Email Analytics: Ako sledovať, čo funguje a čo nie

V neustále sa meniacom prostredí online marketingu existuje jedna vec, ktorá sa nezmenila.

E-mailový marketing funguje a funguje dobre.

Poháňa najvyššiu návratnosť investícií zo všetkých B2B stratégií. V skutočnosti, štúdie ukazujú ktoré e-mailové marketingové kampane zarábajú 44 USD za každý minutý dolár. Pekný.

Pri analýze e-mailov platí, že čím viac viete, tým lepšie, takže musíte ovládať svoju analýzu e-mailového marketingu.

Pokiaľ ide o e-mailový marketing, je dôležité presne pochopiť, ako vaše publikum interaguje s obsahom, ktorý sa zobrazuje v ich doručenej pošte. V tomto príspevku preskúmame, ako sledovať a interpretovať výsledky pre kľúčové metriky e-mailového marketingu.

Sledovanie e-mailov Google Analytics 101

Používanie služby Google Analytics na sledovanie e-mailov je základným nástrojom.

Po nastavení sledovania budete môcť vidieť, ako dobre fungujú odkazy vo vašich e-mailoch, aké percento vašej návštevnosti sa prihlásilo do vášho zoznamu, kde návštevníci na vašom webe konvertujú a ďalšie.

Tu je postup, ako nastaviť analýzu e-mailového marketingu.

Najprv, nastaviť sledovanie elektronického obchodu v službe Google Analytics. Potom v spolupráci s poskytovateľom e-mailového softvéru ho prepojte so službou Google Analytics. Napríklad s Mailchimpom je to také jednoduché ako prejdite na stránku Integrácie a autorizujte službu Google Analyticsa potom začiarknutím políčka, ktoré umožňuje sledovanie odkazov pri nastavovaní kampaní.

Po nastavení pripojenia budete môcť vidieť predaje, ktoré boli realizované vašimi e-mailovými kampaňami, priamo z hlavného panela vášho poskytovateľa e-mailového softvéru.

Čítať:  Ako sa overiť na Instagrame (alebo zvýšiť svoje šance na to!)

Nie je to len vaše analytické sledovanie a konverzný pomer e-mailového marketingu, ktoré by ste mali sledovať. Je potrebné zvážiť množstvo ďalších cieľov.

6 metrík e-mailového marketingu (a ako ich vypracovať)

Predtým, ako sa pustíte do kampane, je dôležité definovať ciele a metriky KPI, ktoré chcete dosiahnuť, a ktoré metriky musíte sledovať, aby ste sa k týmto cieľom dopracovali.

Poďme preskúmať vaše možnosti (plus vzorce na ich vypracovanie).

1) Open Rate

Miera otvorenia je počet otvorených e-mailov v porovnaní s celkovou doručenou sumou.

The najviac ovplyvňujú meno odosielateľa a predmet, takže nezabudnite otestovať tieto premenné. Potom napíšte kópiu, vďaka ktorej budú ľudia skutočne chcieť správu otvoriť.

Pridanie vytvára pocit naliehavosti a núti ľudí, aby si tento e-mail otvorili, aby nezmeškali ponuku.

2) Miera prekliknutia (MP)

Miera prekliknutia je počet kliknutí na odkazy v e-mailovej správe vydelený počtom doručených e-mailov.

Ak chcete dosiahnuť dobrú mieru prekliknutia, musíte venovať veľkú pozornosť obsahu e-mailu, najmä obrázkom, kópiám a výzvam na akciu.

Nielenže tento obsah vyniká, je aj osobný. Používanie „vašich ponúk“ vyvoláva v ľuďoch pocit, že ak neprekliknú, o niečo prídu.

Pokiaľ ide o CTR, chcete často testovať znenie a štýl vašej výzvy na akciu (CTA), rozloženie obsahu a obrázky.

3) Miera odchodov

Miera odchodov je percento e-mailových adries, ktoré po odoslaní vrátili chybu.

Tieto chyby sa delia na dva tábory:

  • Tvrdý odraz (trvalý) – neplatné (alebo neexistujúce) e-mailové adresy, ktoré správu nikdy nedostanú.
  • Mäkký odraz (dočasný) – plné priečinky doručenej pošty, oznámenia o neprítomnosti v kancelárii alebo dočasné problémy so serverom. V prípade vyriešenia bude e-mail doručený.

Sledovanie miery odchodov je dobrým zvykom budovať z niekoľkých dôvodov. Pre začiatočníkov môže vyššia ako priemerná miera odchodov poukazovať na väčší problém, ako napríklad:

  • Problém s konkrétnym e-mailovým klientom
  • Nesprávne zadanie alebo nahranie e-mailových adries
  • Falošné/fiktívne e-mailové adresy vyplývajúce z neúčinných metód zberu
Čítať:  TikTok vám nedovolí pridať videá medzi záložky? Tu je návod, ako to opraviť

Nezabudnite: Miera okamžitých odchodov je kľúčovým ukazovateľom, ktorý používajú poskytovatelia internetových služieb (ISP) na určenie reputácie odosielateľa. Vždy, keď sa tieto problémy objavia, okamžite si vyčistite zoznamy e-mailov. Ak tak neurobíte, váš e-mailový účet môže byť zmrazený.

4) Konverzný pomer

Každý e-mail, ktorý odošlete, by mal obsahovať jasnú akciu, ktorú chcete, aby používatelia vykonali:

  • Urobte nákup
  • Prečítajte si článok na svojom blogu
  • Vyplňte formulár predplatného
  • Vyžiadajte si cenovú ponuku
  • Prihláste sa na udalosť alebo webinár

Konverzný pomer e-mailov meria, ako efektívny je váš e-mail vo vzťahu k vášmu cieľu. Vždy si to uvedomte a uvedomte si, aký je priemer v rôznych časoch a úrovniach.

Konverzný pomer je percento predplatiteľov, ktorí dokončia požadovanú akciu (alebo sa stanú zákazníkmi). Naozaj to závisí od vášho cieľa konverzie.

Tu je postup, ako vypočítať mieru konverzie e-mailu:

(Počet používateľov, ktorí dokončili akciu / doručené e-maily) x 100

Výpočet miery konverzie je dvojkroková rovnica.

  1. Vydeľte počet registrácií (alebo nákupov) celkovým počtom úspešných doručení e-mailov.
  2. Vynásobte toto číslo 100.

Jednoduché.

Keď si uvedomíte mieru konverzie e-mailov, môžete ju porovnať s priemyselné benchmarky aby ste videli, ako sa to skladá.

Experimentujte s rôznymi výzvami na akciu a sledujte účinky na vašu mieru konverzie.

5) Sadzba odhlásenia / zrušenia odberu

Je nevyhnutné, aby sa ľudia odhlásili z vášho zoznamu e-mailov.

Sledovanie týchto trendov je dôležité, aby ste pochopili, prečo vaše publikum nemusí byť zaujímavé. V ideálnom prípade chcete, aby bol počet zrušených odberov nižší ako počet nových používateľov.

Ak sa táto miera zvýši, je čas urobiť nejaké kopanie. Preskúmajte svoju taktiku na vytváranie zoznamov, obsah e-mailov a plán odosielania. Robíte nejaké zjavné chyby, ktoré by mohli spôsobiť, že sa vaše publikum posúva popri vašich e-mailoch? Ak vás nič nenapadne ako bezprostredný problém, ktorý treba vyriešiť, zvážte spustenie A/B testov, aby ste zistili prečo.

Čítať:  Hostinger si predstavuje stránky elektronického obchodu pre historické osobnosti

Niektoré aspekty testovania e-mailov môžu zahŕňať:

  • Predmetové riadky
  • Odoslať meno
  • Poslať čas
  • Formátovanie obsahu e-mailu
  • CTA v e-mailoch

Jedným zo spôsobov, ako určiť, čo testovať, je jednoducho sa opýtať ľudí, prečo sa odhlásili. Poskytovatelia e-mailových služieb vám zvyčajne umožňujú prieskum používateľov, ktorí sa odhlásili. Váš prieskum nemusí byť príliš zložitý, stačí predplatiteľom ponúknuť niekoľko možných dôvodov, prečo si vybrať a odpovedať:

6) Celková návratnosť investícií

To najlepšie sme si nechali na koniec.

Návratnosť investícií (ROI) predstavuje kľúčové metriky. Presné monitorovanie ROI priamo meria nákladovú efektívnosť e-mailovej kampane.

prečo? Pretože ak viete, koľko zarábate na svojich e-mailoch a koľko stojí ich odosielanie, viete, koľko môžete investovať do budúcich kampaní a predpovedať budúce zárobky.

Ak vaše e-maily generujú tržby 20 000 USD každý mesiac a náklady na výrobu a odosielanie e-mailov sú 1 000 USD mesačne, vaša návratnosť investícií je 1 900 %.

(Ak to znie vysoko, v skutočnosti je to nižšie ako priemer 4400%. Existuje dôvod, prečo je e-mail stále taký populárny.)

V skutočnosti môže byť vaša funkčná návratnosť investícií dokonca vyššia. Nie všetky vaše predaje sa konvertujú priamo z e-mailov, ktoré odošlete. Ľudia niekedy uvidia e-mail, kliknú na odkaz a vrátia sa k nemu neskôr, ale stále je možné získať približnú návratnosť investícií prostredníctvom služby Google Analytics prostredníctvom asistovaných konverzií.

Čo sa teda môžem naučiť zo svojej e-mailovej analýzy?

Existuje mnoho ďalších metrík e-mailového marketingu, ktoré je potrebné zvážiť, ale chcete sa zamerať na metriky, ktoré sú dôležité pre vaše podnikanie.

Čítať:  Ako si vybrať typografiu a farbu pre svoj web WordPress

Čo vám tieto dôležité metriky vlastne hovoria? A čo sa môžete naučiť zo svojej e-mailovej analýzy? (Som rád, že ste sa pýtali.)

  • Kto číta váš e-mail? – Skontrolujte svoje e-mailové prehľady a zistite počet ľudí, ktorí otvorili váš e-mail. Všimnite si svojich najzaujímavejších členov publika a možno ich odmeňte vernostnou zľavou.
  • Čo sa páčilo vašim odberateľom vo vašom e-maile? – Pozrite sa na svoju mieru prekliknutia a jedinečné kliknutia, aby ste videli, aký obsah sa vášmu zoznamu páči najviac. Pomôže vám to pri vytváraní obsahu. Ak sa nejakej téme venuje veľa pozornosti, má zmysel produkovať viac a uspokojiť tak záujem publika.
  • Kedy je najlepší čas poslať e-mail? – Nájdite rozvrh odosielania, ktorý získa najväčšiu angažovanosť. Keď to budete vedieť, držte sa toho a buďte konzistentní, aby vaše publikum začalo očakávať vaše e-maily.
  • Na akom zariadení ľudia čítajú vaše e-maily? – Zistite, či ľudia čítajú vaše e-maily na mobilnom zariadení alebo počítači, a potom sa uistite, že používate responzívnu šablónu e-mailu.

Získajte ešte lepšie sledovanie e-mailov pomocou spravovaného hostingu

Monitorovanie a analýza sú nevyhnutné na to, aby ste z každej e-mailovej marketingovej kampane vyťažili maximum.

Vždy sledujte. Pokiaľ ide o vašu e-mailovú analýzu, sú tri veci, ktoré by ste mali mať na pamäti.

  1. Uistite sa, že môžete merať výkonnosť e-mailov
  2. Uistite sa, že váš zoznam e-mailov je v poriadku
  3. Uistite sa, že napredujete k svojim cieľom

Ak sa vám podarí udržať si všetky tri, ste na dobrej ceste k úžasnej e-mailovej marketingovej kampani.

Začnite s e-mailovou analýzou ešte dnes

S obchodom, ktorý využíva Managed WooCommerce Hosting od Hostinger, bude váš obchod schopný vytvárať segmenty zákazníkov, jednoducho prispôsobovať marketingové e-maily a generovať viac zákazníkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE