Dôležitosť hostingu s vysokou šírkou pásma

Je dôležité, aby vaša webová lokalita poskytovala používateľom pozitívny dojem. Ako médium pre zákazníkov na interakciu s vašou značkou a tým, čo ponúkate, by váš web nemal spôsobovať frustráciu, pokiaľ nestratíte svoje publikum.

Možno už chápete, prečo šírka pásma, rýchlosť stránky a rýchlosť načítania vášho webu zohrávajú veľkú úlohu v používateľskej skúsenosti, ale ako môžete výrazne zlepšiť každý z týchto faktorov?

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako používateľov ovplyvňuje šírka pásma, ako vyhodnotiť výkonnosť vašich webových stránok a ako sa rozhodnúť, či potrebujete hosting s vysokou šírkou pásma.

V úplnom znení sa budeme venovať týmto:

Čo je šírka pásma pri webhostingu?

Šírka pásma meria, ako rýchlo môže byť množstvo údajov vašej webovej stránky odoslané používateľovi. Pre ilustráciu si predstavte webovú stránku so šírkou pásma osem megabitov za sekundu. Predstavte si, že načítanie domovskej stránky po kliknutí používateľa trvá 24 megabitov. Pri súčasnej šírke pásma by načítanie trvalo tri sekundy.

Ak má web obmedzenú šírku pásma, výsledkom je pomalšia rýchlosť načítania a web, ktorý nezvládne veľa návštevníkov. To môže ľahko viesť k zlej skúsenosti pre používateľov. Webhosting s vysokou šírkou pásma rieši tento problém tým, že posiela viac bitov za sekundu.

V závislosti od toho, ktorý typ poskytovateľa hostingu ste si vybrali, vám môžu byť účtované ďalšie poplatky za prekročenie limitu šírky pásma vášho plánu, čo sa môže stať, ak získate viac návštevníkov, ako sa očakávalo.

Získajte širokopásmový hosting od Hostinger

Zjednodušte výkon a správu IT pomocou našich serverových klastrov

Prečo je webhosting s vysokou šírkou pásma dôležitý

Rýchlosť vašej webovej stránky priamo súvisí so šírkou pásma. Čím vyššia je vaša šírka pásma, tým viac údajov sa môže preniesť medzi vašou webovou stránkou a používateľom. Preto chcete, aby bola vaša šírka pásma čo najväčšia, aby vaši návštevníci nečakali tak dlho.

Hosting s veľkou šírkou pásma ovplyvňuje tri hlavné oblasti vášho webu: škálovateľnosť návštevnosti, používateľskú skúsenosť a celkovú rýchlosť webu.

S bežným plánom rýchlosti hostingu váš poskytovateľ obmedzuje vašu šírku pásma a rýchlosť, čím obmedzuje vašu používateľskú skúsenosť a hodnotenie vyhľadávania.

Ale keď používate webhosting s vysokou šírkou pásma alebo plány s neobmedzenou šírkou pásma, ako napríklad Hostinger, môžete maximalizovať škálovateľnosť a zabezpečiť rýchlu webovú stránku. Použitie servera s nemeranou šírkou pásma v špičkovom dátovom centre maximalizuje prevádzkovú dobu vášho webu a poskytuje zákaznícku podporu.

Čítať:  21 najlepších bezplatných prieskumov, ktoré okamžite platia v hotovosti

Škálovateľnosť

Vaša šírka pásma je ako diaľnica. Predstavte si, že každý pondelok ráno sa počet áut na diaľnici zvyšuje. V určitom bode vznikne obrovská dopravná zápcha.

Používanie plánu hostenia so štandardnou šírkou pásma je ako štvorprúdová diaľnica počas dopravnej špičky – váš web sa spomalí a môže dokonca zlyhať.

Na rozdiel od toho vám hosting s vysokou šírkou pásma umožňuje škálovať vaše webové stránky bez obáv z dopravných zápch alebo bezpečnostných obáv.

Povedzme, že prevádzkujete výpredaj alebo propagačnú kampaň. Váš web pravdepodobne zaznamená nárast návštevnosti. Používatelia sa nemôžu stať zákazníkmi, ak nemajú prístup na váš web. Ale s hostingom serverov s vysokou šírkou pásma znížite mieru odchodov, čo zvyšuje mieru konverzie.

Používateľská skúsenosť

Predstavte si svoj web ako rozšírenie skúseností so službami zákazníkom. Jednoduchý spôsob, ako prísť o zákazníkov, je nechať ich čakať. Pomalé načítanie a slabý výkon webových stránok môžu viesť k frustrovaným návštevníkom a strateným príležitostiam.

Aj keď skúsenosti zákazníkov a skúsenosti používateľov nie sú rovnaké, vaša skúsenosť zákazníkov má stále veľký vplyv na to, ako je vnímaná vaša značka. Podľa Statista82 percent zákazníkov odporučí spoločnosť len na základe zákazníckych služieb.

Rýchlosť webu

Čas odozvy servera plus rýchlosť načítania sa rovná rýchlosti vášho webu.

Rýchlosť načítania vyjadruje, ako dlho trvá načítanie vašej webovej stránky v prehliadači vášho návštevníka. Čas odozvy servera je čas, ktorý hostiteľskému serveru trvá spracovanie požiadavky používateľa a doručenie odpovede.

Budeme diskutovať o tom, ako ich vylepšiť – ale najprv musíte vedieť, ako sa šírka pásma servera hrá na hosťovanie s vysokou šírkou pásma.

Šírka pásma servera verzus šírka pásma webovej stránky

Šírka pásma servera je množstvo údajov, ktoré je možné preniesť z hostiteľského servera na internet. Na rozdiel od toho je šírka pásma vašej webovej stránky celkové údaje, ktoré možno preniesť z vášho používateľa na vašu webovú stránku.

Je dôležité rozlišovať, pretože za šírku pásma servera zodpovedá váš poskytovateľ webhostingu. Bez dostatočnej šírky pásma servera môže vaša webová stránka zlyhať alebo prestať reagovať počas špičiek návštevnosti.

Ak si vyberiete širokopásmový server hosting od spoľahlivého poskytovateľa, nemusíte sa o to starať. Ak máte pochybnosti o šírke pásma servera vášho hostiteľa, môžete buď upgradovať svoj aktuálny plán hosťovania na vyššiu úroveň, alebo zmeniť svoje riešenie webhostingu.

Akú šírku pásma potrebujete?

Predtým, ako vypočítate, aká šírka pásma je optimálna a či potrebujete hosting s vysokou šírkou pásma, mali by ste sa u hostiteľa svojej webovej stránky informovať, či máte neobmedzenú šírku pásma alebo limit.

Čítať:  V prípade stránok, ktoré prezentujú produkty s vysokou pravdepodobnosťou duplicitných informácií o produkte, nezabudnite pridať obsah s významnou hodnotou

Ako už bolo povedané, ak potrebujete odhadnúť šírku pásma webových stránok, postupujte takto:

  1. Vypočítajte priemernú veľkosť stránky vášho webu: Zahrňte všetky komponenty, ako sú skripty, videá a obrázky.
  2. Odhadnite svoju mesačnú návštevnosť: Použite nástroj ako Google Analytics, aby ste pochopili, akú priemernú návštevnosť vaše webové stránky získavajú.
  3. Vynásobte svoju priemernú veľkosť stránky priemernou mesačnou návštevnosťou: Takto získate hodnotu celkovej šírky pásma za mesiac. Šírka pásma sa však meria v bitoch. Ak chcete previesť bajty (jednotka pamäte) na bity (rýchlosť prenosu), vynásobte bajty ôsmimi. Tu je a kalkulačka.
  4. Pridajte vyrovnávaciu pamäť pre chyby: Vezmite svoj súčet z tretieho kroku a pridajte 20 až 30 percent z neho ako rezervu pre vyrovnávaciu pamäť chýb, čo pomôže s fluktuáciou návštevnosti z propagačných akcií alebo aktualizácií algoritmov.

Pozrime sa na príklad tohto výpočtu.

Ak je vaša priemerná veľkosť stránky jeden megabajt a vaša priemerná mesačná návštevnosť je 10 000 návštevníkov, mesačná spotreba dát by bola 10 000 megabajtov, čo je 10 gigabajtov.

Ak to chcete previesť na bity, vynásobte ich ôsmimi, čím získate 80 gigabitov – minimálnu šírku pásma, ktorú by ste potrebovali za mesiac. Teraz pre bezpečnosť pridáte ďalších 30 percent, čím sa dostanete na 104 gigabitov.

Majte na pamäti, že tento výpočet je odhad. V závislosti od toho, kde je váš web hosťovaný a odkiaľ naň vaši používatelia pristupujú, možno budete potrebovať väčšiu šírku pásma alebo menej. Pravidelne kontrolujte používanie v priebehu času.

Ako skontrolovať šírku pásma

Je jednoduché určiť, akú šírku pásma používate, bez ohľadu na vášho aktuálneho poskytovateľa webhostingu alebo či máte hosting s vysokou šírkou pásma. Väčšina poskytovateľov webhostingu ponúka nástroje alebo ovládacie panely na monitorovanie využitia šírky pásma v reálnom čase.

Ak chcete skontrolovať využitie šírky pásma, skúste sa prihlásiť do svojho účtu webhostingu a prejsť na svoj informačný panel alebo ovládací panel. Pozrite sa na využitie šírky pásma. Môžete nájsť kartu alebo sekciu s názvom „prenos údajov“, „spotreba šírky pásma“ alebo niečo podobné. Jednotka merania to prezradí – buď bity za sekundu (bps) alebo megabity za sekundu (Mbps).

Ak vás zaujímajú vaše špičky návštevnosti, použite grafy na analýzu časového obdobia, kedy ste spustili propagačnú kampaň, a toho, akú šírku pásma ste použili. Ak tieto znalosti spojíte s výpočtom odhadu šírky pásma vyššie, môžete si byť istí, že vaša webová lokalita bude poskytovať najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť pri veľkej návštevnosti.

Rýchlosť stránky verzus rýchlosť webu

Rýchlosť stránky je čas, ktorý trvá načítanie každej jednotlivej stránky, keď na ňu niekto klikne. Keďže váš web je súborom jednotlivých stránok, dáva zmysel, že rýchlosť webu je priemerom časov načítania pre každú stránku.

Čítať:  Fotoaparát iPhone stále preostruje? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Obe metriky môžete ovplyvniť typmi obrázkov, ktoré používate, obsahom na svojej webovej lokalite a šírkou pásma webovej lokality.

Rýchlosť webových stránok zase ovplyvňuje kľúčové metriky, ako je viditeľnosť vyhľadávania, miera konverzie a miera odchodov.

Vo všeobecnosti je vyššia rýchlosť webových stránok výsledkom vyššej šírky pásma. Ak by ste porovnali osemprúdovú diaľnicu so štvorprúdovou, priemerná rýchlosť auta by bola na osemprúdovej ceste vyššia. A počas dopravnej špičky by bol rozdiel hlbší.

Šírka pásma vášho webu je limitujúcim faktorom pre rýchlosť vašej stránky a rýchlosť webu. Vďaka hostingu s vysokou šírkou pásma by vaše webové stránky mohli bežať oveľa rýchlejšie.

Možno však už používate plán neobmedzenej šírky pásma a chcete zvýšiť celkovú rýchlosť svojej webovej stránky.

Je to preto, že bez ohľadu na to, akú vysokú špecifikáciu hostingového plánu používate, neoptimalizované stránky budú stále pomalé. Je dôležité poznamenať, že pre aktíva lokality by ste mali presunúť šírku pásma lokality poskytovateľovi CDN. Pomalé požiadavky na frontend spôsobia, že váš web bude pomalý, bez ohľadu na to, akú šírku pásma môžete použiť.

Medzi ďalšie faktory ovplyvňujúce rýchlosť vášho webu patria:

  • Veľkosť obrázkov a iných médií na stránke.
  • Zložitosť obsahu stránky, ako napríklad počet prvkov klientskeho rozhrania – čím menej prvkov sa načíta, tým rýchlejšia je doba načítania webu.
  • Výkon CPU užívateľa a internetové pripojenie.
  • Počet požiadaviek servera potrebných na načítanie každej stránky.
  • Vyhradená šírka pásma servera a výkon hostingu.

Zatiaľ čo internetové pripojenie vášho používateľa je mimo vašej kontroly, môžete spravovať ostatné faktory pre optimálny výkon. Zamerajte sa na tieto body s vysokým pákovým efektom, aby ste mali najväčší vplyv, či už máte alebo nemáte hosting s vysokou šírkou pásma.

Ako zvýšiť celkovú rýchlosť webu

Získanie základného merania je vždy skvelý nápad. Na určenie rýchlosti webu použite nástroj ako napr Google PageSpeed ​​Insights. Tu môžete spustiť testy na svojej domovskej stránke a iných častiach vášho webu, ktoré majú najväčšiu návštevnosť.

Je tiež dôležité otestovať svoj web viackrát a spriemerovať výsledky. Takto získate holistický pohľad na váš web.

Pozrime sa na niektoré metódy na zvýšenie rýchlosti.

Optimalizujte svoje médiá

Najviac miesta na vašom webe zvyčajne zaberajú obrázky a videá. Ak neupgradujete šírku pásma, viac bajtov dát znamená pomalšiu webovú stránku. A s väčšou návštevnosťou sa to exponenciálne zhoršuje.

Môžete vyskúšať externé prepojenie, ak je vložené veľké video, ktoré však nie je pre stránku nevyhnutné. Na webe môžete tiež lenivo načítať vložené alebo externe hosťované videá. V prípade obrázkov môžete zmeniť veľkosť, aby ste znížili kvalitu každého obrázka.

Čítať:  Sú práčovne ziskové? Koľko zarábajú práčovne?

Ak je vaša webová stránka WordPress pomalá, môžete zmeniť veľkosť obrázkov na veľkosť pixelov, ktorá je pravdepodobne potrebná, a tiež na optimalizáciu obrázkov. Zmena veľkosti a optimalizácia sú najlepšie možnosti, ale mali by ste tiež skontrolovať stratu kvality obrázka, keď boli obrázky optimalizované.

Najlepšou možnosťou by bolo optimalizovať na okraji pomocou niečoho podobného Cloudflare Polish. Cloudflare Polish tiež poskytuje obrazové formáty novej generácie, ako sú WebP a AVIF, koncovým používateľom na zariadeniach, ktoré tieto formáty podporujú.

Minimalizujte požiadavky HTTP

Vždy, keď prehliadač načíta webovú stránku, odošle signál (požiadavka HTTP) na načítanie každého súboru. Keď minimalizujete tieto požiadavky, získate vyššiu rýchlosť načítania. Znížte počet požiadaviek HTTP kombináciou viacerých súborov CSS a JavaScript do jedného súboru.

Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača

Keď používateľ navštívi váš web, jeho prehliadač lokálne uloží niektoré súbory. Ak používateľ opustí webovú stránku, ale neskôr sa vráti, jeho zariadenie bude mať stále nejaké súbory z poslednej doby, a preto nebude žiadať server o ich stiahnutie.

To minimalizuje celkové množstvo požiadaviek na šírku pásma a HTTP od vracajúcich sa návštevníkov, čo zvyšuje rýchlosť stránky a rýchlosť webu. V závislosti od vašej hostiteľskej spoločnosti môže byť táto funkcia automaticky zapnutá. Možno budete musieť hovoriť so svojím hostiteľom, aby ste zistili, či máte povolené ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača.

Tu v Hostinger nie je ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača automaticky zapnuté v našich spravovaných plánoch hostenia WordPress. Musí byť pridané do súboru .htaccess lokality.

Pravidelne aktualizujte a odstraňujte zastarané doplnky

Ak nájdete doplnky, ktoré nie sú pre váš web nevyhnutné, je dobré ich odstrániť. Pridané doplnky sú v podstate nadbytočný kód, čo vedie k viacerým požiadavkám HTTP, čo v konečnom dôsledku spomaľuje váš web.

Na druhej strane pravidelná aktualizácia užitočných pluginov zrýchli váš web. Vývojári pluginov dôsledne testujú a optimalizujú svoj kód, takže nové verzie fungujú čo najefektívnejšie.

Záverečné myšlienky: Čo je to hosting serverov s vysokou šírkou pásma a prečo je to dôležité?

V dnešnom digitálnom svete sú výkon a rýchlosť webových stránok dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Keďže dlhé časy načítania vedú k negatívnej používateľskej skúsenosti, vyššej miere odchodov a nižšej viditeľnosti vyhľadávania, je ťažké prehliadnuť hosting s vysokou šírkou pásma.

Nedovoľte, aby zlý výkon webových stránok brzdil vašu firmu.

Investícia do spoľahlivej, širokopásmovej hostingovej služby zaisťuje, že vaša webová stránka poskytuje rýchlu, pohotovú a spoľahlivú používateľskú skúsenosť. Navyše si vychutnajte funkcie, ako sú dátové centrá SSD (Solid State Drive), automatické zálohovanie a virtuálne súkromné ​​servery (VPS).

Hostinger ponúka plány podnikového webhostingu pre značky elektronického obchodu s bleskovo rýchlou a spoľahlivou šírkou pásma. Začnite ešte dnes s Hostinger a zažite hosting s vysokou šírkou pásma.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE