Facebook Marketing pre eCommerce Store – Definitívny sprievodca

Už vás nebaví propagovať svoj obchod online? Facebook je stále jednou zo skvelých sociálnych platforiem, pokiaľ ide o zvyšovanie povedomia o vašej značke. Je to hnacia sila, ktorá vám pomôže zvýšiť predaj a marketing vášho online obchodu Oceňovanie podnikania v elektronickom obchode. Ak chcete predávať svoje produkty, musíte predávať svoj obchod. Ak sa každý deň trochu posnažíte, marketing na Facebooku sa vám oplatí. Facebook riadi veľa premávky do vašich online obchodov a je to užitočné aj pri budovaní vášho podnikania. Preto som pre váš obchod zostavil niekoľko marketingových stratégií, ktoré vám veľmi pomôžu.

Facebook Marketing Guide

1. Definujte svoje ciele:

Stanovte si cieľ

V prvom rade si treba stanoviť cieľ. Ak ste si stanovili cieľ, propagácia vášho obchodu na Facebooku bude pre vás veľmi jednoduchá. Bez konkrétneho cieľa nedosiahnete žiadny zo svojich požadované výsledky. Ciele sú vašimi zastávkami ku konečnému úspechu. Mali by ste si stanoviť cieľ Facebook marketing ktoré sú v súlade s vašimi cieľmi pre váš obchod. Ak študujete svoje potreby pomocou analýzy Facebooku, môžete prísť s cieľmi, ako sú:

  • Zvýšenie počtu hodnotení Páči sa mi na Facebooku: Zamyslite sa nad tým, ako by ste si vytvorili databázu odberateľov e-mailov pre svoj blog alebo firmu.
  • Zvýšte zapojenie: Toto je miesto, kde môžu byť vaši odberatelia, fanúšikovia a nasledovníci živení ako súčasť vašej komunity od počiatočnej úrovne až po vysoko angažovaného fanúšika.
  • Zvýšenie predaja: Nakoniec, lajky sú dobré a zapojenie je najlepšie, ale potrebujete výzvy na akciu, aby ste sa uistili, že sa niečo stane.
Čítať:  10 najlepších nástrojov pre riadenie influencerov pre obchodníkov

Vyberte si cieľ, o ktorom si myslíte, že je dosiahnuteľný, no náročný. Náročný cieľ bude pre vás zmysluplnejší a pomôže vás inšpirovať, aby ste podnikli kroky na jeho dosiahnutie. Urobte si čas na definovanie svojich cieľov, pretože to pomôže maximalizovať vplyv vášho marketingu na Facebooku.

2. Vylepšite svoju fanúšikovskú stránku na Facebooku:

Vylepšite svoju fanúšikovskú stránku na Facebooku

Po druhé, ak ste si nastavili svoju stránku na Facebooku, teraz je čas ju optimalizovať. Možno o tom niečo viete Optimalizácia elektronického obchodu vo všeobecnosti, ale je dôležité upraviť ich podľa vašej stránky na Facebooku.

Považujte stránku Facebook za vstupnú stránku. Vo všeobecnosti sa na vašu stránku na Facebooku môže prísť pozrieť len málo ľudí. Pre tých, ktorí to robia, však chcete, aby klikli. Buď kliknú, aby sa im stránka páčila, alebo kliknutím prešli pozrieť váš obchod. Tu sú tipy, ako to môžete urobiť:

i. Vylepšite dizajn svojej titulnej fotografie:

The titulná fotka je prvá vec, ktorú si návštevník všimne, keď navštívi vašu fanúšikovskú stránku na Facebooku. Skúste preto svoje posolstvo odovzdať cez skvelú titulnú fotku. Na titulnú fotku môžete uviesť odkaz na váš obchod. Okrem toho môžete na titulný obrázok zahrnúť zľavový kód s výzvou na akciu (zľavový kupón funguje, pretože ľudia sú viac nadšení, že si môžu pozrieť produkt, keď je zľava). Vytvorte koláž z titulnej fotografie, ktorá bude obsahovať všetky produkty, aby návštevník okamžite vedel, o čom je váš obchod. Koláž tiež zobrazuje rozmanitosť produktov, ktoré ponúkate, a priťahuje ľudí, aby si prezreli váš obchod.

Čítať:  13 spôsobov, ako ukončiť väčší predaj a získať viac klientov pre vašu agentúru WordPress

ii. Pridajte výzvu na akciu na svoju stránku:

Facebook má novú funkciu. Toto sú tlačidlá „výzvy na akciu“, ktoré by ste mali použiť na svojej stránke. Môžete si vybrať z preddefinovanej sady akčných tlačidiel, ktoré možno vložiť do vašej stránky. Mali by ste zvoliť „Nakupovať teraz“ a zadať odkaz na váš obchod. Týmto spôsobom majú vaši diváci priamy prístup na váš web z vašej stránky značky na Facebooku.

iii. Do sekcie „O mne“ uveďte odkaz na svoj obchod:

V sekcii “O” môžete zahrnúť niekoľko vecí, ako je fyzická adresa, video, stručný popis vašej stránky, obchodu, práce a čo je najdôležitejšie, odkaz. Pridajte odkaz na svoj obchod do sekcie „O“ svojej stránke na Facebooku. Každý, kto si overí váš profil, bude môcť rýchlo a jednoducho navštíviť váš obchod.

iv. Pripnúť príspevok:

Ak na svojom Facebooku pripnete akýkoľvek príspevok, ktorý zostane v hornej časti vašej stránky na Facebooku bez ohľadu na to, koľko ďalších príspevkov ste tam umiestnili. Pripnutý príspevok je akýmsi propagačným príspevkom pre vašu stránku na Facebooku. Bude to vždy prvý príspevok, ktorý vaši návštevníci uvidia vždy, keď prídu na vašu stránku. Môžete pripnúť príspevok na svoju stránku na Facebooku v čase sezónnej propagácie alebo máte niečo exkluzívne na propagáciu. Inokedy môže byť pripnutý príspevok použitý na prezentáciu zľavy.

v. Prepojte titulnú fotografiu so svojím obchodom:

Titulná fotka je len ďalšia fotka, ku ktorej môžete pridať popis. Tento priestor môžete využiť aj na pridanie odkazu na váš obchod. Do popisu titulnej fotografie uveďte aj odkaz na váš obchod. Ak si niekto prezerá vašu titulnú fotku, uvidí odkaz a bude mať záujem pozrieť si váš obchod.

3. Vytvorte si svoj denný plán: Čo a ako zdieľať:

Urobte si svoj denný plán

Dodržiavanie denného plánu uverejňovania príspevkov je náročnou súčasťou marketingu na Facebooku. Ak si chcete urobiť svoj Facebook marketing strategickú prácu, udržujte svoju facebookovú stránku aktívnu pomocou facebookových marketingových nástrojov. Ak chcete zostať na svojej stránke aktívni, uverejňujte na svojej stránke Facebook každý deň. Denné uverejňovanie neznamená iba 1-2 príspevky denne; môžete uverejňovať príspevky viackrát za deň. Povedzme, že chcete 10-krát uverejniť príspevok na svojej stránke na Facebooku. Pamätajte, že nechcete, aby vaša stránka vyzerala preplnená. Avšak vy robiť potrebujete, aby bola vaša stránka zaujímavá svojimi produktmi. Môžete si naplánovať svoje príspevky zmiešaním pomocou:

  • 2 inšpiratívne citáty
  • 1 zaujímavé produktové video
  • 1 vtipný GIF
  • 2 položky produktu z niekoho obchodu
  • 3 vlastných produktov
  • 1 článok súvisiaci s vaším produktom
Čítať:  3 spôsoby, ako využiť sociálne médiá pre svoje podnikanie

Toto je len ako príklad. Je teda na vás, aby ste si naplánovali príspevky, vďaka ktorým bude vaša stránka vyzerať zaujímavo. Ak však chcete ušetriť čas a námahu jednoduchým uverejňovaním všetkých týchto príspevkov na svojej stránke na Facebooku, môžete použiť marketingový nástroj sociálnych médií, ako je SocialPilot vám môže veľmi prospieť.

4. Vytvorenie plánu podpory:

Vytvorte si svoj podporný plán

Spoliehať sa len na plánovanie príspevkov nestačí. Ak chcete zvýšiť počet sledovateľov, musíte osloviť ľudí, skupiny, správcov a zapojiť sa do nich. Výsledkom je, že čím viac fanúšikov a vás máte na svojej stránke, tým viac ľudí uvidí vaše príspevky. Ak chcete, aby si ľudia všimli vašu stránku na Facebooku, môžete denne robiť nasledovné:

i. Zapojte sa do skupiny na Facebooku:

Dôležitou súčasťou toho, aby si vás ostatní ľudia všimli, je zapojenie sa alebo interakcia s obsahom iných ľudí. Preto by ste mali komunikovať v skupine na Facebooku lajkom a komentovaním niekoľkých príspevkov v skupine na Facebooku. Tiež zdieľajte tento príspevok vo svojom profile, stránke a poskytnite návrhy.

ii. Oslovte ďalšie podobné fan stránky:

Obráťte sa na správcov stránok iných súvisiacich stránok. Ak zdieľate ich stránku na vašej, s najväčšou pravdepodobnosťou urobia to isté pre vás. Ak sa to označuje ako „Akcia za akciu“ alebo „S4S“. Toto funguje najlepšie so stránkami, ktoré majú rovnaký počet fanúšikov ako vy.

Čítať:  eCommerce Drop Shipping s Magento

iii. Propagujte svoj príspevok týkajúci sa produktu v skupine na Facebooku:

Musíte tiež propagovať svoj príspevok týkajúci sa produktu. Namiesto priameho uverejňovania vášho produktu a odkazu na skupinu musíte najprv propagovať tento príspevok na stránke Facebook a potom ho zdieľať v skupine. Pomocou toho môžete propagovať svoj produkt a stránku fanúšikov.

Ak chcete maximalizovať svoj dosah, potrebujete fanúšikov na svojej facebookovej stránke. V dôsledku toho mnohí predajcovia nemajú žiadnu obchodnú alebo fanúšikovskú stránku, ale stále získavajú návštevnosť svojho obchodu prostredníctvom propagácie v skupinách. Namiesto toho sa zamerajte na budovanie svojej stránky na Facebooku s jednoduchým denným plánom a vždy budete mať pripravený marketingový kanál.

5. Vyhodnoťte výsledok:

Vyhodnoťte výsledok

Na záver, v marketingu na Facebooku môžete vyskúšať veľa vecí. V prvom rade musíte zistiť, čo na vašej stránke funguje najlepšie a odstrániť to, čo nie. Využite analytické nástroje Facebooku, aby ste zistili, čo funguje najlepšie. Ak však nemeriate dopad svojho úsilia, marketing na Facebooku môže byť trochu nudný. Nakoniec skontrolujte, aká návštevnosť prešla cez vaše stránky na Facebooku. Vďaka správnemu vyplneniu všetkých vecí by ste mali zaznamenať nárast návštevnosti Facebooku. Keď často hodnotíte výsledky svojho snaženia, môžete získať viac nápadov, čo robiť, aby boli vaše marketingové kampane na Facebooku z dlhodobého hľadiska lepšie. Preto sa nebojte meniť a vyvíjať svoje stratégie s meniacou sa dobou.

Ako predávate svoj eCommerce obchod na Facebooku? Čo vám funguje? Ak máte ďalšie tipy na zdieľanie pre marketing eCommerce obchodu, dajte nám vedieť do poľa komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE