eCommerce 101: Prečo potrebujete webovú stránku elektronického obchodu

eCommerce je budúcnosťou maloobchodu, ale ako bude vyzerať eCommerce obchod budúcnosti? Budú podniky elektronického obchodu predávať svoje produkty prostredníctvom kanálov tretích strán, ako je eBay alebo Amazon, alebo investujú do webovej stránky elektronického obchodu, ktorú ovládajú? Nahradia aplikácie elektronického obchodu tradičné obchody elektronického obchodu na webovej platforme?
Je ťažké predpovedať, čo sa stane v ére rýchlo sa vyvíjajúcich technológií a správania spotrebiteľov, ale myslíme si, že internetový obchod s elektronickým obchodom tu zostane. Maloobchodníci budú investovať do mobilných aplikácií elektronického obchodu a budú predávať prostredníctvom mnohých kanálov, ale v centre bude webová stránka elektronického obchodu navrhnutá, spravovaná, predávaná a kontrolovaná maloobchodníkom.
Internetový obchod elektronického obchodu podporovaný aplikáciou ako Magento alebo WooCommerce ponúka dve výhody, ktoré iné kanály nemajú: je na webe a nezávisí od platforiem tretích strán.

Zrýchlite svoj eCommerce obchod pomocou týchto jednoduchých optimalizácií. Kliknite tu.

Prečo je web dôležitý?

Na webe záleží, pretože na ňom ľudia nájdu váš obchod: Google posiela obrovské množstvo návštevnosti do obchodov elektronického obchodu a väčšina spotrebiteľov vyhľadáva na webe. Web je všade, zatiaľ čo presvedčiť kupujúcich, aby si nainštalovali natívne aplikácie, je náročné.
Dôkazy ukazujú, že mnohí spotrebitelia uprednostňujú nakupovanie na webe, a hoci nemožno ignorovať mobilný elektronický obchod, ani značnú časť nákupov, ktoré sa uskutočňujú v iných prehliadačoch ako v mobilných zariadeniach. Maloobchodníci bez prítomnosti na webe sú v nevýhode.
Pred piatimi rokmi ponúkali natívne mobilné aplikácie najlepší zážitok z elektronického obchodu, no dnešný web je iný. V roku 2018 je webová platforma konkurencieschopná s natívnou aplikáciou a so zavedením Progresívne webové aplikácievzdialenosť medzi webom a natívnym webom je ešte užšia.

Čítať:  Kindle Scribe je konečne dobrý tablet na písanie poznámok a čítačka komiksov

Prečo na kontrole záleží?

Maloobchodné kanály tretích strán, ako je Amazon, eBay, Etsy a ďalšie, generujú maloobchodníkom elektronického obchodu veľa príjmov. Elektronický obchod na sociálnych sieťach a elektronický obchod s okamžitými správami sú dôležitou súčasťou budúcnosti maloobchodu. Kanály tretích strán však majú nevýhodu: nútia maloobchodníkov, aby postúpili kontrolu nad platformou.
Maloobchodníkom s webovým eCommerce obchodom toto riziko nehrozí. Nemusia sa obávať, že „čapy“ a „zapadnutie platformy“ vytiahnu koberec spod nich. Nemusia zosúladiť svoj obchodný model s obchodným modelom vlastníka platformy. Nezávislé internetové obchody majú prístup k viacerým údajom ako maloobchodníci, ktorí sú obmedzení na platformy tretích strán – údaje, ktoré nemusia zdieľať.
Ďalšou dôležitou slobodou je možnosť presunúť podnikanie v oblasti elektronického obchodu na inú platformu alebo poskytovateľa hostingu. Migrácia obchodu Magento alebo WooCommerce k inému poskytovateľovi webhostingu je jednoduchá. Prechod z obchodu Magento do obchodu WooCommerce alebo naopak je o niečo náročnejší. Je takmer nemožné presunúť zámok, akcie a sudy z trhu tretej strany, keď ste na ňom a jeho publiku závislí pri všetkých svojich výnosoch.

Jeden domov, veľa kanálov

Omni-channel eCommerce neznamená opustenie kontroly, ktorú poskytuje centrálny webový eCommerce obchod. Magento ponúka vynikajúcu integráciu s viacerými kanálmi: rozšírenie Sellbrite je len jedným príkladom nástroja, ktorý dokáže integrovať existujúci maloobchod eBay, Amazon a Etsy s webovou prítomnosťou Magento.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE