Fairphone 2 prestane dostávať aktualizácie po 7 rokoch v marci 2024

Fairphone, malá holandská spoločnosť vyrábajúca telefóny, sa konečne rozhodla zastaviť aktualizácie za ich úspešný model Fairphone 2 po siedmich rokoch.

Spoločnosť pracuje s oveľa menšími zdrojmi, vyrába ľahko opraviteľné telefóny a sľubuje dlhšie aktualizácie, oveľa dlhšie ako u veľkých výrobcov na trhu s telefónmi, ako sú Google, Samsung alebo BBK.

„Fairphone 2 ďaleko predčil naše pôvodné nádeje, že ponúkne tri až päť rokov softvérovej podpory, ale v ideálnom svete by sme boli schopní podporovať naše zariadenia neobmedzene dlho. Fairphone 2 dáva jasne najavo, ako ďaleko sme sa dostali a ako ďaleko ešte musíme zájsť,“ uviedla v pondelok spoločnosť.

Fairphone 2 používa Qualcomm Snapdragon 801 S0C. Qualcomm zastavil podporu čipovej sady už dávno s Androidom 6. To však nezastavilo spoločnosť, ktorá potom uzavrela partnerstvo s Lineage OS a dodáva Android 10 na rovnaké zariadenie.

Užívatelia Fairphone 2 môžu tiež využiť program spoločnosti Reuse and Recycling, kde zaplatia poukážku v hodnote 50 EUR na webshop Fairphone pre tých, ktorí svoj telefón zaregistrujú do 21. marca 2024. Poukaz je možné použiť na ďalší nákup Fairphone.

Ako ďaleko sa Fairphone od svojho vzniku dostal?  Fairphone 1 až 3Prvé vydanie Fairphone

Ľudia môžu telefón normálne používať. Telefón však nebude v budúcnosti dostávať žiadne aktualizácie, bezpečnostné ani iné. To znamená, že nebudú existovať žiadne budúce aktualizácie opravujúce chybu. To vyvoláva určité obavy o súkromie a bezpečnosť užívateľov.

Napriek tomu, že spoločnosť po marci zastaví aktualizácie, sľúbila, že bude mať v rezerve inventár obmedzených náhradných dielov telefónu, aby pomohla udržať hardvér v chode. Ľudia si môžu hardvér zakúpiť v internetovom obchode Fairphone.

Čítať:  Roku TV sa zobrazuje v sieti, ale nemôže odosielať: Rýchla oprava

Fairphone 4 je najnovšia ponuka spoločnosti, ktorá prichádza so systémom Android 11 a duálnymi fotoaparátmi ihneď po vybalení a je k dispozícii v dvoch modeloch – 128GB úložiska, 6GB RAM (dostupná v šedej farbe) a 256GB úložiska, 8GB RAM (dostupná v šedej a zelenej) ).

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE