Detskí herci: Koľko zarábajú?

Ak máte dieťa alebo vnúča, ktorí prejavili záujem o hranie, či už vo filmoch, televíznych programoch, reklamách alebo dokonca v živom divadle, možno vás zaujíma, koľko môžu detskí herci zarobiť.

Aj keď je ťažké predvídať potenciálne zárobky pre jednotlivcov, je užitočné pozrieť sa na niektoré priemerné výplaty pre deti v tomto odvetví a tiež na niektoré zákony týkajúce sa detskej zábavy, ktoré treba poznať. Vyzbrojení informáciami budete lepšie informovaní, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je váš ašpirujúci thespian pripravený skočiť do herectva.

Čítajte ďalej a zistite viac o tom, čo môžete očakávať, ak vaše dieťa preukáže motiváciu, talent a odhodlanie zarábať si na javisku alebo na obrazovke.

Skupiny na ochranu detských hercov

The Screen Actors Guild – Americká federácia televíznych a rozhlasových umelcov (SAG-AFTRA) je spolkový zväz zastupujúci viac ako 160 000 vystupujúcich umelcov. Obe skupiny boli založené v 30. rokoch 20. storočia na ochranu mediálnych umelcov po tom, čo Veľká hospodárska kríza priniesla problémy so zmluvami a zníženie platov hercom.

Hoci tieto dva odborové zväzy neboli vždy na rovnakej vlne, v roku 2012 sa formálne zlúčili. Dnes organizácia pracuje na ochrane práv a príjmov rôznych profesionálov pracujúcich v televízii, rádiu a divadle, rovnako ako profesionálov pracujúcich na platformy pre distribúciu médií, ako sú hry, mobilné zariadenia a internet.

Čítať:  Koľko stojí tlačiareň?

Okrem hercov SAG-AFTRA bojuje a chráni práva tanečníkov, DJs, nahrávacích umelcov, kaskadérov, dabérov, novinárov, novinárov a ďalších.

Zákony o detskej zábave

Zo všetkých zákonov o knihách chrániacich detských hercov je jedným z najznámejších Cooganov zákon. Podľa zákona musí byť 15 % z hrubého zárobku dieťaťa do 18 rokov na neprístupnom účte.

Zákon bol prijatý v roku 1939 po tom, čo detský herec Jackie Coogan zažaloval svoju matku a bývalú manažérku o jeho zárobky. Pretože kalifornské zákony v tom čase uvádzali, že všetky zárobky maloletého patrili rodičom, Jackiemu nezostalo nič – hoci mal lukratívnu hereckú kariéru po boku Charlieho Chaplina – po tom, čo jeho rodičia minuli jeho majetok.

Aj po implementácii Cooganov zákon, rôzne skuliny to nechali trochu neúčinné. Ale SAG-AFTRA, spolu s ďalšími priemyselnými skupinami, zmenili zákon v roku 2000. Teraz všetky zárobky dieťaťa zo zábavného priemyslu patria dieťaťu.

Maloletí a ich rodičia zdieľajú trustový vzťah s požiadavkou, aby 15 % zárobku dieťaťa bolo umiestnených na zablokovaný trustový účet alebo účet Coogan. Hoci sa špecifiká účtov Coogan v jednotlivých štátoch mierne líšia, sú vyžadované v Kalifornii, New Yorku, Illinois, Louisiane a Novom Mexiku.

Vo väčšine prípadov musia rodičia pred tým, ako ich dieťa dostane pracovné povolenie, predložiť doklad o zvereneckom účte. Okrem toho musia rodičia zamestnávateľovi poskytnúť číslo účtu Coogan svojho dieťaťa, aby sa zabezpečilo, že spoločnosť môže priamo vložiť 15 % hrubej mzdy do 15 dní od práce.

Čítať:  Koľko ľudí môžem zrušiť sledovanie na Instagrame za deň

Nadobúdať potenciál

Podľa SAG-AFTRA sú typické sadzby platieb detí za odborové vystúpenia nasledujúce:

  • Denná základná sadzba: 1 030 $ (za 30-minútové alebo 60-minútové predstavenie)*
  • Týždenná základná sadzba: 3 575 $ (za 30-minútové alebo 60-minútové predstavenie)*
  • Týždenná základná sadzba pre živé kino: 2 200 USD (Broadway; na základe 8 predstavení týždenne**)

* Okrem týchto základných sadzieb zarobia detskí herci pre svojho agenta navyše 10% províziu.

** Off-Broadway a regionálne divadlá majú tendenciu platiť oveľa menej a malé divadelné domy nemusia platiť nič až veľmi málo.

Ceny za celorozpočtové kinofilmy sú podobné ako pri televízii, ale môžu sa líšiť v závislosti od rozpočtu filmu.

Tieto sadzby môžu znieť fenomenálne, ale budete musieť odpočítať rôzne výdavky, aby ste získali skutočný pocit, že platíte domov. Poplatky a poplatky za začatie únie, ukážky, profesionálne headshoty a dane môžu ubrať kus z príjmu detského herca.

A aj keď by mohlo byť lákavé vtesnať čo najviac pracovných koncertov, je dôležité pochopiť, že existujú obmedzenia na obmedzenie toho, kedy a ako môže neplnoletý pracovať. Až na niektoré výnimky tu sú základné pravidlá pre zamestnávanie maloletých:

Malé deti

Malé deti do 6 rokov môžu byť v mieste zamestnania šesť hodín, s výnimkou doby jedla, ale vrátane školskej dochádzky.

Deti

Deti vo veku najmenej 6 rokov, ale ešte nie 9 rokov, môžu byť v mieste svojho zamestnania osem hodín okrem doby jedla, ale vrátane školskej dochádzky.

Čítať:  3 základné typy SEO, ktoré potrebujete vedieť

Násťročné

Deti vo veku najmenej 9 rokov, ale ešte nie 16 rokov, môžu byť v mieste zamestnania deväť hodín okrem doby jedla, ale vrátane školskej dochádzky.

Starší dorastenci

Teenageri vo veku aspoň 16 rokov, ale ešte nie 18 rokov, môžu byť v mieste svojho zamestnania po dobu 10 hodín, s výnimkou doby jedla, ale vrátane školskej dochádzky.

V dňoch predchádzajúcich školským dňom môžu maloletí pracovať medzi 5:00 a 22:00, večerné hodiny sú predĺžené do 12:30 v dňoch predchádzajúcich mimoškolským dňom.

Podrobnosti o zákonoch a smerniciach na ochranu detských hercov nájdete na sagaftra.org.

Influenceri:

Hľadáte partnerstvo s poprednými značkami v odbore? Vytvorte si svoj bezplatný profil ešte dnes.

Obchodníci:

Najväčšie svetové značky dôverujú spoločnosti GRIN.co influencer marketingový softvér a riadené riešenia. Zistiť aké riešenie je pre vás to pravé.

Štítky:

Influencer Marketing

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE