Filtre otázok o príbehoch Instagramu

Otázky a odpovede (Questions and Answers) alebo AMA (Ask Me Anything) sa stali bežnými na platformách sociálnych médií, pretože pomáhajú tvorcom spojiť sa s ich publikom a získať spätnú väzbu o naliehavých problémoch. Sociálne platformy ako také neustále vymýšľajú nové funkcie otázok a Instagram nezostal pozadu. Okrem nálepiek s otázkami príbehov Instagramu má aj filtre otázok.

Filtre otázok o príbehoch Instagramu

Viete, ako fungujú filtre otázok v príbehoch Instagramu a ako ich používať? Tento článok popisuje všetko, čo o nich potrebujete vedieť. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Ako fungujú filtre príbehov Instagramu

Zvyčajný spôsob vytvárania zapojenia prostredníctvom otázok spočíva v tom, že jedna osoba kladie otázku a druhá odpovedá. Ale filtre otázok v príbehoch Instagramu používajú iný a zábavný prístup. Zahŕňajú použitie náhodných prednastavených otázok, ktoré sa objavia nad vašou hlavou s odpoveďami pod nimi.

Na otázku odpovedáte naklonením hlavy doprava alebo doľava, podľa toho, na ktorú stranu ste si vybrali odpoveď. Počas hrania uvidíte otázky, ktoré ste urobili správne alebo nesprávne. Niektoré otázky však nemusia vyžadovať, aby ste odpovedali na otázku, ale budú mať číselník s množstvom možností posúvania. Príkladom je filter s otázkou: “Ktorá postava Disney ste?” Rôzne postavy sa vám budú posúvať nad hlavou a Instagram vyberie tú, ktorá zodpovedá vášmu vzhľadu.

Čítať:  Vysvetlenie profesionálneho informačného panela Instagramu: Čo a prečo

Takže na rozdiel od nálepiek s príbehmi na Instagrame, kde sa vás vaše publikum pýta na otázky, túto možnosť vo filtroch nedostanú. Ale môžu s vami komunikovať v sekcii komentárov, keď zdieľate príbeh. Ďalším rozdielom je, že nálepky s otázkami môžete použiť s inými médiami, ako sú video a fotografie, ale nemôžete to isté urobiť pre filtre otázok. Váš záznam tváre je hlavnou súčasťou filtrov otázok.

Nakoniec, filtre otázok v príbehoch Instagramu vám umožňujú spolupracovať s priateľmi a odpovedať na otázky týkajúce sa vášho vzťahu. Toto je zábavný a realistický spôsob, ako umožniť publiku dozvedieť sa o vás viac, čo nemôžete dosiahnuť pomocou nálepiek s otázkami.

Kde nájdete filtre otázok týkajúcich sa príbehov Instagramu?

Môžete byť frustrovaní, ak z efektov galérie vyhľadáte filter otázok z príbehov Instagramu. Nie sú ľahko dostupné, pretože neexistujú žiadne vstavané a musíte sa spoliehať na možnosti vytvorené používateľom. Dva spôsoby, ako nájsť filtre otázok, sú prehliadanie profilu tvorcu alebo ich získavanie z príbehov vašich priateľov.

Filter otázok o prehliadaní príbehov Instagramu

Predtým, ako budete pokračovať, musíte sa rozhodnúť, ktorý filter otázok chcete alebo mať používateľské meno tvorcu Instagram. Pre ilustráciu, takto získate otázku „Ktorá postava Disney ste?“ filter vytvorený používateľom @arnopartissimo:

 1. Spustite aplikáciu Instagram a otvorte svoj profil.
 2. Začnite nový príbeh klepnutím na ikonu „Pridať“ vpravo hore. Keď sa načíta, prejdite do spodnej časti obrazovky a klepnite na „Príbeh“. Prípadne klepnite na svoj „Profilový obrázok“ vľavo.
 3. V okne nového príbehu sa presuňte do spodnej časti obrazovky, kde je kolotoč filtrov. Ťahajte prstom doprava, kým neuvidíte tlačidlo „Efekt prehľadávania“.
 4. Ak chcete prejsť do galérie efektov príbehu Instagram, vyberte efekt „Prehľadávať“.
 5. Klepnite na „Lupa“ a zadajte „Which Disney“ alebo akýkoľvek iný požadovaný filter. Pôvodný filter otázok by sa mal zobraziť v hornej časti výsledkov.
 6. Klepnutím na „Vyskúšať“ v ľavom dolnom rohu zobrazíte ukážku efektu.
 7. Keď budete spokojní, klepnite na tlačidlo „Uložiť“ (to, ktoré má šípku nadol), čím pridáte filter do fotoaparátu, aby ste k nemu mali rýchly prístup.
Čítať:  Ako odstrániť účet WeChat

Alternatívne môžete pristupovať k filtru takto:

 1. Postupujte podľa krokov 1 až 4 vyššie. Namiesto názvu otázky zadajte do vyhľadávacieho panela používateľské meno tvorcu filtra. Vo vyššie uvedenom príklade zadajte @arnopartissimo.
 2. Klepnite na ikonu „Filter“ pod obrázkom profilu používateľa (bude to tretia možnosť). Tu uvidíte všetky filtre, ktoré vytvorili.
 3. Vyberte filter, ktorý chcete zobraziť, a klepnutím na tlačidlo „Uložiť“ ho pridajte do filtrov fotoaparátu.

Získanie filtra otázok týkajúcich sa príbehov Instagramu z profilu vášho priateľa

Ak vidíte príbeh priateľa na Instagrame s filtrom otázok, ktorý sa vám páči, môžete si ho pridať do fotoaparátu a použiť ho neskôr pomocou týchto krokov:

 1. Prejdite do informačného kanála príbehov na Instagrame a vyhľadajte príspevok filtra otázok svojho priateľa,
 2. Klepnite na názov filtra otázok v hornej časti ich príbehu, napríklad „Which Disney“. Mali by ste vidieť vyskakovacie menu.
 3. Vyberte „Uložiť efekt“. Tým sa do fotoaparátu pridá filter otázok.

Môžete tiež požiadať priateľa, aby s vami zdieľal filter otázok ako priamu správu. Ponuka, ktorá sa zobrazí po klepnutí na filter otázok príbehu, má možnosť „Odoslať“, ktorú môžu použiť. Keď ho dostanete, môžete ho pridať do fotoaparátu.

Populárny filter otázok k príbehu Instagramu

Keďže Instagram dal tvorcom právo využiť ich kreatívne šťavy týkajúce sa filtrov otázok, je ich veľa. Medzi tie najpopulárnejšie patria:

 • Filtre všeobecných otázok: Pozostávajú z 5 až 10 základných vedomostných otázok s dvomi možnosťami. Zábavné na týchto otázkach je, že sú náhodné a musíte na ne odpovedať do 10 sekúnd. Filter „Hlúpe otázky“ vytvorený používateľom @Yana.Mishkinis je príkladom.
 • Filter otázok pre páry alebo priateľov: Tieto filtre ukazujú, koľko párov alebo priateľov sa navzájom pozná. Najbežnejším filtrom v tejto kategórii je „Kto s väčšou pravdepodobnosťou?“ vytvoril @vamonke. V hornej časti hlavy sa objaví otázka a obaja by ste mali nakloniť hlavu k osobe, ktorá s väčšou pravdepodobnosťou urobí konkrétnu vec uvedenú v otázke. Správne to pochopíte, ak sa obaja nakloníte rovnakým smerom, a nesprávne, ak sa nakloníte opačným smerom.
 • Ktorý ____ ste?: Väčšina tvorcov dopĺňa tento filter filmami, knihami a hernými postavami. Ak ste teda fanúšikom týchto žánrov, možno zistíte, že stoja za vyskúšanie. Otázka sa objaví nad vašou hlavou a prechádza postavami k tej, ktorá zodpovedá vášmu vzhľadu (alebo môže byť náhodná). Spoločné filtre vytvára: @arnopartissimo (aká ste Disney postavička?), @syilers (ktorá postava z Harryho Pottera ste vy?), a @hughesp1 (aká postava Pokémona ste?)
Čítať:  Ako zdieľať video z YouTube s príbehom Instagramu

Ako uverejniť vo svojom profile filter otázok týkajúcich sa príbehov Instagramu

Po uložení filtra vo fotoaparáte nebude jeho uverejnenie vo vašom príbehu na Instagrame veľkou výzvou. Postupujte takto:

 1. Otvorte svoj profil na Instagrame a vytvorte nový príbeh.
 2. Vyberte „Filter otázok“, ktorý chcete použiť. Vaše uložené filtre sa nachádzajú v ľavom dolnom rohu.
 3. Klepnite na tlačidlo záznamu a zachyťte svoju hlavu, keď odpovedáte na otázky.
 4. Keď skončíte, klepnite na „Váš príbeh“ v dolnej časti a uverejnite príbeh vo svojom profile.

často kladené otázky

Môžem prispôsobiť otázky a výsledky vo filtri otázok?

Nemôžete zmeniť otázky a výsledky filtra otázok vytvoreného niekým iným. Vývojári ich vytvárajú s preddefinovaným súborom otázok a výsledkov.

Prečo nemôžem nájsť konkrétny filter otázok, ktorý som videl v príbehu niekoho iného?

Galéria filtrov Instagramu môže obsahovať veľa filtrov, ale nie všetky sa zobrazujú v galérii efektov. Ak nemôžete nájsť konkrétny filter otázok, spýtajte sa používateľa, ktorý ho uverejnil, na názov alebo tvorcu filtra, alebo ho skúste vyhľadať pomocou kľúčových slov vo vyhľadávaní filtra.

Zabávajte sa s filtrom otázok týkajúcich sa príbehov Instagramu

Ako ste si mohli všimnúť, filtre otázok príbehov Instagramu nie sú tak ľahko vysledovateľné ako nálepky s otázkami. Našťastie môžete vyhľadať filtre na stránke ich tvorcu a začať ich používať na vytvorenie vzťahu s vašimi fanúšikmi.

Aký je váš obľúbený filter otázok v príbehoch Instagramu? O čo ide a kto je jeho tvorcom? Podeľte sa o to najlepšie v sekcii komentárov nižšie – pomôžete tým ostatným používateľom.

Čítať:  Ako nájsť a prestať sledovať používateľov Instagramu, ktorí vás nesledujú späť

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE