Content marketing vs. Link Building: Čím sa líšia?

Content marketing vs. linkbuilding: v dnešnom svete môžu tieto dve formy propagácie obsahu vytvoriť alebo rozbiť váš web. Sú však aj vo vzájomnom rozpore, pričom ľudia v oboch táboroch z rôznych dôvodov odporúčajú jedného pred druhým.

V súčasnom marketingu sú najdominantnejšími formami propagácie linkbuilding a content marketing.

Pravdou je, že použitie jedného alebo druhého môže pomôcť, ale len z jednej perspektívy. Ak to však skombinujete, môže to byť skvelá správa pre vaše hodnotenie a návštevnosť.

Budovanie odkazov ako forma propagácie sa začalo už v prvých dňoch vývoja webu. Používa sa na propagáciu veľkých aj malých webových stránok a teraz je to jeden z hlavných spôsobov oslovenia súčasných a potenciálnych zákazníkov.

Content Marketing je v porovnaní s linkbuildingom celkom nový; má však tiež pevné korene založené na kvalitnom obsahu, ktorý je možné zdieľať medzi používateľmi sociálnych sietí. To potom pomôže prilákať návštevníkov na vaše webové stránky, čo môže nakoniec prilákať veľmi kvalitné odkazy.

Hlavný rozdiel medzi budovaním odkazov a marketingom obsahu je v tom, kde zameriavajú svoju pozornosť: budovanie odkazov sa zameriava predovšetkým na iné stránky, zatiaľ čo marketing obsahu sa zameriava predovšetkým na vlastnú webovú stránku alebo článok.

Oba používajú rôzne prístupy, ale v konečnom dôsledku majú rovnaký cieľ, ktorým je priviesť návštevníkov na váš web.

Budovanie odkazov sa dá urobiť s veľmi malými investíciami z vašej strany, na rozdiel od marketingu obsahu, ktorý si vyžaduje veľké množstvo práce na produkciu kvalitného obsahu v pravidelných intervaloch.

Techniky vytvárania odkazov zahŕňajú oslovenie iných webových stránok, aby sa k vám pripojili, vytváranie odborných zhrnutí atď.

Zakaždým, keď získate spätný odkaz na svoju webovú stránku, bude to mať malý vplyv na dobré umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania Google, avšak časom sa to pomaly zvyšuje, pričom nakoniec uvidíte oveľa vyššie hodnotenie kľúčových slov, ktoré súvisia s obsah vášho webu.

Naproti tomu obsahový marketing sa zameriava predovšetkým na to, aby webmaster mal na vlastnej webstránke kvalitné články zamerané na konkrétne témy, ktoré budú pre čitateľov užitočné. Stratégia obsahového marketingu si vyžaduje veľa času venovaného výskumu a ďalšiemu úsiliu, aby ste sa uistili, že im poskytujete relevantné informácie vysokej kvality.

Ak napríklad píšete článok o údržbe a oprave auta, je dôležité, aby ste svoje informácie zálohovali spoľahlivými zdrojmi, takže keď niekto vyhľadá na Googli údržbu alebo opravu auta, bude mať väčšiu šancu na umiestnenie. Dosiahnutie týchto vyšších hodnotení vám tiež pomôže posúdiť, kde by ste mohli chcieť zlepšiť marketing obsahu a vytváranie odkazov, aby ste mohli získať ešte lepšie hodnotenia.

V tomto procese je zahrnutý efekt snehovej gule, ktorý vám pomôže dosiahnuť to vo veľkom rozsahu.

Obsahový marketing môže mať nižšie náklady v porovnaní s vytváraním odkazov

Efektívnejšie techniky linkbuildingu si vyžadujú veľké množstvo času a zdrojov, čo môže byť veľmi nákladné. Je to na rozdiel od content marketingu, kde všetko, čo potrebujete, je internetové pripojenie, počítač a softvér.

Náklady na budovanie odkazov sa môžu líšiť v závislosti od použitých techník. Jednou z techník, ktorá preukázala úspech pri získavaní odkazov späť na vaše webové stránky, je replikácia spätných odkazov vášho konkurenta.

Keď robíte prieskum konkurencie, vo všeobecnosti sa pozeráte na odkazový profil vášho konkurenta. Dôkladná analýza ich spätných odkazov vám môže poskytnúť skvelý prehľad o tom, ako dosahujú svoje aktuálne pozície v rebríčku, a vy ich potom môžete replikovať.

Skúsenejší SEO profesionáli budú presne vedieť, čo sa deje, čo im ušetrí čas pri vymýšľaní stratégie. Zatiaľ čo tým s menšími skúsenosťami bude analýza nejaký čas trvať. Či tak alebo onak, replikovanie stratégie vášho konkurenta je dobrý spôsob, ako začať s vlastnou kampaňou na vytváranie odkazov, ak práve začínate.

Hodnota vášho marketingu obsahu je presnejšie merateľná ako vytváranie odkazov

Aj keď môžete merať úspešnosť svojho úsilia o budovanie odkazov, je veľmi ťažké určiť, kedy a koľko návštevník klikne na vaše odkazy a iné formy propagácie. Nie je nezvyčajné, že niekto chce použiť služby alebo produkty webovej stránky po kliknutí na reklamu poskytovanú touto stránkou, ale nie vždy to tak je. Keď kliknú, zvyčajne sa už aspoň rozhodli pozrieť si ponuku spoločnosti.

Naproti tomu náklady na obsahový marketing sú presnejšie merateľné, pretože môžete sledovať, koľko návštevníkov si prezrelo váš obsah, odkiaľ pôvodne prišli a ktoré kľúčové slová ich priviedli k vášmu článku. To všetko vám môže pomôcť lepšie pochopiť, aké témy a slová používajú vyhľadávače, aby sa pri určitých výsledkoch umiestnili vysoko.

Umožní vám to vytvárať budúce články týkajúce sa týchto tém, pretože väčšina ľudí každý deň vyhľadáva online s týmito témami. Uistite sa, že pracujete na vytváraní hodnoty prostredníctvom svojho obsahu, aby ste tak mohli urobiť.

Čítať:  Google Talks About Source HTML vs. Rendered HTML

Content Marketing by mohol byť škálovateľnejší

Vytváranie odkazov je veľmi časovo náročný proces, ktorý môže viesť k veľmi pomalému postupu hodnotenia vo výsledkoch vyhľadávania Google. Keďže to zvyčajne vyžaduje ísť von a nájsť nové webové stránky na prepojenie späť na vašu webovú stránku, tento proces je o to ťažší, pretože rýchle výsledky uvidíte iba vtedy, ak sú iné webové stránky ochotné prepojiť sa späť bez toho, aby vás o to požiadali.

Obsahový marketing nemá tento problém, pretože keď dosiahnete úspech so svojím prvým článkom alebo blogovým príspevkom, môžete tento obsah znova použiť do viacerých rôznych formátov, ktoré zahŕňajú infografiku, videá, podcasty, obrázky alebo prezentácie, ktoré potom možno použiť na mnohých rôznych platformách. .

Vďaka tomu je marketing obsahu o niečo jednoduchší, pretože z jedného blogového príspevku môžete vytvoriť 10 až 15 rôznych typov obsahu s významnou hodnotou.

Obsahový marketing môže mať vyššie hodnotenie vďaka odkazom, ktoré majú väčšiu autoritu

Ďalšou výhodou vytvárania rôznych formátov pre váš obsahový marketing je, že môžete mať viacero odkazov smerujúcich späť na váš web. Ak napríklad uverejníte video na YouTube s odkazom v oblasti popisu tohto videa smerujúcim späť na vašu webovú stránku, poskytne vám to ďalšiu výhodu pri pokuse o dobré umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Je to preto, že YouTube teraz tiež odkazuje späť na vašu stránku, vďaka čomu je o to cennejšia. To isté môžete urobiť tak, že zverejníte rôzne obrázky na stránkach sociálnych médií, ako je Pinterest, kde ľudia môžu kliknúť na tieto obrázky a budú prepojení späť na vašu stránku alebo blogový príspevok.

Vytváranie odkazov vyžaduje viac práce od obchodníkov s obsahom

Môže sa zdať, že mnohé techniky vytvárania odkazov vyžadujú z vašej strany len málo alebo žiadnu prácu, ale nie vždy to platí. Po prvé, musíte nájsť webové stránky, ktoré majú záujem o spätné prepojenie na vašu stránku, a opýtať sa, či budú ochotné tak urobiť bez toho, aby o to boli požiadané. Je oveľa ťažšie získať odpoveď na vaše e-mailové príspevky, ako písať obsah, ktorý prináša hodnotu pre vašich čitateľov. Väčšina ľudí bude jednoducho ignorovať vaše e-maily ako spam.

Vráťme sa k nášmu procesu: akonáhle budete mať zoznam stránok, ktoré vám môžu alebo chcú poskytnúť takýto odkaz, musíte ich všetky kontaktovať, čo môže chvíľu trvať, kým sa prejaví. Je tiež bežné, že ľudia, ktorí prevádzkujú tieto typy webových stránok – tie, na ktorých žiadate o pridaný spätný odkaz – spamujú svoje vlastné odkazy na mnohé z týchto stránok v čase, keď to nič neznamená, pretože to robia všetci ostatní online marketéri. to isté. Tu môže byť užitočný váš prieskum konkurencie – môžete rozlišovať medzi týmito procesmi a zistiť, kam budete chcieť ísť a aký jedinečný chcete vytvoriť svoj vlastný proces vytvárania odkazov.

Čítať:  Základy elektronického obchodu: Affiliate marketing s Magento

Obsahový marketing nevyžaduje z vašej strany toľko úsilia, pretože nie vždy hľadáte webové stránky alebo platformy, kde je možné zdieľať váš obsah. Namiesto toho vytvárate obsah sami a potom stlačíte publikovať, aby ste mu poskytli domov na svojej vlastnej lokalite. Potom máte možnosť zdieľať tento obsah na mnohých rôznych platformách sociálnych médií, kde majú ostatní príležitosť nájsť tieto cenné informácie. To bude slúžiť ako pridaný spätný odkaz na vaše webové stránky, kedykoľvek sa rozhodnú zdieľať. S rastom vášho content marketingu rastie aj návštevnosť, spätné odkazy a prípadné sociálne zdieľania a zmienky.

Obsahový marketing je vo všeobecnosti menej pravdepodobne zasiahnutý aktualizáciou algoritmu

Pretože v skutočnosti nezískavate prepojenia s marketingom obsahu ako takým a ste viac zameraný na svoju vlastnú stránku, je menej pravdepodobné, že vás zasiahne aktualizácia algoritmu. To je, samozrejme, za predpokladu, že nehráte systém kupovaním, predajom alebo obchodovaním s odkazmi.

Aj keby ste nakoniec niečo také urobili, bolo by ťažké vás chytiť, pretože zvyčajne nechodíte von a nehľadáte konkrétny odkaz. Namiesto toho idete po iných spôsoboch, ako sú zdieľania na sociálnych sieťach, čo sťažuje Googlu.

Content marketing pomáha etablovať sa ako autorita

Jedna vec pre obsahový marketing je, že vám môže pomôcť etablovať sa ako autorita vo vašom odvetví. Čím viac uverejňujete, zdieľate a prispievate, tým obľúbenejšiu pozíciu zaujmete. To znamená, že mnohí ľudia, ktorí hľadajú niekoho, kto by mohol byť schopný odpovedať na ich špecifický typ otázky, teraz vedia, kam sa môžu obrátiť.

To tiež znamená, že ostatní vlastníci webových stránok vo vašom odbore si všimnú, čo robíte, čo ich potom vedie k pátraniu po zistení ďalších informácií o vás, aby mohli začať pridávať tieto cenné spätné odkazy prostredníctvom zdieľania na sociálnych sieťach a vytvárania odkazov. techniky.

Keď sa zameriate na komplexnú stratégiu obsahového marketingu, budete ľahšie získavať spätné odkazy. Tí, ktorí si všimli, čo robíte, budú mať väčšiu tendenciu zdieľať alebo prepojiť váš obsah, čo znamená, že spoločnosť Google má dôvod na vyššie hodnotenie.

Toto je jedna z najideálnejších metód budovania odkazov, pretože fyzicky nerobíte žiadny linkbuilding. Zarábate odkazy, čo zase znamená, že budete ďalej zarábať kvalitnejšie odkazy v efekte snehovej gule, o ktorom sme hovorili vyššie.

Obsahový marketing vyžaduje, aby ste boli proaktívnejší

Obsahový marketing nie je taký zložitý ako budovanie odkazov, ale vyžaduje, aby ste boli pri uverejňovaní materiálov proaktívnejší. Nemôžete jednoducho uverejniť príspevok raz a očakávať, že ho ostatní nájdu – musia vedieť, kde ho môžu nájsť, aby mohli využiť tieto cenné informácie.

Čítať:  Čo je Creator Marketing: Najlepší sprievodca pre rok 2024

Budovanie odkazov na druhej strane znamená, že všetko, čo musíte urobiť, je identifikovať ľudí vo svojom výklenku, ktorí môžu chcieť to, čo predávate (spätné odkazy prostredníctvom dobre umiestneného kotviaceho textu) a potom ich osloviť s obchodom, ktorý stojí za ich čas. Je to menej časovo závislé, čo znamená, že nemusíte byť až tak proaktívni.

Content marketing vám môže pomôcť vytvoriť spätné odkazy, ktoré vyzerajú prirodzenejšie

Budovanie odkazov je skvelý spôsob, ako prilákať ľudí na vašu webovú stránku a tiež funguje dobre na zvýšenie vášho hodnotenia SEO, ale môže byť riskantné, ak to neurobíte správnym spôsobom. Ak by ste platili za spätné odkazy prostredníctvom PBN, kupovali odkazy alebo používali spamové weby 2.0, potom všetky tieto faktory budú hrať úlohu v tom, či sa Google rozhodne umiestniť vašu stránku vyššie vo výsledkoch vyhľadávania alebo nie.

Na druhej strane s content marketingom máte väčšiu šancu nadviazať nejaké kvalitné spojenia, pretože je to prirodzenejšie a organickejšie ako získavanie viacerých spätných odkazov z viacerých zdrojov.

Nie je to o tom, aký typ linkbuildingu používate, ale na kvalite týchto odkazov skutočne záleží. Obsahový marketing nie je taký riskantný ako budovanie odkazov, pretože budovanie vašej online prítomnosti a prinútenie ľudí, aby prišli na váš web, si stále vyžaduje určitú prácu. Zatiaľ čo PBN – ak ho neskryjete a správne nezakryjete svoje stopy – môže byť pravdepodobnejšie, že sa vám to vypomstí kvôli aktualizáciám algoritmu Google.

Obsahový marketing a vytváranie odkazov môžu fungovať ruka v ruke

Obsahový marketing nie je to isté ako budovanie odkazov, ale má určité výhody oproti tradičnému spôsobu získavania spätných odkazov. Len sa uistite, že neporušujete žiadne pravidlá pri implementácii jedného z nich do vášho online obchodného plánu, alebo ešte lepšie, oboch spolu.

Môžu dobre fungovať vo vzájomnej kombinácii, aby vám pomohli dosiahnuť vaše ciele, na rozdiel od tradičného budovania odkazov, ktoré je skôr ako jednosmerná ulica, kde nikdy neviete, či tieto odkazy zostanú zapnuté dlho, a nie sú kedykoľvek odstránené. webmaster, alebo len spadnúť z povrchu zemského kvôli aktualizácii algoritmu.

Na rozdiel od toho s marketingom obsahu máte príležitosť skutočne preukázať svoju odbornosť vo svojom odbore a ukázať ľuďom, že ste v skutočnosti autoritou vo svojom výklenku. Okrem iných hlavných výhod vám pomôže dosiahnuť vysokú viditeľnosť a lepšie rozpoznanie mena.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE