Farba tlačidla WordPress je irelevantná

Každého vlastníka webu, blogera, obchodníka a vlastníka webu WordPress, ktorý predáva produkty, služby, kurzy alebo programy a vytvára zoznam e-mailov, zaujíma jedna vec: ako zvýšiť mieru konverzie webových stránok. Výsledkom je, že nájdete obrovské množstvo blogových príspevkov, článkov a infografík s „najlepšou farbou tlačidiel“ a „najlepšou farbou výzvy na akciu“ na zvýšenie konverzií.

Mýty o farbe gombíka

Štúdie, odborníci na farby, dizajnéri a odborníci na konverziu vám povedia veci ako:

  • Červená je signál na zastavenie. Červená je hrozná farba výzvy na akciu. Nepoužívajte červenú.
  • Zelená je upokojujúca a predstavuje go, takže by ste určite mali používať zelenú na tlačidlá výzvy na akciu.
  • Ak chcete dosiahnuť najvyššiu mieru konverzie, použite pre tlačidlá výzvy na akciu žltú alebo oranžovú farbu, pretože farby sú jasné, veselé a pozitívne a Amazon používa žlto-oranžové tlačidlo.
  • Modrá je najdôveryhodnejšia farba a pomáha znižovať stres, preto by ste mali mať gombíky modré.

Tie isté zdroje budú zdieľať výsledky štúdií a testov, ktoré vykonali, kde webová stránka zmenila tlačidlo z modrého na oranžové a konverzie webových stránok sa zvýšili o 18 %.

Problém je v tom, že takmer všetky tieto články, konverzné testy a farebné testy si navzájom odporujú a dôvod je jednoduchý: Neexistuje žiadna špeciálna farba tlačidla, ktorá by zaručila viac kliknutí. Hoci neexistuje jediná farba, ktorá by bola tou správnou farbou pre tlačidlá WordPress alebo výzvu na akciu webovej stránky, .

Čítať:  Ako upraviť domovskú stránku WordPress

Chcete si prečítať ďalší skvelý obsah ako je tento? Prihláste sa na odber blogu Hostinger.

Ako viete, akú farbu majú mať tlačidlá WordPress?

Pri zvažovaní farby tlačidiel pre váš web najskôr zvážte paletu farieb, ktorú používate.

Paleta farieb webových stránok

Pri výbere a farebná paleta pre váš web WordPress musíte vziať do úvahy tieto tri veci:

  1. Značka: Farby webových stránok musia reprezentovať pozíciu značky, pocit a posolstvo – pamätajte,
  2. Osoba zákazníka: Farby webových stránok musia rezonovať s ideálnym klientom alebo zákazníkom, aby im pomohli spojiť sa so značkou.
  3. Farba akcie: Vyberte jednu kontrastnú farbu, ktorá bude akčnou farbou pre váš web WordPress.

Teraz môžete začať s výberom farby tlačidla!

Farba tlačidla webovej stránky

Pri výbere farba gombíka pre váš web WordPress musíte vziať do úvahy tieto tri veci:

  1. Vizuálny kontrast: Kontrast je pri upútaní pozornosti používateľa účinnejší ako akákoľvek jedna farba, pretože vysoký kontrast zaručí, že tlačidlo vynikne. Napríklad: ak sú primárne farby webových stránok modrá a fialová, nepoužívajte na tlačidlo výzvy na akciu modrú alebo fialovú. Namiesto toho vyberte pre tlačidlo kontrastnú farbu, napríklad žltú alebo oranžovú.
  2. Vizuálna konzistencia: Použite svoju farbu akcie značky pre každé tlačidlo výzvy na akciu na svojom webe WordPress, aby ste naučili návštevníkov kliknúť na všetko, čo vidia na tlačidlo danej farby.
  3. Značka: Aj keď je použitie kontrastnej farby pre tlačidlá WordPress kritické, farba, ktorú si vyberiete, musí tiež zostať na značke. Napríklad, ak ste dievčenská čajovňa s jemnou ružovou a zelenou webovou stránkou, nepoužili by ste tmavomodré tlačidlo, ale svetlé tyrkysové tlačidlo by vám mohlo pomôcť.
Čítať:  11 najlepších mobilných doplnkov WordPress na použitie v roku 2024

Ak máte otázku, aké farby sa navzájom dobre dopĺňajú, použite farebné koliesko. Farby, ktoré sú priamo oproti sebe, zvyčajne dobre spolupracujú.

Najlepšia farba pre tlačidlá WordPress

Spodná čiara? Najlepšia farba pre vaše tlačidlá výzvy na akciu WordPress je farba vlastnej značky, ktorá má vysoký kontrast oproti farbám vašej primárnej značky, pretože čím väčší je kontrast, tým väčšiu pozornosť tlačidlo získa. Nezabudnite použiť rovnakú farbu pre všetky tlačidlá s výzvou na akciu, aby ste dosiahli vizuálnu konzistenciu.

Ste pripravení ešte jednoduchšie spravovať svoj web?

Spravovaný hosting WordPress od Hostinger sa stará o aktualizácie platformy a doplnkov, takže sa môžete sústrediť na vytvorenie hviezdnej farebnej palety s dokonale vybranou farbou tlačidla!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE