Elasticsearch robí Magento vyhľadávanie rýchlejšie a presnejšie

Vyhľadávanie produktov je možno najviac prehliadanou funkciou e-shopov. Keď to funguje dobre, nič sa nehovorí. Ak sa tak nestane, spotrebitelia sa hrnú ku konkurencii, kde nemusia skúšať a zháňať produkt, ktorý chcú.

Napriek dôležitosti vyhľadávania ho mnohí obchodníci naďalej ignorujú. Ak si nie ste istí, či ste sa trefili do cieľa, teraz je ideálny čas na implementáciu efektívneho vyhľadávacieho nástroja, ktorý vašim spotrebiteľom pomôže prekonať neporiadok a nájsť produkty, ktoré chcú. Pre obchodníkov a vývojárov Magento je tento nástroj teraz Elasticsearch.

Elasticsearch, pôvodne vyvinutý v roku 2010, sa rozrástol a stal sa jedným z najväčších hráčov v oblasti vyhľadávania produktov, pričom do značnej miery nahradil konkurentov SOLR a Sphinx. Pre stránky Magento je to teraz predvolená možnosť vyhľadávania – nahrádza MySQL.

Napriek výhodám Elasticsearch mnoho obchodníkov Magento stále používa funkciu vyhľadávania vo svojom obchode prostredníctvom zastaraných a zastaraných nástrojov. 42 % spoločností sa nesnaží optimalizovať vyhľadávanie vôbec. Ale s miera konverzie hľadajúcich je viac ako 2-násobná v porovnaní s nehľadajúcimiteraz máte impulz na podporu rastu tým, že prehodnotíte svoju stratégiu vyhľadávania produktov.

Tu sa pozrieme na to, prečo sa Elasticsearch stal dominantným nástrojom na vyhľadávanie produktov pre podnikové obchody. Preskúmame rôzne dôvody jeho jedinečného vyhľadávania a ukážeme vám, ako ho môžete rýchlo a efektívne implementovať do svojho obchodu. To všetko preto, aby ste mohli zvýšiť predaj rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Ako funguje Elasticsearch pre elektronický obchod

Ako spotrebitelia používame vyhľadávače každý deň a sme zvyknutí na sofistikované vyhľadávacie rozhranie, ktoré dokáže naše nejasné a často zle napísané dopyty zmeniť na užitočné výsledky. Historicky sa vstavaná funkcia vyhľadávania Magento spoliehala na databázu MySQL. MySQL a jeho varianty sú výkonné, ale nie sú ideálnym back-endom na vyhľadávanie produktov. Z tohto dôvodu v predchádzajúcich iteráciách Magento často vracalo menej ako užitočné výsledky vyhľadávania.

Čítať:  Táto malá zmena v Kontaktoch Google by mohla mať vážne dôsledky

Pointa je, že v modernom, vysoko konkurenčnom prostredí elektronického obchodu vám MySQL neponúka flexibilitu, ktorú potrebujete na realizáciu silných nákupných ciest.

ElasticSearch je na druhej strane vysoko optimalizovaný pre rýchle a presné vyhľadávanie. Ako úložisko dokumentov založené na jazyku Java – to, čo sa kedysi nazývalo databáza NoSQL – je navrhnuté tak, aby ukladalo obrovské množstvo dokumentov JSON a získavalo ich podľa kritérií zadaných používateľom. To znamená rýchlejšie a relevantnejšie výsledky, ktoré vašim zákazníkom poskytnú jasnú cestu k nákupu.

Elasticsearch berie to, čo bolo skvelé na MySQL, a robí to ešte lepšie.

Predstavte si, že chcete nájsť konkrétnu súpravu slúchadiel, ale pamätáte si iba kľúčové slovo „Master Class“. Pri vyhľadávacích nástrojoch MySQL by dotaz „Master Class“ vrátil veľký výber irelevantných produktov. Znamenalo by to zvýšenú mieru odchodov, keďže sa spotrebitelia obracajú na konkurenciu, aby uľahčili používanie.

Zákazníci frustrovaní svojimi skúsenosťami s vyhľadávaním v Magento?

Elasticsearch tento problém obchádza tým, že vám umožňuje špecifikovať rôzne kritériá, ktoré môžu spotrebitelia hľadať – okrem názvu produktu. To zahŕňa popis, výrobcu, dátum vydania a ďalšie.

Skrátka, namiesto toho, aby ste dúfali, že sa objavia správne výsledky, môžete teraz podrobne definovať, ako budú výsledky vyhľadávania vyzerať. Vďaka tomu je Elasticsearch ideálnym back-endom pre vyhľadávanie produktov pre váš elektronický obchod, a to vďaka svojej flexibilite a výkonu.

Čítať:  Súlad s PCI & Magento 1 EOL – kedy nestlačiť tlačidlo paniky

Extrémne rýchle vyhľadávanie

ElasticSearch je oveľa rýchlejšie ako predvolené vyhľadávanie Magento, najmä pri prehľadávaní veľkých katalógov produktov. Dokáže vyhľadávať v miliónoch produktov bez toho, aby sa zapotil, a je to vzácny elektronický obchod, ktorý sa blíži k takémuto počtu produktov.

Rýchlejšie vyhľadávanie znamená rýchlejšie cesty kupujúcich, čo znamená, že s väčšou pravdepodobnosťou uskutočnia nákup.

Rýchlosť, akou Elasticsearch vracia výsledky, sa dá použiť na priebežnú aktualizáciu výsledkov. Keď používateľ zadá svoj dopyt, výsledky vyhľadávania sa okamžite aktualizujú, pretože ElasticSearch vyhľadáva rýchlejšie, než môžu používatelia písať. Rýchlosť je vo svete elektronického obchodu životne dôležitá pre úspech. Optimalizácia stránok zvyšuje dojem spotrebiteľov a prispôsobuje váš obchod úspechu.

Presnejšie výsledky

Deväťkrát z desiatich kupujúci nechcú musím starostlivo zostavte vyhľadávacie dopyty. Chcú zadať nejasne vhodný dopyt a nechať vyhľadávač poskytnúť relevantné výsledky. Teraz viac ako kedykoľvek predtým je dôležité, aby ste ponúkali základné funkcie vyhľadávania, ktoré zodpovedajú želaniam vašich spotrebiteľov.

ElasticSearch poskytuje množstvo funkcií, ktoré pomáhajú priraďovať dopyty k relevantným výsledkom, a to aj v prípade, že dopyty nie sú obzvlášť dobre sformulované.

Medzi funkcie patrí fuzzy vyhľadávanie, ktoré spája produkty podobné dopytu, ale nie úplne rovnaké, pomocou techniky nazývanej vzorec vzdialenosti Damerau-Levenshtein. Fuzzy vyhľadávanie pomôže vášmu obchodu zobraziť a zoradiť správne produkty z katalógu, a to aj vtedy, keď kupujúci nesprávne zadá alebo vyhľadá súvisiaci produkt, ktorý nie je v katalógu.

Jednoduché použitie

Slabé výsledky vyhľadávania môžu byť pre výkon obchodu rovnako škodlivé ako žiadne vyhľadávanie. Avšak vzhľadom na zložitosť toho, čo ElasticSearch robí, môžete očakávať, že bude ťažké ho používať. Jednoduchšie to už byť nemôže.

Čítať:  Zrýchlite Magento DataFlow (import / export)

Indexovanie je proces prevzatia informácií z veľkého zdroja údajov a ich následného uloženia vo formáte, ktorý sa dá ľahko získať. Techniky indexovania MySQL sa môžu rýchlo stať prekážkou, čím sa predĺžia časy vyhľadávania a vaši zákazníci sa dostanú z vašej stránky preč.

ElasticSearch sa dodáva s rozumnými predvolenými hodnotami indexovania a takmer okamžite môže začať vracať lepšie výsledky. Z tohto dôvodu, keď pripojíte ElasticSearch k Magento, vyhľadávanie sa takmer okamžite zlepší bez akejkoľvek zložitej konfigurácie.

Zosúladenie základnej funkcie vyhľadávania vášho obchodu so skúsenosťami, ktoré zákazníci požadujú, neznamená, že musíte obetovať zdroje na vývoj. So spravovaným elektronickým obchodom môže byť Elasticsearch rýchlo nastaviť cez váš klientsky portál. Okamžite môžete začať poskytovať zážitok, ktorý chcete.

Zlepšuje UX

Už dlho je známe, že v modernom digitálnom svete je pozornosť spotrebiteľov krátka. Jedna z prvých štúdií o tom, ako dlho používatelia trávia na webových stránkach, z výskumu spoločnosti Microsoft, zistili, že priemerný používateľ strávi prehliadaním webovej stránky iba 10 sekúnd. To je 10 sekúnd, aby ste im poskytli správne odpovede – v tomto prípade produkty. Vynecháte tento časový rámec a riskujete, že sa obrátia na konkurentov. Zostali by ste v obchode, keby sa vám obsluha neustále snažila predať niečo, čo ste nechceli?

Elasticsearch je často prehliadaný z hľadiska UX, ale vyhľadávanie je kľúčovou súčasťou cesty používateľa – vyhľadávajúci majú o 200 % vyššiu pravdepodobnosť, že uskutočnia nákup ako nehľadajúci. Kľúčom k úspechu vášho obchodu je úspešné vedenie tejto časti cesty, aby si udržali dynamiku nákupu.

Elasticsearch vylepšuje Magento UX kombináciou všetkých vyššie uvedených funkcií. Vyššia rýchlosť znamená, že zákazníci môžu rýchlejšie nájsť produkty. Presnejšie výsledky znamenajú, že dokážu nájsť tie správne produkty. A jednoduchosť použitia znamená, že obchodníci to dokážu povoliť bez prílišnej práce navyše.

Čítať:  Aký dlhý by mal byť blogový príspevok? Ideálna dĺžka pre rok 2024

Spotrebitelia trávia čoraz menej času pozeraním stránky predtým, ako prejdú ďalej. Vo svete, kde sa relevantnosť stáva čoraz dôležitejšou, dáva Elasticsearch obchodníkom menej starostí a pomáha im poskytovať používateľské skúsenosti, ktoré spotrebitelia chcú.

Elasticsearch je často prehliadaný z hľadiska UX, no vyhľadávanie je kľúčovou súčasťou cesty používateľa – s 200 % vyššou pravdepodobnosťou, že hľadajúci uskutočnia nákup.

Začnite s Elasticsearch pre Magento jednoduchým spôsobom

Začiatkom tohto roka to odhalila naša analýza podnikových obchodov elektronického obchodu 76 % obchodov ponúka vyhľadávací panel na počítači, ale iba 36 % ho ponúka na mobilnom zariadení. Jedným z dôvodov bol nedostatok ľahko implementovateľnej a udržiavateľnej ponuky vyhľadávania produktov.

S kontajnermi Hostinger ElasticSearch môžu teraz maloobchodníci nasadiť škálovateľnú a bezpečnú platformu na vyhľadávanie produktov v priebehu niekoľkých minút. Po prihlásení do spravovaného hostingového riešenia od Hostinger si môžete aktivovať inštanciu prostredníctvom svojho klientskeho portálu.

Ak plánujete integráciu s Magento, potom je to jednoducho prípad presunu správnych poverení (dostupných po nastavení inštancie Elasticsearch) do vašich nastavení Magento. Ak prevádzkujete obchod WooCommerce, je to také jednoduché, ako si stiahnuť doplnok Elasticsearch a pripojiť ho k svojmu obchodu.

Je čas konať. Implementáciou inštalácie Elasticsearch dokážete priviesť svojich zákazníkov k produktom, ktoré chcú, a to tak, že im pomôžete vybudovať impulz k nákupu. V kombinácii s obchodom Magento umožňuje Elasticsearch lepšie upravovať výsledky tak, aby boli v súlade s očakávaniami spotrebiteľov a udržiavali zapojenie.

Zistite viac o tom, ako môžu Magento a Elasticsearch pomôcť pri raste vášho obchodu, a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE