DreamHost Interviews Anton Titov, o jeho PHP…

V rozhovore s Antonom Titovom z Bieloruska, Minska, zakladateľa CIO a spoluzakladateľa SpiralScoutHardware/Software Geek, S PHP začal pracovať okolo 13-tich rokov a odvtedy vytvoril mnoho softvérových a hardvérových projektov ako Spiral Framework, RoadRunner, Cycle ORM, Temporal PHP SDK atď. Sme nadšení, že máme Antona tu s nami dnes, keď nám hovorí o svojej ceste, o svojich skúsenostiach s prácou s PHP a Laravelom, o nastavovaní udalostí PHP a oveľa viac.

Shahzeb: Dobrý deň, Anton. Ďakujem, že ste si našli čas na tento rozhovor. Skôr než začneme, čo keby ste našim čitateľom povedali niečo o sebe?

Anton: Ahojte, rád sa s čitateľmi podelím o svoje skúsenosti. Volám sa Anton Titov. Som spoluzakladateľ a CIO (predtým CTO) softvérovej vývojovej spoločnosti Spiral Scout. Spravujem väčšinu technickej stránky podnikania, ale tiež si držím ruky špinavé pri projektoch s otvoreným zdrojovým kódom a niektorých mojich domácich hardvérových projektoch.

Shahzeb: Takže, kedy a ako si začal svoju kariéru s PHP? Máte nejaké zaujímavé príbehy, o ktoré by ste sa chceli podeliť o svojej ceste? Akým výzvam ste čelili na začiatku a ako ste sa s nimi popasovali?

Anton: S programovaním som začal, keď som mal okolo 11 rokov, a keď som mal 13 rokov, dostal som do rúk knihu „návod na PHP“. V minulosti nebolo toľko informačných zdrojov ako dnes, takže som musel veľa času tráviť čítaním. Myslím, že to bola hlavná výzva v porovnaní s tým, aké ľahké je teraz zbierať informácie. Problémom bol aj nedostatok komunít v mojom okolí. Svoj prvý komerčný projekt som postavil okolo 16 rokov a odvtedy som zostal s týmto technologickým balíkom. Väčšina počiatočných výziev bola okolo toho, ako si nevystreliť do nohy. Mal som prípady s odstránením produkčnej databázy (oof), optimalizáciou a algoritmickou prácou.

Čítať:  6 najlepších marketingových kanálov pre elektronický obchod & Ako si vybrať, ktoré kanály použiť

Shahzeb: Ako si sa začal zaujímať o programovanie a čo ťa priviedlo do bodu, keď si vytvoril Spiral Framework?

Anton: Prvé vytvorené projekty boli robené na vanilla PHP. Pomerne rýchlo je zrejmé, že na pokračovanie vývoja potrebujem spoločnú knižnicu nástrojov. Pri prvom pohľade na CodeIgniter som nebol spokojný s niektorými návrhmi a začal som sa vysmievať mojej vlastnej platforme. Prvá skutočná verzia prišla okolo roku 2008 a stále ju používajú niektoré produkty online. Neskôr, keď som sa dozvedel o Symfony a Laravel, bolo príliš neskoro skočiť na tieto rámce, pretože v tom čase ich sada funkcií nebola o toľko popredu, ako sme už mali.

Shahzeb: Boli vaše rozhodnutia o nových funkciách a funkciách riadené signálmi, ktoré ste dostávali od vašej komunity Spiral Framework, alebo to bolo vaše osobné rozhodnutie?

Anton: Oboje, veľa vstupov pochádzalo od vývojárov, ktorí používajú (interných aj externých), ale oveľa viac pochádzalo z obchodných potrieb našich klientov. Keďže obsluhujeme niekoľko desiatok spoločností, museli sme vymyslieť protokol, ako abstrahovať a zjednotiť prácu pre všetky z nich. Takto vstupujú do hry nástroje ako ORM, nástroj šablón, zabezpečenie a cloudové úložisko. Presne to robíme posledných 12 rokov, ibaže stávky sú vyššie a komponenty sú čoraz zložitejšie.

Shahzeb: Pracovali ste na tom nezávisle, alebo vám na ceste k prvému vydaniu Spiral Frameworku pomáhali ľudia?

Anton: Prvých 8 rokov som pre Spiral Framework takmer pracoval sám. Teraz máme štvorčlenný tím RnD, ktorý to podporuje, špecializovaného PM a kopu externých konzultantov z iných rámcov. Momentálne sa menej angažujem v kódovaní nového Spiral kódu a väčšinou sa venujem stratégii a tímovému manažmentu na vyššej úrovni.

Čítať:  Dostupnosť Magento 2 a PHP 7

Shahzeb: Vytvorili ste niekoľko pôsobivých nástrojov PHP, ako je Cycle ORM a RoadRunner. Ako ste na takéto nápady prišli?

Anton: Nemôžem povedať, že tieto nápady sú jedinečné, Swoole a Doctrine existovali na trhu roky, keď sme na nich začali pracovať. Ale videli sme, ako rýchlo sa PHP vyvíja a bolo pripravené na nové výzvy (dlhodobé atď.). Aby sme obišli obmedzenia existujúcich knižníc, museli sme prísť s vlastným prístupom na riešenie rovnakých problémov. Myslím, že to dopadlo dobre.

Shahzeb: Čo vás prinútilo premýšľať o vývoji cyklu ORM?

Anton: Veľa pracujeme v podnikovom segmente, kde niektoré dátové schémy definujú skôr zákazníci ako vývojári. Práca s dynamickými schémami v Doctrine alebo Eloquent je dosť ťažká alebo takmer nemožná. Pridajte túžbu, aby bol motor schopný pracovať v modeli s rezidentnou pamäťou (bez preberania kódu z pamäte RAM) a nezostávalo nám nič iné, ako znovu vynájsť koleso. V pripravovanej verzii 2.0 pokryjeme niektoré chýbajúce funkcie a poskytneme zaujímavé nové prístupy, ktoré vášmu kódu uľahčia integráciu ORM. Napríklad pre svoje modely budete môcť použiť akýkoľvek typ kolekcie (Doctrine, Eloquent, polia), čím sa ešte viac odpojíte od ORM.

Shahzeb: Aké sú podľa vás hlavné výhody, ktoré vývojári odnášajú z nástrojov Cycle ORM a RoadRunner?

Anton: Cyklus ORM je nový pohľad na to, ako by sa dal vytvoriť DataMapper v PHP. Pozreli sme sa na míľniky Doctrine 3, ale tiež sme sa vyhli kopírovaniu čohokoľvek z architektúry Doctrine. To viedlo k celkom ľahkému divnému a výkonnému motoru s množstvom zaujímavej matematiky (okolo DAG).

Čítať:  Najlepšie témy WooCommerce, ktoré dnes potrebujete

RoadRunner na druhej strane je dobrým príkladom toho, ako môžete drasticky zlepšiť svoj stack tým, že na sekundu opustíte svoju zónu pohodlia. Nekládli sme si otázku „dalo by sa to urobiť v PHP“, ale skôr „čo by sme mali urobiť, aby to v PHP fungovalo“. V dôsledku toho máme GRPC, Temporal, Queues atď.

Shahzeb: Čo by mali čitatelia vedieť o všetkom, čo v súčasnosti robíte v PHP?

Anton: Zatiaľ o tom verejne nehovoríme, ale v spolupráci so spoločnosťou Temporal sme vyvinuli novú knižnicu pre PHP. Je to mimoriadne výkonný motor vytvorený na organizovanie viacerých aplikácií odolným spôsobom. Predstavte si spojenie synchronizácie a asynchronizácie PHP, ale s automatickou obnovou chýb a takmer neobmedzenou horizontálnou škálovateľnosťou. Teraz pracujeme na verzii 1.1, ktorá bude obsahovať ďalšie nástroje, testovací rámec a oveľa viac.

Shahzeb: Aký typ webhostingu by ste uprednostnili? Aké sú podľa vás výhody hosťovania stránky u poskytovateľa spravovaného riešenia namiesto bežného zdieľaného hostingu?

Anton: Pri našej práci používame zásobník AWS. Celkovo so zdieľanými hostingmi radšej nepracujeme kvôli ich rýchlosti a obmedzeniam. Naše aplikácie sú rozsiahle a vyžadujú značné nastavenia klastra. Zdieľané hostingy sú však skvelou príležitosťou pre mnohých inžinierov a spoločností, aby ich projekty fungovali bez väčších problémov.

Shahzeb: Čo si myslíte o spravovaných hostingových riešeniach, ako je DreamHost, ktoré poskytujú optimalizovaný balík PHP s funkciami na nasadenie ich webových aplikácií?

Čítať:  Na čo sa zamerať pri výbere webhostingu

Anton: Zatiaľ som nevidel poskytovateľov zdieľaného hostingu, ktorí podporujú RoadRunner. Verím však, že by to mohla byť úžasná synergia. Ak je vývojár schopný nasadiť aplikáciu s prekrytím RoadRunner na zdieľaný hosting, okamžite získa prístup k toľkým riešeniam – metriky, fronty, kV, GRPC, temporal atď.

Shahzeb: Je naozaj dôležité vyvážiť svoj osobný a pracovný život. Ako trávite čas, keď práve nepracujete?

Anton: Trávim čas so svojimi psami, hrám videohry. Väčšinu voľného času sa však venujem hardvéru.

Shahzeb: S kým navrhujete urobiť ďalší rozhovor a prečo?

Anton: Sergei Zuk veľmi pomohol pri zavádzaní Async PHP av súčasnosti sa podieľa na projekte Temporal.

Shahzeb: Anton, som si istý, že veľa ľudí si urobilo poznámky. Som si tiež istý, že by radi videli obrázok vašej pracovnej stanice, ak by ste sa oň chceli podeliť!

Anton: Samozrejme! Ospravedlňujem sa za malý chaos, keďže som uprostred projektu rekonštrukcie bytu.

Shahzeb: Ešte raz ďakujem, Anton!

×

Získajte náš bulletin
Buďte prvý, kto získa najnovšie aktualizácie a návody.

Ďakujeme, že ste nás odoberali!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE