Čo znamená „užívateľ nenájdený“ na Instagrame?

Edgar Cervantes / Android Authority

Keď hľadáte niekoho na Instagrame, je celkom bežné, že sa stretnete so správou, že používateľ nebol nájdený. Možno máte smolu, ale znalosť asi pol tucta dôvodov, prečo sa vám táto správa môže zobrazovať, vám môže pomôcť zistiť, prečo sa vám nedarí. Čo teda znamená „užívateľ nenájdený“ na Instagrame? Vykonáme vás možnosťami.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Medzi možné dôvody, prečo sa na Instagrame zobrazuje správa „užívateľ nenájdený“, patria:

  1. Zadali ste zlé užívateľské meno;
  2. Užívateľ zmenil svoje užívateľské meno;
  3. Užívateľ vás zablokoval;
  4. Užívateľ zmazal alebo deaktivoval svoj účet;
  5. Účet bol zablokovaný;
  6. Existujú technické problémy.

Nižšie sa dozviete, čo každý z nich znamená a čo s tým môžete urobiť.

Prečo je na Instagrame napísané „užívateľ nenájdený“?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa vám môže zobrazovať táto správa alebo niečo podobné. Nižšie uvedené dôvody nemusia vrátiť túto presnú odpoveď, ale toto sú možnosti, pokiaľ nemôžete nájsť používateľa, ktorého ste očakávali.

Zadali ste zlé užívateľské meno

Najjednoduchšie vysvetlenie je obvykle najpravdepodobnejšie. Ak máte pre používateľa nesprávne používateľské meno alebo ste ho nesprávne zadali do vyhľadávania, potom ich zjavne nenájdete.

Čítať:  Drobčeky webových stránok – čo sú zač? + Osvedčené postupy

Instagram má viac ako jednu miliardu aktívnych používateľov mesačne, takže ak urobíte v používateľskom mene preklep, je oveľa pravdepodobnejšie, že nájdete nesprávneho používateľa ako žiadneho používateľa. To sa vám nepochybne ukáže dostatočne rýchlo.

Čo môžeš urobiť: Skontrolujte, či máte správne užívateľské meno a či ste ho zadali správne.

Užívateľ zmenil svoje užívateľské meno

Technicky je to rovnaký dôvod ako zadanie zlého používateľského mena, aj keď tentoraz to nie je ani tak vaša chyba. Je veľmi ľahké zmeniť svoje užívateľské meno na 'gram, takže je možné, že hľadaný používateľ prešiel.

Stojí za to to vedieť, pretože je tiež možné, že potom, čo sa hľadaná osoba vzdala používateľského mena, ju vzal niekto iný. Ak ste si mysleli, že máte správne používateľské meno pre svoj cieľ, ale z profilu, ktorý ste našli, je zrejmé, že ste na zlom mieste, toto je jedno vysvetlenie.

Čo môžeš urobiť: Oslovte danú osobu inými spôsobmi a overte jej aktuálne užívateľské meno.

Užívateľ vás zablokoval

Edgar Cervantes / Android Authority

Nejde o realizáciu, ktorú by sme chceli vykonať, ale musíte vziať do úvahy možnosť, že vás používateľ zablokoval. Nedostanete upozornenie, ak vás niekto na Instagrame zablokuje. Namiesto toho je to, ako by daná osoba zmizla z vašej verzie aplikácie. Neobjaví sa vo vyhľadávaní a pokiaľ naň narazíte v komentároch alebo správach, nebudete môcť kliknúť na ich užívateľské meno. To druhé je tým väčším vodítkom, že by ste mohli byť zablokovaní.

Čítať:  Aké sú výhody a nevýhody dropshippingu?

Čo môžeš urobiť: Pokiaľ si myslíte, že je veľmi nepravdepodobné, že ste boli zablokovaní, napríklad preto, že hľadáte blízkeho priateľa, overte si u neho, či vás nezablokoval omylom. Ale majte na pamäti, že je to nepravdepodobné. Pokiaľ sa nemôžete dostať na ich profil kliknutím na ich užívateľské meno v správach a nemáte s nimi dobré vzťahy, pravdepodobne by ste mali prijať, že vás z nejakého dôvodu zablokovali.

Užívateľ zmazal alebo deaktivoval svoj účet

To sú vlastne dva dôvody v jednom, ale výsledok je rovnaký. Zmazaním účtu Instagram trvalo odstránite všetky jeho stopy z aplikácie, zatiaľ čo jeho vypnutie je ako dočasné prepnutie do režimu hibernácie, kým ho nebudete znovu potrebovať. V oboch prípadoch nie je účet aktuálne aktívny a nebude sa zobrazovať vo vyhľadávaní.

Čo môžeš urobiť: V tomto prípade toho veľa robiť nemôžete. Snažíte sa na Instagrame nájsť niekoho, kto sa aktívne rozhodol, že nechce byť na platforme nájdený, aspoň zatiaľ. Ak máte pre svojich známych dôležitú správu, môžete ich skúsiť osloviť inými kanálmi.

Účet bol zablokovaný

To je veľmi podobné vyššie uvedenému dôvodu, ale vlastník účtu sa v tomto prípade nerozhodol svoj účet deaktivovať. Ak porušili pravidlá komunity Instagram alebo podmienky použitia, je možné, že bol účet zakázaný.

Ak bol účet zablokovaný omylom, užívateľ sa môže proti rozhodnutiu odvolať, takže zákaz nutne neznamená, že účet navždy zmizne.

Čítať:  Ako zobraziť súkromné ​​​​profily na Instagrame vo februári 2024 (okamžité hacky)

Čo môžeš urobiť: Skúste účet znova vyhľadať po niekoľkých dňoch alebo týždňoch.

Technická porucha

Všetky stránky z času na čas trpia technickými problémami. Rodina platforiem sociálnych médií Meta sa nelíši. Je to pomerne vzácne, ale je možné, že budete mať prístup k verzii webu v medzipamäti a nebudete môcť vyhľadávať používateľov.

Problém môže byť aj na vašej strane. Možno bude potrebné, aby ste aplikáciu aktualizovali, alebo problém môže spôsobovať pomalé pripojenie k internetu. Ak sa snažíte nájsť nejakých používateľov a nie len jedno konkrétne užívateľské meno, môže to byť vysvetlenie.

Najčastejšie otázky

Ako vyzerá deaktivovaný Instagram?

Pokiaľ je účet Instagram deaktivovaný, bude sa zdať, ako by vôbec neexistoval. Nebudeš to môcť nájsť.

Ako spoznáte, že ste boli zablokovaní na Instagrame?

Nie je to hneď zrejmé, pretože Instagram zámerne robí tieto rozdiely jemnými, aby zachoval súkromie užívateľov. Pokiaľ ale napríklad vidíte užívateľské meno v komentároch alebo hodnoteniach Páči sa, ale nemôžete naň kliknúť, znamená to, že ste zablokovaní. Zatiaľ čo pokiaľ neexistuje žiadny dôkaz o ich účte, je pravdepodobnejšie, že bol účet zmazaný.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE