Doplnok kalendára – vytvorte si svoje podnikanie v oblasti plánovania udalostí efektívnejšie

Webové stránky elektronického obchodu majú určitý formát. Alebo aspoň to, čo vám príde na myseľ, keď premýšľate o bežných funkciách internetového obchodu. Produkty, nákupné košíky a proces platby – však?

To však nepopisuje celú skúsenosť s elektronickým obchodom.

Môžete tiež nájsť elektronický obchod vo forme platených adresárov alebo online rezervačných systémov pre udalosti alebo stretnutia.

A ako typické obchody s elektronickým obchodom, aj tieto podniky plánovania udalostí vyžadujú správne nástroje alebo doplnky. Koniec koncov, existuje veľa služieb plánovania udalostí, ktoré je potrebné automatizovať.

V tejto príručke diskutujeme o tom, ako môžu podniky spravujúce udalosti profitovať z doplnkov, ako im tieto doplnky pomáhajú uspokojiť ich cieľový trh a ako môžete pridať doplnok kalendára na svoju webovú stránku WordPress.

Prečo potrebujete obchodný doplnok na správu udalostí

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by podnik plánujúci spustenie udalostí mal prospech z používania obchodného doplnku na správu udalostí:

 • Majte vo veciach poriadok. Prijímanie stretnutí alebo rezervácií znamená, že musíte uchovávať veľa údajov – a zabezpečiť, aby zostali organizované. Doplnok kalendára automatizuje tento proces a umožňuje vašej spoločnosti plánujúcej udalosti zamerať vaše zdroje inde.
 • Zabezpečte svojim klientom miesto. Ak manuálne pridáte rezervácie do tabuľky, ponecháva príliš veľa priestoru na chyby. Automatizácia tohto procesu pomocou obchodného doplnku na správu udalostí znamená, že schôdzky idú priamo do vášho kalendára, keď sú rezervované.
 • Chráni pred nadmernou rezerváciou. Podobne aj rezervačný doplnok sleduje rezervované sloty a pomáha vám vyhnúť sa rezervácii jedného časového slotu dvakrát.
Čítať:  John Mueller diskutuje o alternatívnom texte pre obrázky a o tom, ako by ho mali používať profesionáli v oblasti SEO

Typy spoločností, ktoré profitujú z webových stránok s kalendárom udalostí

Ktorý malý podnik môže ťažiť z webovej stránky kalendára udalostí?

Možno si spomeniete na spevákov, hudobníkov a celý priemysel zábavných podujatí. Zábavné weby môžu rozhodne ťažiť z kalendára podujatí pri zefektívňovaní ich prevádzky.

To však nie je všetko. Existujú aj iné typy udalostí a podnikov, kde môžete použiť kalendáre a úplné nástroje na správu udalostí:

 • Spoločenské udalosti Svadobní DJs, nočné kluby a plánovačov podujatí môžu použiť kalendár udalostí na svojich webových stránkach na urýchlenie procesu rezervácie.
 • Odvetvia služieb — Kvetinárstva, cateringu, prenájmu domov, plánovačov večierkov, svadobných plánovačov a akýchkoľvek iných podnikateľských subjektov, ktoré zarábajú peniaze na dizajne podujatí, obchodných výstavách alebo iných obchodných štruktúrach založených na službách.
 • Lekárske ambulancie — Ordinácie lekárov, zubári a terapeuti môžu tieto nástroje použiť na plánovanie stretnutí.
 • Kúpele a masážne salóny Kúpele a masážne salóny môžu tiež umožniť potenciálnym klientom rezervovať si požadované sloty.
 • Fitness inštruktori a posilňovne — Ak riadite telocvičňu alebo ste fitness inštruktorom, môžete webové kalendáre používať viacerými spôsobmi. Môžete ho použiť na zarábanie peňazí z členstva v posilňovni alebo na oslovenie vašej cieľovej skupiny individuálnymi hodinami cvičenia.
 • Online inštruktori — Môžete si rezervovať účastníkov na online kurzy pomocou doplnkov kalendára.
 • Hostitelia webinára — Firemné akcie, zbierky pre neziskové organizácie, webináre na sociálnych sieťach, samity LinkedIn – čo si len spomeniete. Kalendáre udalostí vám pomôžu zaregistrovať účastníkov a účastníkov pre všetky z nich.
Čítať:  Aké udalosti by mali firmy sledovať pomocou služby Google Analytics

Vytvorenie webovej stránky kalendára udalostí vo WordPress pomocou doplnku

Ako malý podnikateľ s a WordPress webovú stránku, môžete jednoducho pridať kalendár udalostí na svoj web pomocou slušného pluginu.

Najlepším hráčom v tejto kategórii je Kalendár udalostí pre WordPress. Umožňuje vám ľahko zvládnuť malé až veľké úspešné udalosti. Pomocou robustných nástrojov, ktoré ponúka, môžete vytvárať udalosti, pridávať vstupenky, organizovať virtuálne udalosti a prevádzkovať úspešný marketing pre svoje udalosti.

Kľúčové vlastnosti kalendára udalostí:

 • Prezentujte nadchádzajúce udalosti chronologicky alebo pomocou fotografií, máp alebo súhrnov.
 • Zvýraznite vybrané udalosti.
 • Konfigurácia opakujúcich sa udalostí.
 • Vložte funkcie kalendára/rezervácie pomocou krátkeho kódu.
 • Importujte udalosti z iných kalendárov prostredníctvom súborov CSV.

Ceny kalendára podujatí: Bezplatná verzia je k dispozícii s obmedzenými funkciami. Platené plány začínajú na 99 USD ročne za jednu webovú stránku, ktorá zahŕňa prémiovú podporuvlastné polia a ďalšie.

Pridanie kalendára udalostí na váš web WordPress

Tu je návod, ako môžete pridať doplnok Kalendár udalostí na svoj web WordPress.

1. Prihláste sa na svoj web WordPress.

2. Prejdite na Pluginy > Pridať nové.

3. Hľadajte Kalendár udalostí.

4. Kliknite na Nainštalovať teraz tlačidlo.

5. Po nainštalovaní kliknite Aktivovať.

6. Na ďalšej obrazovke kliknite na jednu z nich Prijať a pokračovať alebo Preskočiť.

Na e-mailovú adresu spojenú s vašou webovou stránkou WordPress dostanete aktivačný e-mail. Kliknutím na odkaz v tomto e-maile aktivujte doplnok.

Čítať:  The Ugly Truth of Wix, Squarespace, & Transakčné poplatky Shopify

Potom sa dostanete na úvodnú stránku pre doplnok.

Vytvorenie kalendára pre vaše podnikanie v oblasti plánovania udalostí

Vytvorme kalendár.

1. Na úvodnej stránke kliknite na Vytvorte udalosť.

Dostanete sa k oknu, ktoré vyzerá ako Klasický editor na písanie blogových príspevkov.

2. Vyplňte podrobnosti o svojej prvej udalosti vrátane názvu a popisu.

3. Prejdite nadol a vyplňte podrobnosti špecifické pre kalendár:

a. Čas začiatku a konca.

b. Miesto konania.

c. Informácie o organizátorovi.

d. Web akcie.

e. Cena podujatia.

Vytvorená udalosť bude po zverejnení na frontende vyzerať takto.

Môžete pridať ďalšie udalosti a zobraziť všetky naplánované udalosti vo svojom webovom kalendári. Bezplatná verzia ponúka denné zobrazenie, zobrazenie zoznamu:

…a pohľad na mesiac:

Záverečné myšlienky: Vybudujte podnikanie v oblasti plánovania udalostí pomocou doplnku kalendára

Bez ohľadu na typ podnikania, ktoré prevádzkujete, je kľúčové zabezpečiť, aby bol váš web vybavený vhodným obchodným doplnkom na správu udalostí.

Rovnako ako máte účty na sociálnych sieťach, dobre premyslený podnikateľský plán a solídne obchodné meno, potrebujete aj spôsob, ako si rezervovať stretnutia. A doplnok kalendára je spôsob, ako to urobiť.

Chcete podporiť svoje podnikanie v oblasti plánovania udalostí pomocou rozsiahleho elektronického obchodu?

Pomocou StoreBuilder si môžete vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, ktorá bude fungovať pre vašu firmu. Je to rýchly a jednoduchý spôsob, ako spustiť nový internetový obchod a udržať nízke počiatočné náklady. Vyberte šablónu a choďte.

Čítať:  Ako nainštalovať React JS v Laravel na DreamHost

Vyskúšajte StoreBuilder a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE