Doplnky Sticky Header pre vylepšenú navigáciu

pluginy s lepiacou hlavičkou

Lepiace hlavičky sú čoraz populárnejšie. Nepochybne ste ich videli v akcii…viete, hlavička, ktorá sa pripne na hornú časť okna prehliadača pri posúvaní stránky nadol. Výhodou je samozrejme rýchly a jednoduchý prístup k hlavnej navigácii stránok bez toho, aby ste sa museli posúvať späť na začiatok stránky.

V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody pevných hlavičiek a pozrieme sa na niektoré z najlepších doplnkov s lepivými hlavičkami, ktoré vám pomôžu implementovať ich na vašej vlastnej stránke.

Výhody a nevýhody lepiacej navigácie

Pevné alebo „lepivé“ hlavičky sú ponuky webových stránok, ktoré sú uzamknuté na svojom mieste. Zostanú na svojom mieste v hornej časti aktívnej karty, takže možnosti navigácie zostanú na úrovni očí.

Účelom tohto vznikajúceho dizajnového trendu je poskytnúť navigačnú lištu, ktorá nezmizne, keď sa používateľ posunie nadol. Väčšina používateľov súhlasí s tým, že nalepovacie hlavičky sú pohodlné, zatiaľ čo iným sa nepáči, koľko cenného priestoru na obrazovke zaberajú.

Pros

  • Zlepšuje používateľskú skúsenosť.
  • Znižuje mieru odchodov zo stránky.
  • Zvyšuje konverzie.

Zápory

  • Znižuje priestor na obrazovke.
  • Neprekladá sa dobre do mobilných zariadení.
  • Komplexné implementácie zvyšujú časy načítania stránky.

Na konci dňa je jediným skutočným meradlom vplyvu implementácie pevnej hlavičky na použiteľnosť preferencie koncového používateľa.

úžasné-sticky-header-by-devcanyon

Úžasná lepiaca hlavička by DevCanyon poskytuje webmasterom maximálnu kontrolu nad implementáciou pevnej hlavičky ich stránok. Umožňuje im vykonávať živé úpravy ich pevnej polohy hlavičky, farby pozadia, farby textu a šírky hlavičky.

Čítať:  Porovnanie 6 najlepších alternatív GoDaddy pre rok 2024

Tento úžasný doplnok s bohatými funkciami prichádza so širokou škálou možností prispôsobenia hneď po vybalení. Umožňuje tiež používateľom pridať vlastné CSS a nastaviť úrovne transparentnosti do ich pevných hlavičiek. Webmasteri s určitými technickými znalosťami môžu plne prispôsobiť svoje pevné hlavičky pomocou preddefinovaných filtrov.

Tento doplnok s lepiacou hlavičkou je k dispozícii zadarmo v úložisku doplnkov WordPress a dodáva sa s a pro verziu ktorý ponúka pokročilé funkcie.

sticky-menu-alebo-čokoľvek-on-scroll

Sticky Menu (alebo čokoľvek!) na Scroll je jedným z najpopulárnejších pluginov v tomto priestore. Umožňuje správcom webu prilepiť ktorýkoľvek prvok stránky, keď sa dostane do hornej časti stránky. Okrem pevných hlavičiek môžu používatelia vytvárať aj pevné boxy s výzvou na akciu, logá alebo dokonca reklamné bannery.

Jednou z najlepších funkcií tohto doplnku je, že umožňuje používateľom nastaviť implementácie pevných prvkov stránky na menších obrazovkách. Ak napríklad diváci pristupujú na vašu stránku z mobilného zariadenia, môžete sa rozhodnúť, že im nechcete zobrazovať pevné prvky.

Ak ste technicky zmýšľajúci, nebudete mať žiadne problémy s používaním Sticky Menu (alebo čokoľvek!) v zásuvnom module Scroll. Vyžaduje, aby používatelia manuálne vybrali správny selektor pre prvok stránky, ktorý chcete opraviť.

sticky-header-by-thematosoup

Lepiaca hlavička od ThematoSoup je najintuitívnejší doplnok s lepiacou hlavičkou pre WordPress. Doplnok neponúka veľa pokročilých možností. Umožňuje používateľom vytvárať jednoúrovňové pevné hlavičky a upravovať farbu textu, farbu pozadia a veľkosť.

Nastavenia doplnku tiež umožňujú používateľom skryť pevnú hlavičku, keď návštevník pristupuje na ich stránku zo zariadení s menšími obrazovkami. Sticky Header od ThematoSoup je ľahko použiteľný doplnok, ktorý vám pomôže implementovať pevné hlavičky bez ohľadu na vaše technické znalosti. Umožňuje správcom webu poskytovať návštevníkom svojich stránok vylepšenú používateľskú skúsenosť prostredníctvom pohodlnej navigácie.

Čítať:  15 najlepších finančných tém WordPress pre profesionálne webové stránky

Panel oznámení WordPress

wordpress-notification-bar

Majitelia online firiem často chcú zobrazovať zľavy a špeciálne ponuky, aby zvýšili konverzie. The Panel oznámení WordPress plugin umožňuje správcom webu opraviť panel s upozorneniami na svojich stránkach. Tento výkonný doplnok umožňuje používateľom využívať lepivé navigačné panely. Napríklad, ak chcete pozvať návštevníkov, aby sa prihlásili na odber bulletinov alebo ponúknuť exkluzívnu zľavu na konkrétne produkty, tento doplnok funguje skvele.

Jednou z najlepších funkcií doplnku WordPress Notification Bar je, že sa dá neuveriteľne ľahko nastaviť a je kompatibilný s viacerými stránkami WordPress. Doplnok je pripravený na preklad hneď po vybalení a dodáva sa s deviatimi prekladmi (v čase písania tohto článku).

mystickymenu

myStickyMenu je ľahký doplnok s lepiacou hlavičkou pre WordPress, ktorý ponúka podporu viacerých jazykov a responzívny dizajn. Podľa vývojárov bol tento plugin navrhnutý pre tému Twenty Thirteen. S malou úpravou funguje bezproblémovo s akoukoľvek témou WordPress.

Výnimočnou funkciou tohto doplnku je, že umožňuje webovým vývojárom pridávať vlastný kód CSS. Toto flexibilné a plne prispôsobiteľné riešenie umožňuje používateľom nastaviť hodnoty, kedy opraviť hlavičku na základe toho, ako ďaleko sa používateľ posunul. Doplnok myStickyMenu sa ľahko konfiguruje a používa. Určite si ho pozrite demo na tému Dvadsaťtrinásť.

Zabaliť to

Nalepovacie hlavičky možno použiť na poskytnutie optimálneho používateľského zážitku vašej sledovanosti. Okrem vylepšenej navigácie ich môžu správcovia webu použiť na propagáciu špeciálnych ponúk a zvýšenie miery konverzie. S určitým experimentovaním budete môcť rýchlo vytvoriť pevnú hlavičku pre svoj web WordPress.

Čítať:  497 mien kurátorských doručovacích spoločností

Ktoré pevné zásuvné moduly ste vyskúšali a aké boli vaše skúsenosti s ich používaním? Dajte nám vedieť komentárom nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE