Diagnostika bielej obrazovky smrti WordPress

Ak už nejaký čas používate WordPress, je možné, že ste zažili bielu obrazovku smrti. Keď sa vy alebo iný návštevník vašej stránky WordPress pokúsi načítať stránku, namiesto obsahu sa im zobrazí prázdna obrazovka.

Nie je to bežný jav, ale je dosť bežné, že používateľ WordPress by mal vedieť, ako diagnostikovať príčinu.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako WordPress funguje, o príčinách bielej obrazovky smrti WordPress a o tom, ako to môžete sami opraviť.

Ako funguje WordPress

Najprv trochu o tom, ako funguje WordPress.

WordPress dynamicky vytvára obsah pri načítaní stránky. Stránka neexistuje, kým nie je vyvolaná požiadavkou prehliadača. Väčšina obsahu je uložená v databáze. Keď používateľ požiada o stránku, WordPress spustí sériu PHP skriptov. Pracovníci PHP pristupujú k databáze, získavajú obsah a používajú obsah a niektoré šablóny na vytvorenie stránky.

Je to pomerne zložitý proces a je tu veľa priestoru na to, aby sa niečo pokazilo. Keď sa to pokazí – keď napríklad funkcia PHP nedokáže robiť to, čo má – jedným z možných výsledkov je biela obrazovka smrti.

Čítať:  Blue Bloods sezóna 14: Očakávaný dátum vydania a najnovšie zvesti

Bežné príčiny bielej obrazovky smrti WordPress

Teraz si povedzme o niektorých dôvodoch bielej obrazovky smrti WordPress.

1. Pluginy môžu spôsobiť bielu obrazovku WordPressu

Najpravdepodobnejšou príčinou bielej obrazovky smrti WordPress je nový doplnok WordPress alebo aktualizácia doplnku. Pluginy vkladajú kód do procesu vytvárania stránky a ak má tento kód problém, môže to narušiť správne generovanie stránky.

Ak ste nedávno nainštalovali doplnok, potom je to najzreteľnejší vinník. Skúste to vypnúť. Aj keď ste práve nenainštalovali doplnok, oplatí sa selektívne zakázať doplnky, aby ste zistili, či problémy nespôsobuje chybná automatická aktualizácia alebo zvláštny prípad.

2. Témy WordPress môžu tiež spôsobiť bielu obrazovku

Podobne ako doplnky WordPress a aktualizácie doplnkov môžu byť vinníkom aj témy WordPress, najmä aktualizácie tém.

3. Biele obrazovky zo zmeneného kódu

Ďalšou najčastejšou príčinou je zmenený kód. Ak ste sa zaoberali kódom v súbore functions.php na vašej stránke alebo v akomkoľvek inom súbore, ktorý tvorí WordPress, mali by ste zvrátiť vykonané zmeny, aby ste zistili, či sa tým problém vyriešil.

4. Žiadna zjavná príčina

Nakoniec je tu biela obrazovka smrti, ktorá nemá zjavnú príčinu.

Ak ste prešli krokmi uvedenými vyššie a stále ste nezistili, prečo váš web nevytvára stránky správne, môžete skúsiť aktivovať WP_DEBUG, konštantu, ktorá zapína režim ladenia WordPress.

Vyskúšajte režim ladenia na opravu bielej obrazovky smrti WordPress

Predtým, ako to urobíte, varovanie: režim ladenia môže spôsobiť, že WordPress vypľuje na váš web množstvo nevyspytateľného textu – možno sa mu budete chcieť vyhnúť na rušnom živom webe. Môžete si prečítať všetko o WP_DEBUG v kódexe WordPress.

Čítať:  Používanie Composer s WordPress

Pokiaľ nemáte nejaké znalosti o PHP a MySQL, režim ladenia nebude príliš užitočný, aj keď vám môže pomôcť zistiť, čo je zlé, alebo poskytnúť výstup, ktorý môžete použiť na získanie pomoci od komunity WordPress alebo odborníka na WordPress.

Získajte škálovateľný a bezpečný WordPress s Hostinger

Biela obrazovka smrti na WordPress je frustrujúca. Keď však príde na vašu stránku, nemusíte na to ísť sami.

Spojte sa s dobrým hostiteľom, ktorý vám pomôže udržať váš web na vysokej výkonnosti – ako je Hostinger.

S nadbytkom,

Vylepšite svoj web pomocou optimalizovaného hostingu WordPress od spoločnosti Hostinger. Hostinger poskytuje plne spravovaný hosting WordPress, ktorý zahŕňa:

  • Automatické aktualizácie.
  • SSL pre bezpečnosť.
  • Vstavané CDN.
  • Kompresia obrazu.
  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte.
  • A viac.

S Hostinger je váš web optimalizovaný, bezpečný a rýchly. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môže Hostinger automaticky vykonať ladenie výkonu na mieste.

Alebo si pozrite naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE