Čo znamená zamknutá SIM?

Nákup novej SIM karty každý deň je niečo, čo ste mohli vidieť v špionážnych thrilleroch alebo komédiách. Ak však navštívite cudziu krajinu a chcete použiť miestnu SIM kartu, môžete sa stretávať s problémom s konektivitou. K tomu dochádza, pretože váš telefón je uzamknutý na jediného poskytovateľa telekomunikačných služieb, ktorý si neželá, aby ste prepli sieť

V tomto článku si preberieme, čo obnáša uzamknutá SIM karta a ďalšie často kladené otázky.

Čo je zamknutá SIM karta?

Zámok SIM sa tiež nazýva sieťový zámok, v ktorom spoločnosti, ktoré poskytujú telefóny, najmä v balíkoch, uzamknú softvér týchto telefónov s konkrétnou SIM kartou. Pripojí zariadenie k svojej sieti. Keď je teda zariadenie SIM zamknuté, znamená to, že toto zariadenie môžete používať iba so SIM kartou, ktorú predáva buď operátor, ktorý telefón predal, alebo s autorizovanou SIM kartou iného operátora.

Čo je SIM karta?  Vysvetlených 5 typov SIM kariet

Ak zistíte, že je vaše zariadenie SIM uzamknuté, nebude možné prepnúť na SIM kartu iného operátora, kým SIM kartu neodomknete. Na vašom zariadení sa zobrazí chybové hlásenie a nebudete môcť získať prístup k sieti poskytovanej inou spoločnosťou. Váš prístup bude obmedzený na niektoré krajiny alebo kdekoľvek, kde je sieť poskytovaná spoločnosťou alebo pridruženým poskytovateľom telekomunikačných služieb, ktorý zablokoval SIM kartu vášho zariadenia.

Čítať:  Apple Watch nejdú hore: Rýchla oprava

Prečo sú zariadenia uzamknuté?

Aby bolo zaistené, že zákazník zostane verný po určitú dobu, spoločnosti sa rozhodnú zablokovať SIM karty. Ich cieľom je tiež zabezpečiť, aby ich zákazníci zostali v sieti dlhšiu dobu alebo do vypršania zmluvy. Aj po dobu, kedy čakáte na splatenie telefónu, môže vaša SIM zostať zamknutá. Tento zámok udržuje zákazníka pripútaného na jednom mieste a nemôže opustiť plány spoločnosti.

Uzamknuté telefóny môžu byť tiež relatívne lacnejšie ako odomknuté telefóny, pretože zaisťuje, že dopravca vyrovná zľavnenú cenu prostredníctvom zamykacieho systému. Potom je zákazník nútený použiť SIM kartu predávanú prepravnou spoločnosťou. Keď si zakúpite uzamknuté zariadenia, SIM karta je dodávaná so zariadením.

Ako funguje zámok SIM?

Zámok SIM karty je softvérové ​​obmedzenie, preto sú kódy vložené do operačného systému alebo firmvéru vášho zariadenia. Keď zapnete telefón so SIM kartou iného operátora, telefón vyhľadá kód zámku SIM. Ak je kód podobný obmedzeniu operátora, zobrazí sa chybové hlásenie a danú SIM kartu nebudete môcť používať.

Po vložení správnej SIM karty sa telefón zaregistruje u sieťového operátora a umožní vám volať, odosielať a prijímať správy a tiež pristupovať k mobilným dátam.

Môžete odomknúť zámok SIM karty?

Ak chcete svoj zamknutý mobilný telefón predať alebo ho darovať, môžete čeliť problémom, pretože ľudia dávajú prednosť odomknutým telefónom. V závislosti na mobilnom operátorovi, ktorého zariadenie používate, môžete buď prejsť do nastavenia a nájsť možnosť Odomknúť, alebo prejsť na ich oficiálny web. Môžete dokonca kontaktovať zákaznícku podporu svojho operátora a požiadať o odomykací kód SIM karty. Možnosť PIN SIM karty môžete deaktivovať v nastavení mobilných dát vášho zariadenia a odstrániť PIN alebo zámok SIM.

Čítať:  5 spôsobov, ako vypnúť herný panel Xbox v systéme Windows 11/10

Poskytovatelia mobilných sietí teda budú súhlasiť s odomknutím vašej SIM karty, pokiaľ o to budú požiadaní, zatiaľ čo niektorí z nich majú povinnú dobu ponechania SIM pod uzamknutím niekoľko dní po prvom nákupe zariadenia. Na odomknutie SIM karty môžete tiež použiť služby tretích strán, čo môže byť trochu drahšie. Mohlo by vám to však spôsobiť viac škody ako úžitku, pretože by vaše informácie mohli byť odcudzené alebo by sa u vášho poskytovateľa služieb mohli objaviť iné právne problémy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE