Elektronický obchod Web Design: Akú úlohu zohrávajú dizajnéri?

Na webovom dizajne elektronického obchodu záleží. Môže to pomôcť alebo poškodiť predaj vo vašom elektronickom obchode. Aj keď to môže byť prehliadaný aspekt elektronického obchodu, je dôležité porozumieť základom dizajnu a tomu, ako ovplyvňujú vašu stránku.

Ak uvažujete o najatí dizajnéra – buď na vytvorenie vašej stránky od nuly, alebo na prerobenie dizajnu – stojí za to sa pozastaviť a opýtať sa: „Aká je úloha dizajnéra v elektronickom obchode?“

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o dôležitosti webového dizajnu elektronického obchodu a o tom, ako zlepšiť vzhľad, dojem a funkčnosť vašej stránky.

Význam webového dizajnu elektronického obchodu

Vytvorenie súboru trvá návštevníkovi 55 milisekúnd dojem z vášho webu. To je približne rovnaký čas, koľko vám zaberie žmurknutie. Väčšina (94 %) z toho Prvý dojem je založená na dizajne. Na prvom dojme záleží. To je, keď návštevník uvažuje nad obchodom s vami.

Úlohou dizajnéra v elektronickom obchode je zabezpečiť, aby vaša webová stránka vyvolala u návštevníkov ten správny dojem, ktorý reprezentuje vašu značku. Vďaka tomu chcú návštevníci s vami obchodovať. Dobre navrhnutá webová stránka nielenže robí dobrý prvý dojem, ale návštevníkom komunikuje, že vaša značka je dôveryhodná, konzistentná a spoľahlivá.

Vaša stránka elektronického obchodu je pre návštevníkov odrazom toho, ako ste na tom s konkurenciou a ako dobre sa postaráte o ich potreby. Na dizajne záleží, no dizajn nie je všetko. Dizajn vašej stránky funguje v tandeme s ďalšími faktormi, ktoré prispievajú k úspechu elektronického obchodu, vrátane:

 • Kvalita produktu/služby. Musíte ponúknuť kvalitný produkt alebo službu. Žiadne množstvo báječného dizajnu nemôže nahradiť problémy s kvalitou.
 • Kvalita obsahu. Obrázky a slová zvýrazňujúce vaše produkty a služby pre zákazníka musia byť dobre urobené, vizuálne príťažlivé a presné.
 • Kvalita dizajnu. Doručenie vášho obsahu (napríklad farby, typografia, vizuálna hierarchia atď.) by malo reprezentovať imidž vašej značky a malo by byť prvotriedne.
Čítať:  Ako hostiť web WordPress na webových službách Amazon (AWS)

Vaše produkty musia byť skrátka skvelé a potenciálnym zákazníkom sa musia prezentovať spôsobom, ktorý ich bude považovať za príťažlivý – od slov až po farby použité na vašej stránke elektronického obchodu.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

9 úvah o webovom dizajne elektronického obchodu

Viete, že potrebujete dobre navrhnutú webovú stránku elektronického obchodu, ale kde začať? Ako prevediete dizajnéra procesom tvorby vašej stránky? Jedným z kľúčov je porozumieť tomu, čo od svojho webu chcete okrem predaja. Tu je deväť položiek, ktoré je potrebné zvážiť pri plánovaní vašej stránky elektronického obchodu.

 1. Cieľové publikum. Preskúmajte a pochopte všetko, čo môžete o tom, kto sú vaši kupujúci a čo ich vedie k nákupu. Tieto informácie pomôžu dizajnérovi vytvoriť online zážitok priamo pre vaše cieľové publikum.
 2. Tón. Ako opisujete svoju značku? Ako to vyzerá vizuálne? Vaša webová stránka je ako obchod, ktorý je potrebné vyzdobiť tak, aby zodpovedal vašej značke. Čím väčšiu predstavu o tóne vášho webu elektronického obchodu máte, tým viac smeru môžete dizajnérovi poskytnúť.
 3. Produkt. To, čo predávate, by malo byť jasné hneď, keď potenciálny zákazník navštívi vašu stránku. Ako chcete, aby boli vaše produkty zastúpené? Ktoré produkty? Máte vizuály, alebo ich treba natočiť či vytvoriť? Toto sú rozhodnutia, ktoré musíte urobiť na začiatku procesu návrhu.
 1. Jedinečné predajné body. Na ktoré produkty a aké aspekty týchto produktov chcete, aby sa váš dizajnér zameral? Zamyslite sa nad svojimi najobľúbenejšími produktmi a nad tým, prečo si ich ľudia kupujú. To sú veci, ktoré chcete, aby sa zobrazovali.
 2. Použitie. Na základe toho, čo viete o svojom publiku, ako budú používať vašu stránku elektronického obchodu? Poskytnite dizajnérovi všetky podrobnosti o tom, kedy, kde, prečo a ako zákazníci navštívia vašu stránku, pomôže im to navrhnúť prispôsobenú a efektívnu používateľskú skúsenosť.
 3. Ľahkosť. Chcete, aby bola pre návštevníkov jednoduchá navigácia na vašom webe. Nepredstavujte si veľa stránok a kategórií. Myslite minimálne. Ako môžete minimalizovať počet kliknutí, ktoré potrebujete na to, aby ste sa dostali na ktorúkoľvek časť vášho webu? Budete musieť komunikovať s dizajnérom, aké stránky chcete, aby vaša lokalita obsahovala.
 1. Prístupnosť. Vaše webové stránky by mali byť ľahko použiteľné pre všetkých ľudí bez ohľadu na zdravotné postihnutie alebo na to, ako sú technicky zdatní. Budete sa chcieť uistiť, že váš webový dizajn obsahuje vstavané funkcie prístupnosti.
 2. Dôslednosť. Chcete konzistentnosť značky na celom svojom webe, čo znamená, že všetky vizuálne prvky udávajú tón a dávajú zákazníkovi „pocit“ z vašej značky. Mali by ste si dopredu premyslieť, aké farby, fonty, logá a vizuály najlepšie reprezentujú vašu značku a osobnosť, ktorú pre ňu chcete komunikovať.
 3. Žiadosť. Chcete, aby vaša stránka vytvorila pre vašich zákazníkov pozitívnu používateľskú skúsenosť, aby ju chceli opakovane navštevovať. Chcete, aby radi navštevovali vaše stránky rovnakým spôsobom, akým radi chodia do kamenných obchodov, ktoré majú radi. Čo môže obsahovať dizajn vašej stránky, vďaka ktorému si návštevníci túto skúsenosť zamilujú?
Čítať:  Viaceré platobné brány: Existujú výhody pre váš elektronický obchod?

Zvážte týchto deväť bodov súvisiacich s fungovaním vášho webu a začnite sa rozhodovať o tom, čo musí váš web obsahovať. Potom sa môžete hlbšie zamyslieť nad tým, ako budú tieto dizajnové prvky vyzerať v akcii.

Prvky kvalitného webového dizajnu elektronického obchodu

Úlohou dizajnéra v elektronickom obchode nie je len nechať ho vybudovať web, ktorý si predstavujú pre vašu značku. Chcete dôverovať kreatívnej odbornosti dizajnéra, ale nikto nepozná vašu značku lepšie ako vy. Musíte sa naučiť nejaké základy dizajnu, aby ste mohli poskytnúť informované informácie o svojej lokalite. Pri vytváraní vašej webovej stránky elektronického obchodu je tu niekoľko prvkov dizajnu, ktoré by ste mali zvážiť.

Navigácia

Vaša stránka musí byť jednoduchá na navigáciu, inak návštevníci odídu. Navigácia na vašom webe by mala byť jednoduchá na používanie, vrátane nadpisov a podnadpisov, ktoré vášmu publiku pomôžu rýchlo nájsť informácie, ktoré potrebujú. Vžite sa do mysle prvého návštevníka. Aká ľahká je navigácia na stránke?

Responzívny dizajn

Nákupy cez mobilné telefóny tvoria takmer polovicu (45 %) príjmov z elektronického obchodu a stále rastú. Návštevníci musia mať možnosť pristupovať na vašu stránku z akéhokoľvek zariadenia, ktoré si zvolia (smartfón, tablet, stolný počítač atď.) a musia mať dobrú skúsenosť bez ohľadu na veľkosť obrazovky. Pred spustením vyskúšajte svoj web na všetkých typoch obrazoviek.

Štýl

Konzistentnosť dizajnu vytvára vzhľad vašej značky. Vytvorte a dodržiavajte príručku vizuálnych štýlov, ktorá obsahuje písma, farby atď. Zvážte použitie štýlov tejto príručky pre všetku komunikáciu vašej značky.

Čítať:  Štyri spôsoby, ako zrýchlime váš obchod Magento

Účelné vizuály

Menej je viac. Chcete, aby vizuály na vašom webe upútali pozornosť a rozbili text. Nechcete, aby vaša stránka vyzerala preplnená, pretože vizuály používate len kvôli ich používaniu. Majte plán, ako budete na svojej stránke účelne používať vizuály.

Kopírovať

Chcete, aby bola vaša kópia dobre napísaná a informatívna. Tiež chcete, aby reprezentoval vašu značku tónom a štýlom. Konzistentnosť vo všetkej komunikácii vašej značky je kľúčová.

výzvy na akciu

Vaša stránka by mala obsahovať rôzne výzvy na akciu, ktoré návštevníkov usmernia. Chcete, aby boli CTA konzistentné v tom, čo nabádajú čitateľov robiť a ako vyzerajú. Videnie výzvy na akciu na vašej stránke by malo u návštevníkov vyvolať určitú myšlienku a akciu.

Rýchlosť

Návštevníci opustia vašu stránku, ak sa načítava pomaly alebo zamrzne. Nezáleží na tom, aký skvelý je dizajn vašej stránky, ak sa stránka nenačítava rýchlo.

Nástroje, ktoré potrebujete na spustenie svojho webu

Pokiaľ ide o webový dizajn elektronického obchodu, je potrebné zvážiť veľa. Môžete stráviť týždne prácou s dizajnérom a spustenie stránky elektronického obchodu, ktorá vás stojí tisíce dolárov, môže trvať aj viac ako mesiac.

Vaši zákazníci ocenia stránku, ktorá je krásna na pohľad, no zároveň chcú rýchlo a jednoducho nájsť svoje produkty. Nechcú čakať na načítanie stránok. Nechcú zložitý proces platby.

Majitelia internetových obchodov musia veľa zvážiť aj nad rámec dizajnu – prečo si to neuľahčiť prechodom na Managed WooCommerce by Hostinger.

Čítať:  Podrobný sprievodca prechodom zo služby Shopify na WooCommerce

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE