Dôležitosť recenzií produktov pre stránky elektronického obchodu

Recenzie produktov boli vždy dôležitou hnacou silou rozhodovacieho procesu kupujúceho. S rýchlym rastom odvetvia elektronického obchodu sa recenzie internetových obchodov stávajú jedným z mála spôsobov, ako sa dozvedieť o kvalite produktu a uistiť sa, že to, čo plánujete kúpiť, zodpovedá jeho popisu.

Štúdie ukázali, že viac ako 70 % ľudí nakupujúcich online považuje zákaznícke recenzie za jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú ich nákupné rozhodnutie. Okrem toho absencia akýchkoľvek online recenzií produktov pravdepodobne povedie k nižším mieram konverzie.

V tomto sprievodcovi Hostinger o dôležitosti recenzií produktov sa dozviete, ako recenzie elektronického obchodu pomáhajú prilákať nových zákazníkov a budovať dôveru a ako z nich vyťažiť maximum pre váš online obchod.

Čo je recenzia produktu?

Recenzia produktu je spätná väzba získaná od zákazníka, ktorá obsahuje jeho názor na zakúpený produkt. Zvyčajne je napísaná vo vlastnom formáte a zameriava sa na skúsenosti kupujúceho, pričom ukazuje, či produkt spĺňa očakávania zákazníka a či sa zhoduje s popisom poskytnutým predajcom.

Písomné recenzie a hodnotenia hviezdičkami

Online recenzie produktov často obsahujú podrobnejšie informácie o zakúpenom tovare, vrátane toho, čo sa zvyčajne označuje ako očakávanie verzus realita. Kupujúci sú často vyzývaní, aby hodnotili produkt na stupnici od 1 do 5, čo potom pomáha vypočítať jeho hodnotenie hviezdičkami. Hodnotenie hviezdičkami pomáha odfiltrovať položky s nízkym hodnotením v počiatočnej fáze a zamerať sa na produkty s overenou kvalitou.

Čítať:  Najlepší FTP klienti pre Mac a Windows

Zatiaľ čo niektorí zákazníci túžia písať dlhé recenzie, väčšina je ochotná hodnotiť len produkt, ktorý dostali, bez poskytnutia akýchkoľvek ďalších informácií. Schopnosť hodnotiť produkt pomocou stupnice je oveľa efektívnejšia a vedie k vyššiemu počtu prijatých online recenzií produktov.

Vysvetlenie je jednoduché – väčšina zákazníkov zanechá písomné recenzie elektronického obchodu v dvoch situáciách: keď sú s položkou úplne spokojní alebo prekročila ich očakávania, alebo ak bola ich skúsenosť s kupujúcim zatienená nízkou kvalitou produktu alebo inými negatívnymi skúsenosťami. .

Hodnotenie hviezdičkami je jednou z funkcií elektronického obchodu, ktorú kupujúci často hľadajú. Uistite sa, že váš obchod poskytuje spôsob, ako zanechať recenzie zákazníkov a ohodnotiť zakúpené produkty.

Video recenzie

Videorecenzie si v priebehu rokov získavajú na popularite ako skvelý marketingový nástroj na zvýšenie predaja. Na rozdiel od písaných recenzií, ktoré môžu zanechať roboti alebo predajca, aby podkopali konkurenciu, sú videorecenzie často vnímané ako dôveryhodnejšie.

Tento typ online zákazníckej recenzie sa často používa pri práci s influencermi na propagáciu produktu, takže to vyzerá, že poskytujú úprimnú spätnú väzbu a zdieľajú odporúčanie. Aj keď sú videorecenzie väčšinou formou platenej reklamy, často sa takto propagujú aj produkty najvyššej kvality. Pomáha zvýšiť predaj, keď je produkt prvýkrát uvedený na trh alebo keď hľadáte oslovenie nových segmentov trhu.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Výhody recenzií produktov pre internetové obchody

Existuje množstvo výhod recenzií online obchodov pre všetky podniky elektronického obchodu. Čítajte ďalej, aby ste pochopili dôležitosť recenzií produktov pre váš internetový obchod a ako ich čo najlepšie využiť na zvýšenie predaja a získanie nových zákazníkov.

Čítať:  Aké je najlepšie riešenie pre weby WordPress vhodné pre mobilné zariadenia?

Zdieľanie informácií typu peer to peer

Keďže predaje sa posunuli online, je ťažké podceniť dôležitosť komplexných popisov produktov. Aj keď predajcovia robia všetko pre to, aby na svojich produktových stránkach uvádzali všetky charakteristiky položiek, je takmer nemožné proaktívne odpovedať na všetky otázky, ktoré môžu mať potenciálni zákazníci. Zákaznícke recenzie pomáhajú riešiť tento problém tým, že kupujúci zdieľajú svoje skúsenosti a kladú otázky o predávanej položke.

Mnoho trhovísk umožňuje potenciálnym kupujúcim klásť otázky o kvalite produktu a jeho špecifických vlastnostiach tým, ktorí si produkt už zakúpili. Ako predajca je dobré u zákazníkov vyzdvihnúť výhody vašich vecí. Názory kupujúcich sú skôr nezaujaté a zamerané na použiteľnosť produktu. Využite to vo svoj prospech a nechajte verných zákazníkov ovplyvniť tých, ktorí si nie sú istí, či to, čo ponúkate, spĺňa ich požiadavky.

Poskytuje dôkaz kvality

Aj keď stránky produktov často obsahujú fotografie a podrobný popis položky, nie je zaručené, že sa skutočne oplatí kúpiť. Recenzie produktov poskytujú záruku, že produkt, ktorý kupujete, zodpovedá jeho popisu a má prijateľnú kvalitu.

Kupujúci oveľa skôr napíšu dlhú recenziu, ak produkt prekonal ich očakávania, alebo na druhej strane, ak to, čo dostali, vôbec nie je to, čo očakávali, pokiaľ ide o kvalitu. Ak ponúkate položky najvyššej kvality a poskytujete skvelé popisy produktov s fotografiami vo vysokom rozlíšení, pozitívne recenzie produktov vám pomôžu ovplyvniť tých, ktorí sú na konci predajného lievika.

Výhody výkonu vyhľadávacieho nástroja

Vytvorenie stratégie optimalizácie pre vyhľadávače je kľúčové, najmä pokiaľ ide o elektronický obchod. Práca na SEO vám pomáha zvýšiť návštevnosť vášho internetového obchodu tým, že sa vám vo vyhľadávačoch, ako je Google, dostanete vyššie. Množstvo sprievodcov SEO pre elektronický obchod sa zameriava výlučne na štruktúru a vzhľad vášho internetového obchodu, čo úplne vylučuje vonkajšie faktory, ako sú recenzie produktov.

Čítať:  Apple oznamuje výkonné M1 Pro a M1 Max pre nový rad Mac Pro

Zatiaľ čo vybudovanie dobre navrhnutého obchodu a publikovanie vysokokvalitného obsahu je obrovskou súčasťou úsilia v oblasti SEO, recenzie produktov vám môžu pomôcť zlepšiť viditeľnosť vašich produktov a zvýšiť mieru konverzie. Pamätajte, že pozitívne recenzie sú dobrým znamením, že potenciálni zákazníci aj vyhľadávače hľadajú.

Môže vám pomôcť optimalizovať váš produkt

Recenzie produktov sú neoceniteľným zdrojom nezaujatej spätnej väzby a skvelých nápadov na to, aby to, čo predávate, bolo ešte lepšie. Nie je ľahké vytvoriť niečo, čo by vyhovovalo rôznorodým potrebám viacerých skupín zákazníkov a niektoré negatívne recenzie túto tvrdú pravdu potvrdia. Zákaznícke recenzie vám však môžu pomôcť odhaliť negatívne aspekty vašich produktov a dať odporúčania, ako situáciu zlepšiť.

Venujte zvýšenú pozornosť, ak sú určité nevýhody produktu spomenuté vo viacerých recenziách. Pomôže vám to stanoviť si priority a zistiť, čo je potrebné zlepšiť ako prvé. Reakcia na negatívne recenzie je o prevzatí zodpovednosti a včasnom riešení nahlásených problémov, aby ste ukázali, že spätná väzba vašich zákazníkov je vypočutá a cenná.

Čítanie negatívnych online zákazníckych recenzií môže byť tiež jedným z ďalších spôsobov prieskumu produktov. Zistite, aké funkcie vaši konkurenti nezahŕňajú. Zákazníci na to často upozorňujú. To je to, čo by ste chceli zahrnúť do svojho produktu, aby ste sa odlíšili od konkurencie a zvýšili svoj podiel na trhu.

Buduje dôveru a lojalitu u potenciálnych zákazníkov

Publikovanie recenzií produktov pomáha budovať dôveru a lojalitu tým, že ukazujete, že ste k svojim zákazníkom otvorení a čestní. Predaj vysokokvalitných produktov nevyhnutne povedie k získaniu čoraz viac pozitívnych recenzií internetového obchodu, čo následne pritiahne nových kupujúcich. Niektorí predajcovia dokonca ponúkajú zľavy alebo darčeky za zanechanie pozitívnych recenzií produktov, čo môže byť skvelý spôsob, ako povzbudiť zákazníkov, aby zanechali spätnú väzbu.

Čítať:  Čo je maskovanie a prečo je škodlivé pre SEO stránky WordPress?

Komunikácia so zákazníkmi je nevyhnutná pre každý e-shop. Reagujte na všetku spätnú väzbu, ktorú dostanete, aby ste si vybudovali silný vzťah so svojimi zákazníkmi a zvýšili mieru opakovaných nákupov. Keď uvidíte, aký proaktívny prístup k zlepšovaniu svojich produktov využívate, a uistíte sa, že všetky negatívne recenzie budú vyriešené, tí, ktorí sú na plote, s väčšou pravdepodobnosťou nakúpia a vrátia sa za viac.

Začnite predávať ešte dnes

Online recenzie produktov sú to, čo vás a vašich zákazníkov udržiava v spojení. Pomôžu vám vyniknúť na nasýtenom trhu. Umožnite potenciálnym zákazníkom nájsť úžasné produkty, ktoré predávate, prostredníctvom internetového obchodu. Začatie podnikania v oblasti elektronického obchodu je skvelý spôsob, ako rozšíriť svoj dosah a zvýšiť predaj.

Dnešný trh s hostingom elektronického obchodu ponúka širokú škálu tvorcov webových stránok a plánov hostenia a je ľahké sa stratiť. Vysoké transakčné poplatky, obmedzený počet mesačných predajov a malá alebo žiadna kontrola nad vaším internetovým obchodom môžu byť skutočne frustrujúce. Nedovoľte, aby vás zlý hosting odradil od uvedenia vašej firmy online.

Spravovaný WooCommerce kombinuje vysoké rýchlosti, prémiové nástroje a inteligentné monitorovanie

Pozrite si plány hostenia Managed WooCommerce a začnite predávať online ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE