Facebook Code Generator – ako používať

V posledných rokoch Facebook zvýšil svoju bezpečnosť pomocou vstavanej funkcie s názvom Facebook Code Generator. Toto bezpečnostné opatrenie funguje pre všetkých používateľov Facebooku na akomkoľvek inteligentnom telefóne alebo zariadení bez ohľadu na výrobcu. Podľa obchodného centra pomoci Facebooku sa bezpečnostná funkcia spúšťa aj vtedy, keď je zariadenie odpojené od internetu a/alebo prístupu k textovým správam.

Facebook Code Generator – ako používať

Tu je to, čo potrebujete vedieť o Facebook Code Generator a ako vás chráni.

Ako funguje generátor kódu?

Jedným zo spôsobov, ako môžu byť informácie odcudzené, je, že sa niekto nabúral do vášho účtu na Facebooku a vydáva sa za vás. Narušiteľ sa pravdepodobne pokúsi prihlásiť do vášho účtu zo svojho počítača alebo mobilného zariadenia. Facebook Code Generator proti tomu chráni. Facebook dokáže sledovať zariadenia, ktoré ste zvyknutí používať na prihlásenie do svojich účtov sociálnych médií. Kedykoľvek sa prihlásite na Facebook z nerozpoznaného zariadenia alebo nového prehliadača, generátor kódu vytvorí jedinečný bezpečnostný kód a odošle ho na mobilné zariadenie pripojené k vášmu účtu.

Čítať:  Môžete povedať, či niekto nasníma vašu konverzáciu cez Facebook Messenger

Bezpečnostný kód má šesť číslic a jeho platnosť vyprší 30-60 sekúnd po jeho prijatí. Tento systém overovania vašej identity sa nazýva „dvojfaktorová autentifikácia“. Po prijatí a zadaní kódu potvrdzujete, že sa na Facebook prihlasujete vy a nie niekto iný. Ak kód nezadáte pred uplynutím jeho platnosti, budete musieť požiadať o nový kód na overenie prihlásenia. Zabránite tak cudzím osobám v prístupe k vašim súkromným informáciám.

Schválenie zariadenia na neskôr

Keď použijete Facebook Code Generator na overenie svojho nového zariadenia, máte možnosť požiadať Facebook, aby si zapamätal schválené zariadenie. Ak sa rozhodnete, aby si Facebook zapamätal vaše zariadenie, nebudete musieť pri ďalšom prihlásení použiť overovací kód. Ak sa však rozhodnete, že si Facebook zariadenie nebude pamätať, budete musieť prejsť procesom opätovnú autorizáciu prihlásenia pomocou kódu.

Spôsoby odoslania kódu do vášho zariadenia

Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete nechať poslať kód na svoje mobilné zariadenie na potvrdenie svojej identity. Najpopulárnejším spôsobom získania kódu je textová správa na mobilnom zariadení. Ak sú vaše zariadenia v rovnakej sieti, kód sa môže zobraziť na oboch vašich zariadeniach a na zadanie sa ho stačí dotknúť alebo kliknúť naň raz.

Ďalším spôsobom, ako získať vygenerovaný kód, je overovacia aplikácia tretej strany. Google Authenticator je jedným z príkladov. Aplikácia umožňuje používateľom nastaviť verifikáciu v dvoch krokoch a synchronizovať svoje kódy medzi zariadeniami.

Čítať:  Ako stlmiť alebo vypnúť upozornenia Snapchat (z vyskakovania)

Kde nájsť Facebook Code Generator na iPhone

V prípade, že potrebujete overiť svoju identitu na svojom iPhone, postupujte takto:

 1. Otvorte aplikáciu Facebook.
 2. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „Nastavenia“.
 3. Kliknite na „Heslo a zabezpečenie“.
 4. Kliknite na „Generátor kódu“ v časti „Použiť dvojfaktorové overenie“.

Kde nájsť Facebook Code Generator v systéme Android

V prípade, že potrebujete overiť svoju identitu na svojom zariadení so systémom Android, postupujte takto:

 1. Otvorte aplikáciu Facebook.
 2. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „Nastavenia“.
 3. Kliknite na „Heslo a zabezpečenie“.
 4. Kliknite na „Generátor kódu“ v časti „Použiť dvojfaktorové overenie“.

Čo robiť, ak stratíte mobilné zariadenie

Ak dôjde k strate zariadenia, ktoré používate na dvojfaktorovú autentifikáciu, budete musieť nájsť iný spôsob, ako overiť svoju identitu pri prihlasovaní na Facebook.

 • Prostredníctvom SMS alebo telefonického hovoru
  • Ak stále môžete prijímať textové správy na svoje staré číslo, môžete požiadať Facebook o odoslanie kódu na iné zariadenie s prístupom na textové správy. Facebook tiež ponúkne možnosť „Potrebovať iný spôsob overenia“ s hypertextovým odkazom, ktorá im umožňuje zavolať vám, ak máte stále prístup k telefónnemu číslu spojenému s vaším účtom.
 • Overovacia aplikácia
  • Ďalším spôsobom, ako obísť používanie vášho strateného zariadenia, je použiť aplikáciu tretej strany na správu vašich kódov. Tieto kódy sú prístupné z akéhokoľvek zariadenia.
 • Použite schválené zariadenie
  • Posledným spôsobom, ako sa pokúsiť dostať do svojho účtu Facebook, je schváliť prihlásenie zo zariadenia, ktoré ste predtým používali a schválili. Ak sa môžete prihlásiť z predtým používaného zariadenia, budete mať možnosť schváliť nové zariadenie.
 • Pomocník pre Facebook
  • Nakoniec požiadajte Facebook o pomoc! Facebook môže často pomôcť obnoviť váš účet, ak neviete, čo robiť. Pripravte sa, že možno budete musieť preukázať svoju totožnosť úradnými dokladmi, ako je napríklad vodičský preukaz.
Čítať:  3 spôsoby, ako automaticky vymazať upozornenia v systéme Android

Je Facebook Code Generator budúcnosťou?

Od apríla 2023 sa hovorí, že Facebook túto bezpečnostnú funkciu ukončí. Facebook údajne plánuje prejsť na „robustnejší“ prístup k bezpečnosti. Spoločnosť je presvedčená, že iba „malá časť“ používateľov stále overuje svoju identitu týmto spôsobom a že sú k dispozícii bezpečnejšie metódy overovania identity.

Vypnutie generátora kódu

Ak chcete vypnúť generátor kódu:

 1. Otvorte aplikáciu Facebook.
 2. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „Nastavenia“.
 3. Kliknite na „Heslo a zabezpečenie“.
 4. Vypnite možnosť „Použiť dvojfaktorové overenie“ / „Generátor kódu“.

Chybové správy na Facebooku

Keďže Facebook prechádza z Generátora kódu na inú formu zabezpečenia, niektorí ľudia mali problémy so správami na Facebooku. V skutočnosti ich informuje, že Generátor kódu už nie je podporovaným bezpečnostným opatrením a Facebook navrhuje jeho vypnutie. Aj keď je zakázanie na vašom zariadení dobrým prvým krokom, mnohí používatelia našli ďalšie kroky potrebné na opravu chybových hlásení. Tu je postup, ako opraviť svoje dvojfaktorové overenie, ak sa vám o ňom zobrazujú chybové správy.

 1. Otvorte aplikáciu Facebook.
 2. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „Nastavenia“.
 3. Kliknite na „Heslo a zabezpečenie“.
 4. Kliknite na „Dvojfaktorové overenie“.
 5. Vyberte možnosť „Pridať novú aplikáciu“, čím sa overenie znova zaregistruje.

Užitočnosť generátora kódov na Facebooku

Facebook Code Generator pomáha zaistiť, aby votrelci nemohli ukradnúť vaše osobné údaje alebo použiť váš účet bez vášho povolenia. Či už ide o bezpečnostné opatrenie z minulosti, alebo bude visieť dlho, dvojfaktorové overenie Facebook Code Generator zachránilo používateľov od veľkých bolestí hlavy.

Čítať:  Ako upraviť fotografiu po odoslaní na Instagram

Použili ste niekedy Facebook Code Generator? Ak áno, aké boli vaše skúsenosti? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE