Ako populárny CMS je Drupal skvelou platformou na maximálne využitie SEO hodnoty stránky. Je to však tiež komplexná šelma so schopnosťou vytvárať prispôsobené zážitky, čo zvyšuje jej popularitu a komplikuje jej implementáciu. Z tohto dôvodu vytvorenie čo najlepšieho SEO zážitku s Drupalom znamená venovať pozornosť detailom, ktoré s alternatívnym CMS nemusíte.
Nemyslite si však, že to robí Drupal menej výkonným CMS z hľadiska SEO hodnoty. V skutočnosti, že Drupal potrebuje pokročilé vylepšenia, poskytuje mu bezkonkurenčnú všestrannosť pri poskytovaní nuansovaných zážitkov, ktoré sa môžu skutočne zúžiť na používateľské skúsenosti a cesty. Ak je implementovaný správne, Drupal môže používateľom vášho webu ponúknuť organické vyhľadávanie, ktoré inde nenájdete.
Aby sme vám pomohli vyhnúť sa niektorým z najbežnejších úskalí, tento článok sa zaoberá niektorými osvedčenými postupmi Drupal SEO a poskytuje dobrú šablónu pre znalosti, ktoré pomáhajú vývojárom Drupalu poskytovať organické vyhľadávanie, ktoré je skutočným príkladom platformy.
Čo potrebuješ vedieť
SEO začína pochopením toho, ako vyhľadávacie nástroje čítajú a indexujú stránky. Pre rôzne CMS sa tento proces mení, pretože vytvárajú stránky a ukladajú údaje inak.
Z toho vyplýva, že čím je CMS rozšírenejší, tým je pravdepodobnejšie, že prehľadávače vyhľadávacích nástrojov budú optimalizované, aby mu porozumeli.
Podľa Builtwith, Drupal používa 5 % používateľov CMS. Vďaka tomu je Drupal pohodlne druhým najpopulárnejším CMS po WordPress. Preto by nemalo byť prekvapením, že Drupal je jednou z lepších platforiem dostupných pre tých, ktorí chcú optimalizovať organickú objaviteľnosť svojich stránok.
Ako však už bolo spomenuté, platforma je tiež zložitá. Správne SEO znamená hlbšie pochopenie toho, aké najlepšie postupy SEO stanovili vyhľadávače a ako zabezpečiť, aby boli implementované z technického aj on-page hľadiska.
Toto je obzvlášť dôležité pre Drupal kvôli jeho zameraniu na takmer neobmedzenú funkčnosť a upozornenia, ktoré sa môžu rýchlo objaviť pri implementácii pokročilých funkcií.
Nezabudnite, Drupal SEO tiež znamená vedieť, ktoré Drupal verzia vaša stránka beží. Drupal 7 napríklad vyžaduje, aby používatelia implementovali čisté adresy URL pre lepší zážitok zo SEO. Drupal 8 sa však štandardne dodáva s čistými adresami URL. Rôzne verzie vyžadujú rôzne implementácie.
V súčasnosti je Drupal 7 stále používa väčšina vlastníkov stránok Drupal. Viac ako 69 % stránok stále používa Drupal 7, zatiaľ čo o niečo viac ako 26 % stránok používa Drupal 8. Aj keď veľká časť tejto príručky platí aj pre predchádzajúce verzie, je primárne zameraná na používateľov Drupalu 8. Ak práve začínate v priestore Drupal, odporúčame začať s Drupal 8.
Drupal SEO: Najlepšie postupy
Namiesto toho, aby sme sa ponorili do všeobecného zoznamu taktík SEO, ako to robí väčšina blogových príspevkov na Drupal SEO, využijeme túto príležitosť a pozrieme sa na SEO špecifické pre Drupal.
Jazykové rozdiely
Jazykom rozumieme kódovací jazyk. Každý jazyk spôsobuje, že prvky webu interagujú odlišne. Z hľadiska SEO to môže mať obrovský vplyv na to, ako je vaša stránka prehľadávaná a ako s ňou používatelia interagujú.
Podľa prieskum spoločnosti Stack OverflowJavaScript je najpopulárnejším dostupným kódovacím jazykom, ktorý používa 69,8 % respondentov. V tesnom závese za ním nasleduje HTML a CSS, ktoré používa 68,5 % a 65,1 % respondentov.
Pod iniciatíva modernizácie JavaScriptuBezhlavé a oddelené implementácie JavaScriptu sú čoraz bežnejšie. V tomto prostredí je dôležité pochopiť, ako môže kód ovplyvniť SEO.
Pochopenie toho, ako môže JavaScript ovplyvniť SEO, je obzvlášť dôležité, pretože vyhľadávacie nástroje v niektorých prípadoch neprečítajú JavaScript alebo iný ezoterický kód správne. To môže viesť k potenciálnej strate hodnotenia a hodnoty stránky.
Stav Drupal 2019 od MediaCurrent poskytuje dobrý východiskový bod na pochopenie toho, ktoré kódovacie jazyky budú v roku 2019 použiteľnejšie. Odporúčame vám zostať pri JavaScripte a CSS a začať sa zaoberať Pythonom a Javou pre novú generáciu webových aplikácií.
Ako vývojár je dôležité implementovať osvedčené postupy kódovania a nielen sa rozhodnúť pre neporiadok štýlov CSS a implementácií JavaScriptu.
Analýza obsahu so štruktúrovanými údajmi (schéma)
Štruktúrované údaje zo slovníka mikrodát schema.org zlepšujú, ako vyhľadávače chápu obsah vašej webovej lokality. Robí to tak, že vám umožňuje zvýrazniť obsah a definovať jeho kontext.
Ak napríklad prevádzkujete webovú stránku o varení, schéma receptu vám umožní definovať a publikovať špecifické prvky a ich vlastnosti, ako je čas varenia, nutričné údaje, zoznam ingrediencií, smer a ďalšie.
Tým, že vyhľadávačom poviete o kontexte jednotlivých častí obsahu, s väčšou pravdepodobnosťou ho zobrazia vo vybraných úryvkoch (slávna nula). Nižšie je uvedený príklad, ako to urobiť s receptom na jablkový koláč.
Existujú dva spôsoby, ako začať so schémou Drupal. Proces označovania môžete začať manuálne alebo ho môžete implementovať automaticky inštaláciou modulu.
Ak chcete začať so Schemou manuálne, pripravte sa na množstvo označovania HTML kódom s vlastnosťami schémy. Začnite vložením nasledujúceho kódu HTML do hornej časti stránky a definovaním relevantnej stránky schema.org. V nižšie uvedenom príklade používame stránka so schémou receptov.
Jednotlivé prvky potom môžete definovať vložením jednej z vlastností, ktoré nájdete na danej stránke, do existujúcich značiek. Napríklad:
30 minút
100 kalórií
Podrobnejší pohľad na značenie schém a spôsob ich implementácie na vašej lokalite Drupal nájdete v informatívnom článku časopisu Search Engine Journal na ako začať so schémou.
Ak by ste radšej implementovali schému automaticky, môžete nainštalovať Metaznačka Schema.org modul. Tento modul umožňuje tvorcom obsahu pridať hodnoty schémy ako JSON LD do hlavičky webových stránok. V súčasnosti ponúka plnú podporu pre Drupal 8.
Správne nakonfigurovaný súbor Sitemap
Aby mohli vyhľadávače nájsť všetok váš obsah, je dôležité mať správne nakonfigurovanú mapu stránok. Na tento účel odporúčame nainštalovať modul Durpal. V čase písania tohto článku je najpopulárnejším dostupným modulom sitemap modul XML sitemap.
Modul XML sitemap vám umožňuje automaticky aktualizovať a odoslať mapu webu do ASK, Google, Bing a Yahoo. Okrem toho sa riadi špecifikáciami uvedenými na sitemaps.org.
Možno preto, že je stále vo verzii alfa pre Drupal 8, modul XML sitemap nezaznamenal takú vysokú mieru prijatia s používateľmi Drupal 8 ako so 7 používateľmi. Takmer 90 % stránok, ktoré používajú modul XML sitemap, stále používa Drupal 7, iba 6 % používa Drupal 8.
Ak používate Drupal 8, odporúčame vám zvoliť si menej známy jednoduchý súbor XML sitemap. Tento modul je schopný generovať viacjazyčné hreflang a obrázkové sitemapy. Podporuje typy obsahu Drupal hneď po vybalení a je skvelou náhradou pre majiteľov stránok, ktorí chcú zostať v obraze.
Jednoduchá mapa stránok XMLSchopnosť poskytovať viacjazyčné mapy stránok je dôležitá aj pre moderné stránky, ktoré sú určené pre viaceré regióny. Od roku 2019 je Drupal dostupný vo viac ako 100 jazykoch. Objavenie sa vo vyhľadávaní čo najväčšieho počtu z nich môže výrazne zmeniť dojem používateľa.
Zatiaľ čo jednoduchý súbor XML sitemap používa iba 41 000 webových stránok, 100 % z nich používa Drupal 8.
Rýchlosť stránky je dôležitá
Rýchlosť stránok je hodnotiacim faktorom od apríla 2010. Je to niečo, čo by ste mali zvážiť. Z hľadiska SEO existujú tri hlavné oblasti, ktoré môžu viesť k rýchlemu a kvantifikovateľnému zvýšeniu rýchlosti webu.
- Doručenie aktív na stránke
- Dizajn stránky
- Hostingová infraštruktúra
Predtým sme sa na niektoré z nich pozreli podrobnejšie a poskytli sme sériu jednoduchých optimalizácií webových stránok, ktoré môže urobiť každý.
S hostingom je však čoraz dôležitejšie mať za vašou infraštruktúrou kompetentného správcu systémových operácií, aby ste z nej vyťažili maximum.
Vezmime si napríklad dôležitosť ukladania do vyrovnávacej pamäte pri zrýchlení zobrazovania stránok. Aplikácie ako NGINX a Varnish môžu urýchliť doručovanie aktív, no konfigurácia môže byť náročná. Ponúkame hostingovú infraštruktúru s týmito predvolene povolenými a nakonfigurovanými technikami ukladania do vyrovnávacej pamäte.
Pamätajte, že veľa poskytovateľov hostingu ponúka zdanlivo nemožné rýchlosti Time To First Byte (TTFB). Ak sa však obávate o SEO, TTFB nie je metrika, na ktorú by ste sa chceli pozerať.
Namiesto toho by ste sa mali pozerať na čas vykresľovania a čas na aktivitu. Poskytujú vám metriky, ktoré skutočne ovplyvňujú používateľskú skúsenosť.
Pochopenie zobrazení Drupalu a duplicitného obsahu
Zhliadnutia sú jednou zo silných stránok Drupalu. Umožňujú vám jednoducho spravovať, prezerať a triediť zoznamy obsahu z jedného miesta. V skutočnosti boli považované za také užitočné, že sa stali súčasťou jadra s Drupalom 8.
Zatiaľ čo zobrazenia poskytujú výkonné rozhranie na organizáciu a správu obsahu, spôsob, akým sa generujú, môže spôsobiť problémy s duplicitným obsahom. SEO 101: duplicitný obsah nie je dobrý.
Dôvodom, prečo zobrazenia môžu ľahko viesť k duplicitnému obsahu, sú vystavené filtre, ktoré môžu viesť k niekoľko URL ciest smerovanie k podobnému obsahu. Tieto adresy URL je možné čítať ako jednotlivé stránky, pričom ich obsah na stránke sa od seba líši len minimálne.
Ak stále pracujete v Drupale 7 alebo staršom, je dôležité implementovať jednoduchú opravu. Jednoducho vytiahnite súbor Robots.txt a pridajte riadky nižšie:
#Disallow page variables Disallow: /*& Disallow: /*page=0
Viac o úprave zobrazení nájdete tu.
Upozorňujeme, že Drupal 8 štandardne inštaluje čisté adresy URL a nemožno ich deaktivovať.
Zrátané a podčiarknuté: Je Drupal SEO priateľský?
Pokiaľ ide o hodnotu SEO, Drupal je stále jedným z najlepších CMS, v ktorom funguje. Ako už bolo povedané, vyžaduje si to jasné optimalizácie a vylepšenia. Pomôže to zabezpečiť, aby vyhľadávače správne čítali všetok obsah.
Čo je na Drupale skvelé, je možnosť inštalácie doplnkových modulov, ktoré toto všetko zvládnu za vás. Vyššie sme identifikovali niekoľko skvelých príkladov, ktoré dávajú Drupalu všestrannosť a výkon, ktorý potrebuje na lepší výkon.