Doodly vs DoodleMaker: Ktorý z nich je lepší?

Jednoduché, staromódne čmáranice sú niekedy oveľa efektívnejšie pri zapájaní používateľov ako zložité lesklé vzory.

Sú to zábavné a skvelé zdroje na rozprávanie príbehov.

Našťastie môžete kúzlo čmáraníc ľahko preniesť do svojich videí pomocou tvorcov animovaných videí a generovať obrovské príjmy.

Tento typ softvéru je ideálny pre učiteľov a YouTuberov, ale aj digitálnych marketérov, tvorcov obsahu, blogerov a každého trochu kreatívneho, kto má čo povedať.

V tomto príspevku sa zameriame na dvoch tvorcov videa doodle, Doodly a DoodleMaker, a porovnáme ich funkcie a ceny, aby sme sa rozhodli, ktorý z nich je pre vás lepší.

Ale skôr ako to urobíme, poďme sa ponoriť trochu viac do toho, ako tieto nástroje fungujú.

Ako fungujú tvorcovia animovaných videí?

Pozri, kreslenie je umenie. Trvá to čas, a preto je to drahé. Keď robíte veci staromódnym spôsobom, najmete si profesionálneho umelca, ktorý pre vás vytvorí čmáranice a stojí vás to veľa peňazí.

Naopak, tvorcovia animovaných videí majú tím profesionálnych grafikov, ktorí pracujú na vytváraní ich zásob sviatočných log, ale cena, ktorú musíte zaplatiť za ich použitie, je oveľa nižšia.

Animácia na tabuli zobrazuje divákovi statické obrázky, ktoré sa kreslia na obrazovku a niekedy ich sprevádza rozprávač. Majú tiež efekty a prechody, ako bežný editor videa.

Animácia na tabuli je však len základ a nástroje, ktoré si dnes preberieme, sú svojimi funkciami ešte ďaleko.

Doodly vs DoodleMaker

Doodly

Doodly je softvér na animáciu tabule poháňaný spoločnosťou Voomly. Založili ju Jimmy Kim a Brad Callen.

Čítať:  Oprava verifikačného e-mailu TikTok, ktorý sa neodosiela

Pomocou tohto softvéru môžete vytvoriť profesionálnu, realistickú animáciu v priebehu niekoľkých minút.

Okrem toho, keď si objednáte Doodly, získate prístup aj do našej súkromnej skupiny na Facebooku s viac ako 75 000 aktívnymi používateľmi.

DoodleMaker

DoodleMaker je softvér na vytváranie doodle videí a je výsledkom viac ako dvojročného vývoja.

Vytvorili ho Paul Ponna a Sid Diwar, aby vyriešili problémy, ktoré majú ľudia s používaním videa na dosiahnutie svojich cieľov.

Pomocou tejto aplikácie môžete vytvárať doodle videá zo šablón, úplne od začiatku alebo zo starých videí.

Vytvorte

Doodly a DoodleMaker sú tvorcovia videa animácií pomocou myši.

DoodleMaker vám umožňuje zadať vašu webovú adresu na YouTube a znova použiť svoj vlastný starý obsah, okrem vytvárania zo šablón alebo od začiatku.

Môžete tiež zmeniť ľubovoľný obrázok na sviatočné logo v štýle náčrtu v priebehu niekoľkých sekúnd.

Doodly vám umožňuje vybrať si typ dosky, scén a rekvizít. Potom môžete pridať postavy a dať im hlasové prejavy.

V prípade Doodly môžete naraziť na problém, ak vaše videá vyžadujú veľa matematických obrázkov, symbolov a štatistických informácií, pretože neponúkajú žiadne symboly ani matematické obrázky. Môžete ich však importovať z iných zdrojov.

Oba nástroje vám tiež umožňujú upraviť štýl videa a ručnú kresbu videa.

Šablóny

DoodleMaker má viac ako 300 všestranných video šablón pre biele tabule, tabule a sklenené tabule, ktoré sú plne prispôsobiteľné.

Na druhej strane vám Doodly poskytuje tisíce vlastných sviatočných obrázkov, ktoré môžete použiť na videách na tabuľu, tabuľu, zelenú tabuľu alebo sklenenú tabuľu.

Zvuk

Obe aplikácie vám umožňujú priamo nahrávať vlastný hlasový zvuk a jednoducho ho synchronizovať s náčrtom kliknutím na tlačidlo.

Čítať:  7 najlepších doplnkov na dropshipping pre WordPress

Majú tiež hudobné skladby bez licenčných poplatkov. Doodlemaker ich predáva ako doplnok za 197 dolárov, zatiaľ čo Doodly vám poskytuje rôzne množstvá skladieb podľa plánu, ktorý si vyberiete.

Umela inteligencia

DoodleMaker má text-to-video, technológiu, ktorá sa stala veľmi populárnou a o ktorej sme hovorili v nedávnom príspevku. To znamená, že s DoodleMakerom sa nielenže vyhnete zobrazeniu na obrazovke, ale dokonca ani nebudete musieť používať svoj vlastný hlas.

Majú tiež odstraňovač umelého pozadia AI.

Doodly však neprichádza so žiadnymi funkciami AI.

Doplnky

Doodlyho videá sú čiernobiele ako typické čmáranice. Svojim videám však môžete pridať farbu pomocou doplnku Doodly Rainbow Add-on, ktorý momentálne stojí 67 dolárov a je to jednorazový nákup.

DoodleMaker takýto doplnok nevyžaduje, pretože všetky obrázky sú čiernobiele aj plnofarebné.

Na bezplatnú hudobnú knižnicu alebo hudobnú knižnicu však budete potrebovať doplnok vo výške 197 USD.

speňaženie

Samozrejme, jedným z cieľov týchto sviatočných log je vytvárať pútavé videá, ktoré povedú k vyšším peniazom.

DoodleMaker však ide o niečo navyše predajom licencie Enterprise, ktorá vám umožňuje predávať videá Doodle Maker klientom a ponechať si všetky príjmy.

Verte tomu alebo nie, veľa ľudí týmto podnikom veľmi rýchlo zarobilo veľa peňazí.

Export

Doodly vám umožňuje exportovať vaše videá na YouTube, Facebook a Instagram alebo na váš web.

Keď je video pripravené, môžete tiež rozhodnúť o snímkovej frekvencii, rozlíšení a kvalite.

Pomocou aplikácie DoodleMaker môžete vytvárať a exportovať videá v rozlíšení 720p a 1080p. Pracujú na ponuke rozlíšenia 4K v – dúfajme – v blízkej budúcnosti.

Jazyky

DoodleMaker dokáže preložiť akékoľvek video do viac ako 60 jazykov. Môžete si tiež vybrať z viac ako 160 ľudsky znejúcich (mužských a ženských) hlasov, ktoré oživia vaše posolstvo.

Čítať:  Alexa teraz môže hovoriť ľubovoľným hlasom, ktorý chcete

A keď hovorím ľudsky znejúce hlasy, myslím to vážne. Nestáva sa to každý deň, ale hlasy DoodleMaker sú veľmi prirodzené a neznejú ako roboty, ako to zvyčajne býva. Ich francúzsky hlas si zamilujete.

Doodly tiež podporuje väčšinu jazykov, aj keď v závislosti od zvoleného písma možno zistíte, že niektoré špeciálne znaky vo vašom jazyku nie sú podporované.

Nezdá sa však, že by ste mohli zmeniť jazyk aplikácie v žiadnej z nich, čo môžete urobiť s inými aplikáciami doodle.

Viac funkcií

DoodleMaker vám umožňuje pridať vlastný vodoznak. Má tiež Icon Finder a Pixabay API. Môžete dokonca zmeniť rýchlosť prvkov!

A ak sa chcete pokúsiť použiť svoje vlastné zručnosti, môžete kresliť rukami pomocou ich editora od ruky.

Kompatibilita

Doodly aj Doodlemaker sú kompatibilné s Mac a PC.

Doodly je desktopová aplikácia nainštalovaná priamo vo vašom počítači, ktorá vyžaduje internetové pripojenie, pretože sťahuje obrázky z internetu. Vyžaduje Windows 7 alebo vyšší pre PC a Mac OSX 10.10 alebo vyšší.

Keďže Doodlemaker nie je desktopová aplikácia, nevyžaduje sťahovanie ani inštaláciu, jednoducho ju používate online. Na konci dňa sú teda obaja závislí od internetu.

Podpora a zdroje

Doodly ponúka zákaznícku podporu prostredníctvom Voomly, môžete odoslať žiadosť alebo prejsť cez sekciu FAQ. Na YouTube majú tréningové tutoriály.

A ak máte záujem o nejaké rady týkajúce sa copywritingu, majú sprievodcu, ktorý stojí 47 dolárov.

DoodleMaker prichádza s videoškolením krok za krokom, ktorý vás prevedie celým procesom od vytvorenia videí až po dosiahnutie výsledkov.

Doodly aj Doodlemaker môžete kontaktovať aj e-mailom a odpoveď dostanete do 24 hodín.

Stanovenie cien

DoodleMaker ponúka používateľom podnikovú licenciu, ktorá stojí 69 dolárov. Má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že sa vám nebude páčiť.

Čítať:  Najlepšie platformy na správu objednávok Magento: Jediný sprievodca, ktorý potrebujete

Okrem toho si môžete zakúpiť niektoré bonusy, napríklad ich bezplatnú knižnicu obrázkov za 197 dolárov alebo ich bezplatnú hudobnú knižnicu za rovnakú cenu.

Doodly na druhej strane nemá jednorazovú platbu, ale má viac možností. Môžete si vybrať z dvoch plánov:

  • Štandard: 39 dolárov mesačne. Získate 20 šablón videa, viac ako 1 000 obrázkov znakov a 35 typov písma.
  • Podnik: 69 dolárov mesačne. Budete mať prístup k dvojnásobnému množstvu video šablón, obrázkov znakov a fontov, ako aj prémiovej podpore.

Môžete platiť aj ročne a ušetriť tak takmer 50 % peňazí. Vaša objednávka je vždy bez rizika vďaka ich 30-dňovej záruke vrátenia peňazí.

Aj keď žiadny z týchto nástrojov neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, obsahujú videá, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako ich budete používať.

Doodly Klady a zápory

Pros

  • Vytvárajte neobmedzené videá.
  • Ponúka mesačné ceny.
  • Zahŕňa hudobné skladby

Zápory

  • Vyžaduje doplnok pre plnofarebné videá.

Výhody a nevýhody DoodleMaker

Pros

  • Technológia prevodu textu na video.
  • Obsahuje čiernobiele aj farebné videá.
  • Podniková licencia.

Zápory

  • Nezahŕňa bezplatnú hudbu ani obrázky.

Verdikt

Doodly a DoodleMaker sú si veľmi podobné. Oba sú skvelými nástrojmi na vytváranie čmáraníc čiernobielych alebo plnofarebných na rôznych typoch dosiek.

Je však jasné, že DoodleMaker je oveľa robustnejšie riešenie pre vaše umelecké potreby. Má najnovšiu technológiu AI, ktorá vám umožňuje vytvárať prevod textu na video a podnikovú licenciu na predaj vašich sviatočných log klientom.

Ak teda hľadáte tvorcu animovaných videí, ktorý vám pomôže vytvárať videá nielen pre vašu firmu, ale aj pre vašich klientov, potom je DoodleMaker tou najlepšou voľbou.

Aký je váš názor na týchto tvorcov sviatočných log?

Povedzte nám to v komentároch!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE