Deň druhej polovice roka

Je júl. Počkaj, čo?

Hoci sa zdalo, že marec a apríl sa plazia spolu s tým, ako sme sa všetci naučili orientovať sa v úplne nových ekonomických a osobných oblastiach, zrazu je tu leto.

Ciele, ktoré sme si v januári stanovili pre seba a naše podniky, sa nám teraz zdajú byť vzdialenou spomienkou. Streda 1. júla je presne v polovici roka 2020.

182. deň v roku je ideálny čas na bilancovanie uplynulých šiestich mesiacov.

Prvý polrok tohto roka bol pre podniky a organizácie v mnohých ohľadoch náročný. Existuje dôvod, prečo takmer každý e-mail, ktorý si v poslednej dobe vymieňame, obsahuje slová ako „bezprecedentné“ a „neistota“. Vieme však, že časy prevratov môžu byť aj časmi obrovskej pozitívnej zmeny – ak sme úmyselní ohľadom spôsobov, akými sa zapájame do nášho podnikania, s našimi zamestnancami a so sebou samými.

Rok 2020 bol zatiaľ búrlivý. A o šesť mesiacov to bude za nami.

Nikdy nebolo dôležitejšie nájsť si čas na zastavenie, zamyslenie, prehodnotenie a rozpoznanie toho, ako sa pohnúť vpred spôsobmi, ktoré uznávajú, že súčasný stav sveta môže byť nejaký čas normou.

Ako teda môžeme napredovať v našom podnikaní vzhľadom na okolnosti, v ktorých sa nachádzame?

Urobte si inventúru. Prehodnoťte, aký bol doterajší rok.

Pozrite sa späť na svoje ciele na tento rok. Pri prvotnom stanovovaní cieľov a cieľov na meranie úspešnosti prebiehajúcich projektov na začiatku roku 2020 žiadna organizácia nemohla predvídať, ako budú naše životy, spoločnosti a práca vyzerať o niekoľko krátkych mesiacov.

Teraz je skvelý čas na preskúmanie týchto cieľov a zámerov a prehodnotenie priorít. Čo by ste mali začať robiť, prestať robiť a pokračovať? Aké ciele sa dosiahli a ktoré už nie sú reálne? Ktoré projekty si vyžadujú pozornosť, aké nové príležitosti sa naskytli a ktoré snahy už jednoducho neprinášajú pridanú hodnotu? Buďte bezohľadní.

Ak sa vo vašom podnikaní vyskytli pochopiteľné oneskorenia, myslite na 1. júl ako na čas, aby ste sa vrátili na správnu cestu. Považujte 1. júl za reštart – nový polrok, ​​ak chcete. Je to čistý štít, na ktorom sa dajú upravovať ciele a vymýšľať súdržné akčné plány, ktoré zohľadňujú naše nové „normálne“.

Urobte si akčný plán pre pohyb vpred.

Potrebujete zvoliť iný prístup?

Uvedomte si spôsoby, ako môžete pokračovať v napredovaní uprostred neistých časov. Ak existujú aspekty vášho podnikania, ktoré si vyžadujú pozornosť alebo úpravu, porozmýšľajte nad vyskúšaním iného prístupu, ak nespĺňate niektoré z cieľov, ktoré ste si nastavili. Zamyslite sa nad novými metódami a praktickými krokmi, ktoré by vám a vášmu tímu mohli pomôcť nájsť nové a pozitívne spôsoby práce v druhej polovici roka. Skúste nastaviť SMART ciele— také, ktoré sú špecifické, merateľné, dosiahnuteľné, relevantné a časovo založené.

Čítať:  Tu je návod, ako opraviť bežné chybové kódy Disney Plus

Udržiavanie zabezpečenia v aktuálnom stave.

Začiatkom júla si urobte nejaký čas, aby ste sa uistili, že vaša online bezpečnosť je na úrovni. Keďže väčšina spoločností naďalej pracuje na diaľku, ochrana kybernetickej bezpečnosti je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Uistite sa, že vaša kybernetická bezpečnosť je aktuálna a že sú nainštalované všetky potrebné aktualizácie. Predchádzajte bezpečnostným problémom a zabezpečte, aby druhá polovica roka bola čo najhladšia. Bezpečnosť je komplexná a možno ju vnímať ako „len ďalšiu vec, ktorej sa treba báť“. Znižovanie rizika je však kritickou súčasťou každého úspešného podnikania a svojim zákazníkom dlhujete, aby ste ich chránili – a aj sebe, aby ste chránili to, na čom ste tak tvrdo pracovali. Nezhoršujte si ťažký rok tým, že podľahnete narušeniu bezpečnosti, ktorému sa dalo predísť. Ak potrebujete pomoc, tu je niekoľko dobrých zdrojov.

Prázdniny! Myslieť dopredu.

Pre eCommerce obchody bude nevyhnutné plánovanie na obdobie sviatkov dopredu. Od optimalizácie vášho webu až po produkty, júl je ideálny čas na plánovanie toho, aká by mala byť vaša stratégia dovolenková sezóna 2020. Je tiež vhodný čas na to, aby ste sa skontaktovali s dodávateľmi a distribútormi, aby ste pochopili prípadné oneskorenia a obmedzenia v dôsledku pandémie. Online obchod bude na dennom poriadku. Je vaša stratégia a stránka v oblasti digitálneho obchodu pripravená na spustenie? nie? Poďme na to. Tu je návod, ako vám môžeme pomôcť.

  1. Pripravte svoju stránku na potenciálne skoky v návštevnosti: Hostinger ponúka infraštruktúru, ktorá sa dá rýchlo škálovať, čím zaisťuje, že zdroje servera budú spĺňať požiadavky. Nedovoľte, aby zákazníci nemohli zaplatiť s vašimi produktmi z dôvodu pomalého načítania alebo v horšom prípade zlyhávajúceho webu.
  2. Zmiernenie škodlivého útoku na vašom serveri: Spracovanie legitímnej prevádzky môže stačiť bez pridávania DDoS útoku alebo vkladania kódu. Hostinger ponúka základnú a pokročilú ochranu DDoS spolu s ďalšími doplnkami, ako sú brány firewall, vyrovnávanie záťaže alebo ServerSecurePlus™ na posilnenie servera.
Čítať:  Koľko ľudí môžem zrušiť sledovanie na Instagrame za deň

Buďte kreatívni v súvislosti s „udalosťami“.

Začiatkom roka 2020 som schválil marketingový plán, ktorý výrazne investoval do podujatí, osobných partnerských samitov a cestovania za klientmi. No to už nie je náš svet. Keďže konferencie, stretnutia tvárou v tvár a cestovanie súvisiace s podnikaním zostáva nehybné, je dôležité, aby ste kreatívne hľadali spôsoby, ako sa spojiť so svojimi zákazníkmi a zamestnancami. Všetci sme museli urobiť úpravy v plánovaní podujatí na tento rok. Aj keď sa nemôžeme stretávať na osobných konferenciách, zvážte využitie tohto času na úplné prehodnotenie spôsobu, akým vaša firma pristupuje k týmto stretnutiam. Používanie formátu webinára je v súčasnosti skvelou možnosťou, zamyslite sa nad tým, ako ich urobiť zábavnými a zaujímavými. Zvážte však aj brainstorming o tom, ako najlepšie prerobiť osobné udalosti, keď príde čas.

Spojte sa so zamestnancami.

Je dôležité nájsť spôsoby, ako sa spojiť so zamestnancami, ktorí pracujú na diaľku. Okrem akéhokoľvek hodnotenia výkonnosti v polovici roka, ktoré môžete urobiť, zvážte oslovenie vzdialených zamestnancov, aby ste mali samostatné, otvorené diskusie o ich profesionálnych cieľoch. Aj keď sa veľa vecí v našich podnikoch posunulo a zmenilo, naši zamestnanci majú stále ambície. Opýtajte sa ich na ich nádeje a porozmýšľajte, ako ich môžete podporiť.

Mnoho ľudí využíva tento čas na premýšľanie o osobnom rozvoji. Možno existujú školiace zdroje alebo semináre, ktoré môžete ponúknuť na diaľku, aby ste pomohli zamestnancom vybudovať si zručnosti alebo vyskúšať nové veci.

Čítať:  Tu sú hlavné environmentálne zmeny, ktoré sa stali 1. deň Bidenovej správy

Oslávte úspech.

Nakoniec určite oslavujte svoje úspechy. Čo ste urobili dobre v týchto náročných časoch? Ako ste sa ukázali svojim zamestnancom a pripomenuli im ich hodnotu? Je nevyhnutné obzrieť sa späť za tým, čo všetko ste počas prvého polroka dosiahli.

Nezabudnite osláviť a zablahoželať sebe a svojim kolegom, keď pokračujeme v práci na tejto pandémii.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE