Doplnky WordPress, ktoré sa majú použiť na marketingové úsilie A/B testovania

Priali ste si niekedy, aby ste mohli otestovať alternatívnu výzvu na akciu alebo umiestnenie reklamy na vašej stránke bez toho, aby ste riskovali negatívny vplyv na vašu mieru konverzie? Pokiaľ ide o váš marketing, nemusíte sa rozhodovať naslepo. A/B testovanie vám poskytuje presné údaje, ktoré potrebujete na prijímanie informovaných rozhodnutí týkajúcich sa stratégií optimalizácie konverzií. V dôsledku toho môžete znížiť riziko, že vaše zmeny budú mať negatívny vplyv na konverzie.

Dnes odpovieme na vaše najväčšie otázky o experimentoch s obsahom: Čo je A/B testovanie v marketingu? Ako vyzerá A/B test? A aké sú najlepšie doplnky na testovanie A/B WordPress, ktoré by ste mali používať na svojom webe WordPress?

Čo je A/B testovanie v marketingu?

A/B testovanie je, keď porovnávate dve alebo viac verzií webovej stránky, aplikácie alebo obsahu, aby ste zistili, ktorá má lepšiu výkonnosť. V marketingu vám A/B testovanie dáva možnosť určiť, aký bude výsledok vašich optimalizácií predtým, ako ich použijete.

Existuje jeden dôležitý dôvod, prečo používať A/B testovanie: marketing je často otázkou pokusov a omylov, ale A/B testovanie znamená, že môžete otestovať zmeny pred ich použitím. To vám umožňuje byť si istý, že zmeny prinesú požadované výsledky a efektívne eliminovať dohady.

Ako vyzerá A/B test

Zvážte hypotetický príklad. Máte vstupnú stránku a chcete, aby táto stránka konvertovala viac odberateľov.

Ak ste použili nástroj na testovanie A/B, mohli by ste vytvoriť variant tejto vstupnej stránky vykonaním jednej jedinej, no významnej zmeny na stránke. Odtiaľ by nástroj mohol spustiť obe stránky – pôvodné (alebo „kontrolné“) aj variantné – tým, že ich doručí vašej návštevnosti náhodne a s rovnakou frekvenciou. Nástroj by medzitým sledoval, koľko konverzií generuje každá stránka. Ak má variantná stránka zvýšenú mieru konverzie, vykonaná zmena bola účinná a možno ju použiť na skutočnú stránku.

A/B testovanie je možné vykonať s viacerými variantmi (testovanie s viacerými premennými), ale výsledky testov sú jasnejšie len s jedným variantom. Ak existuje len jeden variant s jedinou zmenou oproti pôvodnej stránke, môžete dospieť k záveru, že zmena je zdrojom rozdielu vo výkonnosti.

Čítať:  7 najlepších bezplatných doplnkov SEO pre WordPress

Čo môžete rozdeliť na test na svojom webe WordPress

A/B testovanie – nazývané aj rozdelené testovanie – na WordPress zahŕňa predovšetkým testovanie vašich vstupných stránok. Keďže cieľom vstupnej stránky je konvertovať potenciálnych zákazníkov, môžete použiť rozdelené testovanie na porovnanie rôznych iterácií vstupnej stránky a zistiť, ktorá generuje najviac konverzií.

Okrem vstupných stránok možno rozdelené testovanie na WordPress použiť na porovnanie variácií prvkov na stránke, ako sú nadpisy obsahu alebo umiestnenie tlačidiel zdieľania na sociálnych sieťach. Ďalším bežným využitím A/B testovania je porovnávanie rôznych implementácií prihlasovacích formulárov. Tento test vám umožňuje určiť, či získate viac odberateľov, keď sa formulár zobrazí vo vyskakovacom okne alebo keď sa objaví na boku stránky.

Niektoré zo spoločných prvkov používaných pri delenom testovaní zahŕňajú

  • Vstupné stránky
  • Stránky produktov
  • Tlačidlá
  • Výzvy na akciu
  • Reklamy
  • Obsahové titulky
  • Grafika a vizuálne prvky
  • Prihlasovacie formuláre

Najlepšie doplnky WordPress pre A/B testovanie

Existuje veľa skvelých doplnkov na testovanie WordPress A/B. Či už chcete otestovať svoje prvky na stránke alebo chcete vykonať rozdelené testovanie pre vstupnú stránku, tu sú najlepšie doplnky pre vaše A/B testy WordPress.

Nelio A/B testovanie

Ako jeden z najpoužívanejších doplnkov na testovanie A/B pre WordPress, Nelio A/B testovanie je mimoriadne všestranný nástroj, ktorý vám pomôže zvýšiť konverziu. Nelio môže vykonať rozdelené testovanie pre vaše produktové stránky (okrem vašich vstupných stránok, prvkov na stránke a blogových príspevkov) so všetkými vašimi experimentmi sledovanými priamo z vášho hlavného panela WordPress. Ako bonus nástroj podporuje experimenty s viacerými variantmi.

Nelio ponúka ďalšie funkcie, ako je podpora viacerých stránok, funkcia tepelnej mapy a plánovanie experimentov vo všetkých troch predplatné plány od 29 USD mesačne až do 5 000 zobrazení stránky.

Rozdelený hrdina

Rozdelený hrdina je rozdelený testovací nástroj, ktorý veci zjednodušuje. Umožňuje vám vytvoriť až štyri varianty vašej stránky pomocou doplnku Split Hero pre WordPress alebo vášho preferovaného nástroja na tvorbu stránok. Odtiaľ je to také jednoduché, ako zadanie podrobností o experimente – tj názov experimentu, dĺžka trvania testu, cieľová stránka po konverzii – a spustenie testu. Potom doplnok poskytne tieto stránky vášmu publiku a monitoruje údaje.

Čítať:  Ako zarobiť 1 000 $ za 24 hodín

A Predplatné Split Hero stojí 27 USD mesačne za neobmedzené testovacie možnosti po bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzii. A ak prevádzkujete internetový obchod, Split Hero podporuje WooCommerce.

Thrive Headline Optimizer

Miera prekliknutia príspevkov a článkov do značnej miery závisí od sily vašich titulkov. Ak chcete zvýšiť mieru prekliknutia vášho obsahu, skúste to Thrive Headline Optimizer. Nezamieňajte si s Thrive Optimize, Thrive Headline Optimizer je A/B testovací nástroj pre titulky. Pomocou tohto nástroja môžete otestovať rôzne názvy svojho obsahu, aby ste zistili, ktorý generuje väčšiu interakciu.

Populárne a vysoko navštevované predajne ako Forbes, Huffington Post a Buzzfeed používajú Thrive Headline Optimizer, pretože je to jednoduché a efektívne; stačí zadať názvy variantov, spustiť experiment a sledovať výsledky priamo z hlavného panela WordPress. Je súčasťou Thrive Suite nástrojov WordPress za 19 USD mesačne (platí sa ročne), alebo si Thrive Headline Optimizer môžete kúpiť samostatne za jednorazovú platbu 67 USD.

Jednoduchý tester stránok

Jednoduchý tester stránok je nástroj na testovanie A/B, ktorý zodpovedá svojmu názvu. K dispozícii zadarmo s a prémiová verzia Simple Page Tester, ktorý je k dispozícii za jednorazovú platbu 59 USD, zjednodušuje testovanie v rozdelení pomocou svojho užívateľsky prívetivého sprievodcu nastavením testu.

Inštalácia pluginu je najťažšia časť. Odtiaľ už len povedzte pluginu, čo chcete otestovať, napr. blogový príspevok alebo stránku, a kedy (alebo či) vyhlásiť víťaza. Simple Page Tester má natívnu integráciu so službou Google Analytics na sledovanie cieľov konverzie a ponúka variabilné ovládacie prvky návštevnosti medzi variantmi. S prémiovou verziou získate aj komplexnú analýzu, ktorá vám umožní sledovať vaše testy z hlavného panela WordPress.

A/B Stlačte Optimizer

Testovanie príspevku alebo stránky je celkom štandardné pre rozdelené testovacie nástroje, ale A/B Stlačte Optimizer vám umožňuje jednoduchšie testovať variácie konkrétnych prvkov na stránke. Môžete otestovať rôzne grafické prvky, štýly tlačidiel alebo odkazov, umiestnenie formulárov predplatiteľov a dokonca aj nadpisy pre váš obsah. Doplnok umožňuje neobmedzené experimenty a neobmedzené variácie v týchto experimentoch, vďaka čomu je A/B Press Optimizer nevyhnutný, ak plánujete na svojom webe vykonávať veľa delených testov.

Medzi neobmedzeným počtom testov a schopnosťou porovnávať konkrétne prvky na stránke je A/B Press Optimizer skvelý na podrobné optimalizácie konverzií a interakcií. A/B Press Optimizer môžete začať používať po jednorazovej platbe, ktorá začína na 49 USD.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k Bootstrap WordPress

Výzvy na akciu WordPress

Podobne ako sa Thrive Headline Optimizer zameriava na rozdelené testovanie pre nadpisy, Výzvy na akciu WordPress je split-test plugin od spoločnosti Prichádzajúce teraz pre vaše výzvy na akciu. Výzva na akciu je navrhnutá na konverziu predplatiteľov a zákazníkov a doplnok WordPress Calls to Action možno použiť na testovanie rôznych verzií vašej výzvy na akciu, aby ste zistili, ktorá konvertuje najviac návštevnosti. Neobmedzuje sa však len na výzvy na akciu. V skutočnosti môžete tiež spustiť A/B testy pre svoje reklamy, príspevky, stránky a ďalšie prvky. Výzvy na akciu WordPress majú dokonca šablóny, ktoré môžete použiť na rýchle vytvorenie variantných výziev na akciu.

Ako freemium nástroj má WordPress Calls to Action „odľahčenú“ verziu k dispozícii zadarmoalebo je k dispozícii prémiová verzia ako súčasť Inbound Pro Marketing Suite za 59,99 dolárov ročne.

Vstupné stránky WordPress

Tiež vyrobený Prichádzajúce teraz, Vstupné stránky WordPress je rozdelený testovací nástroj pre vaše vstupné stránky. Zahŕňa robustný nástroj na tvorbu stránok, takže môžete navrhnúť rôzne vstupné stránky, ktoré použijete na svoje experimenty. Pre vaše vstupné stránky je k dispozícii množstvo šablón. tieto šablóny sú postavené na rámci Advanced Custom Fields.

Okrem všetkých týchto užitočných funkcií podporujú vstupné stránky WordPress testovanie s viacerými premennými, čo znamená, že na každej variantnej stránke môžete testovať viacero variantných prvkov. K dispozícii sú tiež možnosti hĺbkových prehľadov, ku ktorým je možné pristupovať priamo z vášho servera WordPress. Rovnako ako výzvy na akciu WordPress, aj vstupné stránky WordPress sú doplnkom freemium, teda „odľahčená“ verzia je k dispozícii zadarmoa prémiová verzia je súčasťou Inbound Pro Marketing Suite za 59,99 dolárov ročne.

Marketing Optimizer

Marketing Optimizer je marketingový doplnok typu všetko v jednom, ktorý je úplne bezplatné používanie. Vďaka funkciám automatizácie marketingu, sledovania hovorov a riadenia vzťahov so zákazníkmi dokáže splniť mnohé z vašich marketingových potrieb. Marketing Optimizer je však pravdepodobne najrobustnejší A/B testovanie nástroj. Vďaka vstavanému nástroju je veľmi jednoduché vytvárať vstupné stránky, kontextové okná, výzvy na akciu a e-maily s vysokou mierou konverzie, ako aj varianty verzií pre vaše testy.

Hoci má svojho vlastného zostavovateľa, vo svojich rozdelených testoch Marketingového optimalizátora môžete použiť prvky vytvorené pomocou preferovaných zostavovateľov. Keď navrhnete a spustíte test, Marketing Optimizer sleduje výsledky a generuje vizuálne správy, ktoré si môžete prezerať na hlavnom paneli WordPress. Podporuje ukladanie do vyrovnávacej pamäte aj ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane servera.

Čítať:  5+ najlepších e-mailových marketingových služieb pre blogerov

Google Optimize

Jedinečné z iných doplnkov v tomto zozname, Google Optimize – predtým známy ako Google Content Experiments – je nástroj na testovanie A/B, ktorý nevyžaduje doplnok. Stačí vložiť malé množstvo kódu do hlavičky svojho webu a použiť externú platformu Google Optimize na zostavenie a spustenie rozdelených testov. Keďže ide o nástroj vytvorený spoločnosťou Google, plne (a automaticky) sa integruje so službou Google Analytics, takže vaše testy vygenerujú množstvo hodnotných a použiteľných údajov.

Optimalizácia Google môže sledovať až päť simultánnych rozdelených testov, ktoré pozostávajú až zo 16 variantov zadarmo, alebo môžete inovovať na Optimalizáciu 360, ktorá podporuje až 100 simultánnych experimentov pozostávajúcich až z 32 variantov. Ak chcete zistiť ceny pre Optimalizáciu 360, musíte kontaktovať tím predaja Optimalizácie Google a požiadať o vlastnú cenovú ponuku.

Potrebujete A/B testovanie pre váš web WordPress?

Bez ohľadu na to, aký typ webovej stránky prevádzkujete, hľadanie spôsobov, ako previesť viac predplatiteľov, potenciálnych zákazníkov alebo zákazníkov, nikdy nekončí. Neexistujú však žiadne predvolené nástroje na testovanie konverzií vo WordPress. Testovanie konverzie stránok je niečo, čo by ste museli robiť manuálne, a aj tak by to bolo komplikované, ťažkopádne a chýbali by mu podrobné prehľady.

Nástroj na testovanie A/B pre váš web WordPress vám dáva príležitosť ľahšie nájsť vylepšenia a vykonať vylepšenia vášho webu, aby ste mohli dosiahnuť svoje ciele. Najdôležitejšie je, že tieto nástroje robia z procesu optimalizácie konverzií niečo, čo je založené na skutočných historických a experimentálnych údajoch a nie na hádanke. A/B testovanie vám povie, čo funguje a čo nie, takže môžete robiť inteligentnejšie a informovanejšie rozhodnutia.

Hostinger môže poskytnúť výkon, ktorý potrebujete pre robustné A/B testovanie

Pred spustením A/B testu na vstupnej stránke potrebujete skvelý web. V tom môže Hostinger pomôcť.

StoreBuilder by Hostinger, postavený na platforme, ktorej dôverujú odborníci, vám umožňuje využívať všetky výhody nášho spravovaného WordPressu a WooCommerce bez zložitosti.

Nemáte skúsenosti s kódovaním? Žiaden problém.

Nie je dôvod začínať od nuly alebo sa cítiť zavalený prázdnou obrazovkou. Stačí odpovedať na niekoľko otázok a za pár minút budete mať svoj vlastný internetový obchod s intuitívnou domovskou stránkou s jednoduchou navigáciou, ktorá je optimalizovaná na premenu vašich návštevníkov na zákazníkov. Skontrolovať to!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE