo vydané minulý rok.

PHP 7 je hlavnou aktualizáciou základov jazyka a ovplyvní používateľov WordPress aj vývojárov tém a doplnkov WordPress. Tím WordPress bol usilovne sa pripravujeme na PHP 7. Oficiálne bol vydaný 3. decembra 2015 a vtedy začal WordPress (a Hostinger) oficiálne podporovať PHP 7.

Ak vás zaujíma, čo sa stalo s PHP 6, nejaký čas existoval ako vývojový projekt, ale narazil na problémy a bol opustený, hoci množstvo jeho funkcií bolo späť portovaných do vetvy 5.X. Namiesto rizika zmätku sa vývojári rozhodli preskočiť na verziu 7.

Vo svetle blížiacej sa aktualizácie stojí za to pozrieť sa na pravdepodobný vplyv na používateľov a vývojárov WordPress.

Používatelia WordPress a PHP 7

Dobrou správou je, že pre priemerného používateľa WordPress je nepravdepodobné, že by mal čo robiť, aby sa pripravil na PHP 7. Veľmi dobrou správou je, že PHP 7 je oveľa rýchlejšie ako predchádzajúce verzie PHP. Oveľa rýchlejšie, myslím dvakrát až trikrát rýchlejšie. Základný Zend Engine, na ktorom PHP beží, bol kompletne prerobený a prioritou bola rýchlosť.

Čítať:  9 základných SEO metrík na sledovanie pre lepšiu online viditeľnosť

Jediný negatívny dopad, ktorý by PHP 7 mohlo mať na používateľov, je, ak vývojári neaktualizujú svoje pluginy a témy pre kompatibilitu s PHP 7, o čom budem diskutovať v ďalšej časti.

Vývojári WordPress a PHP 7

Vývojári pracujúci v ekosystéme WordPress by si mali byť vedomí toho, že na WordPress bolo vykonaných niekoľko spätne nekompatibilných zmien, aby bol kompatibilný s PHP 7. Zahŕňajú ukončenie podpory a odstránenie konštruktorov štýlu a Jednotná syntax premennej. Vývojári by sa mali zoznámiť zmeny, ktoré pravdepodobne porušia doplnky a témy. Väčšina z týchto funkcií je už nejaký čas zastaraná, ale ak vaše doplnky a motívy neboli aktualizované tak, aby ich zohľadňovali, teraz je čas sa k tomu dostať.

Zoznam jazykových zmien je rozsiahly a obsahuje niekoľko nových operátorov na porovnávanie a kontrolu existencie, rady skalárneho typu (konečne) a anonymné triedy. To všetko by malo spríjemniť prácu s PHP.

Ak potrebujete otestovať doplnky a témy s verziou WordPress spustenou na PHP 7, Rasmus Lerdorf – pôvodný tvorca PHP – vytvoril Tulákový obraz k dispozícii, ktorý je predkonfigurovaný na testovanie.

Celkovo vzaté, inovácia na PHP 7 je skvelá správa – ako klienti Hostinger dobre vedia, rýchlejšie stránky WordPress prinášajú lepšiu používateľskú skúsenosť so všetkými výhodami pre online podniky, ktoré to prináša.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE