FAQ: Riešenie problémov s doplnkami

DIGITÁLNY FOTOAPARÁT OLYMPUS

Doplnky WordPress slúžia na rozšírenie funkcií vášho webu alebo blogu. Aj keď sú doplnky dostupné z oficiálneho adresára doplnkov WordPress všeobecne považované za bezpečné a dôkladne testované, sú navrhnuté dobrovoľníkmi a niekedy sa môžu vyskytnúť problémy s inštaláciou a funkčnosťou.

Ak doplnok nefunguje podľa očakávania alebo sa zdá, že je v konflikte s iným doplnkom, prvým krokom je uistiť sa, že ste postupovali podľa špecifických pokynov tohto doplnku a skontrolovať, či bol aktivovaný na paneli doplnkov vášho správcu WordPress. Deaktivujte a potom znova aktivujte doplnok, aby ste zistili, či sa tým problém vyriešil – ak problém pretrváva, môžete vyskúšať niektoré z bežných riešení nižšie:

 • Ešte raz skontrolujte, či ste si stiahli najnovšiu verziu doplnku, pretože nové vydania doplnkov často opravujú chyby. WordPress vo všeobecnosti zobrazí zoznam všetkých nainštalovaných doplnkov – jednoducho vyberte možnosť Aktualizovať automaticky a budete mať najnovšiu verziu doplnku.
 • Je možné, že sa softvér vášho doplnku poškodil, skúste ho preto preinštalovať od začiatku.
 • Môže sa tiež stať, že medzi nefunkčným doplnkom a nedávnymi zmenami softvéru je nejaký problém s nekompatibilitou, preto zvážte, aké ďalšie zmeny ste na svojom webe alebo blogu vykonali a ktoré mohli spôsobiť problémy.
 • Vyhľadajte názov doplnku a niektoré kľúčové slová popisujúce problém vo vyhľadávačoch a fórach podpory WordPress, aby ste zistili, či niektorí iní používatelia ponúkli návrhy a opravy.
 • Skontrolujte poznámky k doplnku v oficiálnom adresári doplnkov WordPress. Môžu tu byť konkrétne pokyny, ktoré ste vynechali, alebo navrhované opravy na riešenie problémov, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť problém.
 • Uverejnite podrobnosti o problémoch s doplnkami na fórach podpory WordPress, aby ste zistili, či majú ďalší používatelia návrhy na odstránenie problému.
 • Skúste kontaktovať vývojára doplnku prostredníctvom jeho webovej stránky, blogu alebo účtov sociálnych médií, aby ste zistili, či má rýchle riešenie problému, ktorý sa vyskytol.
 • Ak ste doplnok nainštalovali manuálne, pomocou programu FTP odstráňte priečinky a súbory doplnku a potom ho znova nahrajte.
 • Ak ste vykonali nejaké zmeny v súboroch šablóny tém, aby ste pridali kód doplnku, skontrolujte, či sú napísané správne a či sú uvedené správne.
 • Uistite sa, že ste súbor nahrali do priečinka pluginov pod wp-obsah.
 • Ak nahráte najnovšiu verziu doplnku, aby ste nahradili starú verziu, pred odovzdaním novej verzie nezabudnite staršiu verziu odstrániť.
 • Ak sa doplnok nezobrazuje v zozname doplnkov, zobrazte jeho hlavný súbor v editore doplnkov, aby ste sa uistili, že je správne zahrnutý text hlavičky doplnku.
 • Niekedy môže inovácia na najnovšiu verziu WordPress spôsobiť, že doplnky prestanú správne fungovať, jednoducho preto, že už nie sú kompatibilné. Môžete upozorniť vývojára doplnku na problém a dúfať, že čo najskôr vydá aktualizovanú a kompatibilnú verziu doplnku. Medzitým ho budete musieť nechať deaktivovaný.
Čítať:  10 spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť vášho webu WordPress

Stále máte problémy s doplnkom? Požiadajte svojho vývojára WordPress, aby sa na to pozrel, alebo vyhľadajte v adresári doplnkov, či existuje dobrý alternatívny doplnok, ktorý by ste mohli použiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE