Externé odkazy znamená, že je vyššia pravdepodobnosť, že Google bude túto stránku prehľadávať a indexovať

Profesionál v oblasti SEO mal obavy z toho, že sa ich obsah zobrazuje indexovo prehľadávaný, ale neindexovaný v službe Google Search Console.

V poslednej dobe čelia problémom s niektorými webovými stránkami svojich klientov, na ktorých píšu a uverejňujú obsah na blog svojho klienta počas posledných štyroch mesiacov.

Google však väčšinu obsahu neindexuje.

Keď skontrolujú adresu URL, dostanú dve správy. Prvá správa je prehľadaná, ale ešte nie je indexovaná.

Ďalšou správou je, že adresa URL bola objavená, ale nie je indexovaná.

Jeho otázka teda znie: ak je adresa URL prehľadávaná, ale nie je indexovaná, znamená to, že Google si myslí, že obsah nie je ideálny na indexovanie?

John odpovedal, že si nemyslí, že to niečo konkrétne znamená. Verí, že je to vždy jednoduchý predpoklad, že ho Google prehľadal, no rozhodol sa ho neindexovať.

Keď Google niečo prehľadáva, väčšinou to nemusí znamenať, že to automaticky indexuje.

John povedal, že bude považovať dve kategórie „prehľadávané, ale neindexované“ za podobnú vec.

Je to však zložité, pretože Google neindexuje všetko. Aj toto sa môže stať.

Ak sa však domnievajú, že ich stránka je dobrá a spoločnosť Google by ju mala viac indexovať, John by rád poskytol akékoľvek príklady adries URL tímu vyhľadávania.

To sa deje približne v čase 21:06 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 21:06
Mám otázku týkajúcu sa indexového prehľadávania a indexovania Google. Nedávno teda čelíme niektorým problémom pre niektoré webové stránky našich klientov. Takže píšeme obsah a uverejňujeme obsah na ich blogu. Čo sa stalo za posledné štyri mesiace, zverejňujeme obsah na webe.

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo zmienky o značke nie sú odkazy

Väčšinu obsahu však Google neindexuje. A keď skontrolujeme URL, zvyčajne dostaneme dve správy. Jedným z nich je, že adresa URL je prehľadávaná, ale ešte nie je indexovaná, alebo je adresa URL objavená, ale ešte nie je indexovaná.

Moja prvá otázka sa teda týka toho, či je adresa URL prehľadávaná, ale nie indexovaná, znamená to, že si Google myslí, že tento obsah nie je ideálny na indexovanie? Alebo čo to znamená?

Ján 21:58
Myslím, že to nič konkrétne neznamená. Takže si myslím, že je to vždy taký jednoduchý skorý predpoklad povedať: Ach, Google sa na to pozrel, ale rozhodol sa to neindexovať.

Väčšinu času, napríklad keď niečo stále prehľadávame, nemusí to nevyhnutne znamenať, že to automaticky indexujeme. Takže by som takmer považoval tieto dve kategórie „neindexovaných“ za podobnú vec. A je to zložité, pretože neindexujeme všetko.

A tak sa to môže stať. Ak si myslíte, že je to dobrý web, kde by sme mali viac indexovať, rád by som mal nejaké príklady adries URL, aby sme to mohli odovzdať tímu. Ak ich chcete pridať do chatu, bolo by to veľmi užitočné. Dobre.

SEO Professional 5 22:53
A ďalší je, že v tomto scenári to nie je len pre jedného klienta, čelíme tomu pre viacerých klientov, pričom momentálne máme päť alebo šesť klientov.

Čítať:  Ako pridať popis metadat Wordpress

Existuje teda nejaký iný spôsob, ako keď sa pokúšame skontrolovať adresu URL a potom požiadať o indexovanie, pokúšame sa použiť službu Google Search Console.

Existuje nejaký iný spôsob, ako to zrýchliť, alebo existuje nejaká iná vec, ktorá môže pomôcť pri indexovaní?

Ján 23:20
Teda, existujú, sú rôzne veci, ktoré možno už robíte. Na jednej strane je skutočne dobré uistiť sa, že je pre nás ľahké rozpoznať dôležitý obsah na webovej lokalite. Čo niekedy znamená vytvárať menej obsahu a vytvárať lepší obsah.

Takže mať menej stránok, ktoré chcete mať indexované. Ďalšia vec je, že interné prepojenie je pre nás veľmi dôležité, aby sme pochopili, čo by ste na webovej stránke považovali za dôležité. Napríklad veci, na ktoré sa odkazuje z domovskej stránky, sú zvyčajne znakom toho, že ako vám na týchto stránkach záleží, možno by sme sa o ne mali zaujímať viac.

Veci s externými odkazmi tiež patria do kategórie, kde vidíme, že si ostatní ľudia myslia, že tieto stránky sú dôležité, potom ich možno budeme považovať za dôležité aj my.

A potom nám mapy stránok a informačné kanály RSS z technického hľadiska tiež pomáhajú trochu lepšie pochopiť, napríklad tieto stránky sú nové alebo sa nedávno zmenili, mali by sme ich znova skontrolovať a zistiť, čo tam je.

Ale všetky tieto veci sa spájajú. A je to niečo, kde sa len zriedka nájde jeden trik, ktorý vám chýba na indexovanie týchto stránok.

Čítať:  10 najlepších alternatív G Suite (Google Workspace).

SEO Professional 5 24:43
A posledná otázka, čo sa stane, keď uvidíme, že tieto články nie sú indexované?

Povedali sme teda nášmu klientovi, aby zdieľal tento článok na svojich účtoch sociálnych médií, ako je Facebook alebo Twitter, Instagram, a tie nám v skutočnosti pomáhajú čerpať odkazy z iných webových stránok na tieto blogové príspevky. Teraz tieto blogové príspevky používame aj na prepojenie s inými stránkami.

Takže prepojenie s blogovými príspevkami, ktoré nie sú indexované spoločnosťou Google, bude mať z hľadiska SEO nejaký vplyv na hodnotenie webových stránok v akejkoľvek hodnote?

Ján 25:17
Myslím, že ak nájdeme externé odkazy na tieto stránky, je pravdepodobné, že by sme mohli indexovo prehľadávať a indexovať túto stránku o niečo vyššie. Trochu to závisí od toho, aké externé odkazy samozrejme. Existujú odkazy priamo zo sociálnych médií, zvyčajne majú pripojené nofollow, takže tam neposielame žiadne signály.

A ak je to niečo, čo dokážeme rozpoznať, možno sú to problematické odkazy alebo nie také užitočné odkazy, možno ich tiež budeme ignorovať. Ak však dokážeme povedať, že sa niečo považuje za dôležité, pravdepodobne túto stránku prejdeme a indexujeme, čo je pravdepodobnejšie.

To, čo vo všeobecnosti neuvidíte, je, že prepošleme hodnotu zvyšku webovej lokality, ak túto stránku v skutočnosti neindexujeme.

Pretože ak sa rozhodneme neindexovať vašu stránku, stále je to situácia, že „No, nemáme cieľ pre tieto odkazy.“ Takže s týmito odkazmi pre zvyšok webovej stránky nemôžeme nič urobiť.

Čítať:  Ako používať WordPress ako CMS

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE