Dočasné zablokovanie prístupu na stránku WordPress kvôli údržbe

V určitom bode života stránky WordPress bude chcieť jej vlastník vykonať dostatočne významné zmeny, aby odôvodnil zablokovanie prístupu na stránku. Nie je dobrý nápad nechať web online, keď sa implementujú veľké zmeny. Stránka s drsnými okrajmi vyzerá neprofesionálne a návštevníci nebudú vedieť, že je to preto, že renovujete – budú si myslieť, že tak vaša stránka vyzerá. Keď sa implementujú zmeny, stránka je tiež v nepredvídateľnom stave – ak meníte kód, zatiaľ čo sa ho používatelia pokúšajú spustiť, výsledky nebudú pekné.
To znamená, že uvedenie stránky do režimu offline by malo byť poslednou možnosťou. Obťažuje používateľov a môže viesť k strate výnosov. V mnohých prípadoch nie je potrebné manuálne zadať režim údržby. Pozrime sa na alternatívy a potom diskutujme o najlepších možnostiach, keď sa nedá vyhnúť prechodu webu do režimu offline.

Vstavaný režim údržby WordPress

Keď aktualizujete doplnok alebo tému, WordPress prejde do vstavaného režimu údržby. Používateľom sa zobrazí krátka správa, že stránka je nedostupná. Nemusíte robiť nič; je to automatické. Aktualizácie sa zvyčajne dejú tak rýchlo, že váš web bude v režime údržby iba niekoľko sekúnd. Ak máte veľmi zaneprázdnenú stránku, je to značné množstvo času, ale väčšinou je to najlepší spôsob, ako sa vyhnúť zobrazovaniu nekonzistentného stavu používateľom.
Okrem toho, ak vykonáte aktualizáciu a niečo sa pokazí, je možné, že sa váš web „zasekne“ v režime údržby. Ak ho chcete odlepiť, odstráňte súbor „.maintenance“ z koreňového adresára vašej lokality.

Čítať:  Ako najať webového vývojára pre stránky elektronického obchodu

Použiť Staging Site

Predbežná stránka je kópia vašej stránky WordPress, na ktorej sa vykonajú zmeny pred ich integráciou do aktívnej stránky. Predbežná stránka je zvyčajne lepšou voľbou ako uvedenie živej stránky do režimu údržby, pretože budete môcť otestovať akékoľvek zmeny predtým, ako im ukážete používateľov.
Ak plánujete dlhý proces renovácie, používanie skúšobnej lokality vám umožní hrať sa s novými dizajnmi a funkciami, zatiaľ čo stará lokalita bude naďalej slúžiť používateľom.
Obaja WP dostavník a VersionPress zjednodušiť vytváranie pracovných miest.

Pluginy režimu údržby

Ak ste absolútne rozhodnutí uviesť svoje stránky do režimu údržby, existujú doplnky, ktoré vám pomôžu. Režim údržby WP a úbohé pomenované Už čoskoro Stránka a režim údržby vám umožní navrhnúť atraktívnu stránku režimu údržby s vlastnou správou. Postarajú sa tiež o to, aby WordPress posielal webovým prehliadačom a vyhľadávacím prehľadávačom správne kódy odozvy, čím im oznámi, že výpadok je len dočasný.
Ak potrebujete svoju stránku prepnúť do režimu offline, je lepšie použiť doplnok, ako blokovať prístup inou metódou, pretože úplne nedostupná stránka má negatívne dôsledky pre SEO.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE