[Fixed] Instagram nemohol sledovať hashtagy

Ak sa pýtate, prečo môj Instagram nemohol sledovať hashtagy, dôvodov môže byť veľa a našťastie nie sú také zložité, ako si možno myslíte. Nech je to akokoľvek, kľúčovou časťou je dať to do poriadku, a preto som tu. Zostaňte naladení a vyriešte všetky svoje otázky.

Hashtagy sú dôležitým spôsobom, ako zvýšiť angažovanosť, kategorizovať príspevky, posilniť imidž značky, prilákať sledovateľov do konkrétneho výklenku a pomôcť osloviť cieľové publikum. Tento neuveriteľný spôsob si však nemôžete vychutnať rozšírenie svojho publika ak váš Instagram nedokáže sledovať hashtag a myslím, že už týmto problémom trpíte.

Zažiť, že Instagram nemohol sledovať problém s hashtagmi, je dosť frustrujúce. Ale rovnako ako my riešime každý iný problém, ktorý trápi používateľa, Favtechie a ja sme tu opäť, aby sme zachránili situáciu. Všetko vďaka hĺbkovému výskumu tímu som pripravený so všetkými zdrojmi, ktoré práve teraz potrebujete.

Pred zodpovedaním otázok a ponorením sa do hĺbky prečo Instagram nemohol sledovať hashtagy, je dôležité najprv zistiť, či máte na Instagrame shadowban alebo nie. Ak sa ma pýtate prečo, dobre, potom je to jeden z hlavných dôvodov, prečo niekoľkí používatelia nedokážu používať hashtagy.

Ste Shadowban na Instagrame?

Instagram shadowban v podstate neumožňuje nikomu zobraziť váš účet, ale iba vašim aktuálnym sledovateľom. Všetky hashtagy, na ktoré ste sa snažili? Neužitočné, keď máte shadowban. Každý, kto nie je vaším sledovateľom a pokúša sa vás osloviť pomocou hashtagov, váš obsah nevidí. Preto je váš potenciál rastu okamžite premrhaný.

Shadowbany sú navrhnuté tak, že používatelia nebudú vedieť, že sa im to stalo, pokiaľ to nebudú hľadať.

Čítať:  Vzostup video marketingu a jeho vplyv na zapojenie spotrebiteľov

Ak chcete skontrolovať, či máte shadowban, uverejnite niečo s neobvyklými hashtagmi (uľahčíte tým test) v titulku a prvom komentári. Nájdite svoj príspevok na týchto hashtagoch ​​z účtov, ktoré nesledujete. Ak sa vaše príspevky zobrazujú pod týmito hashtagmi, ste v bezpečí; ak to však neurobia, pravdepodobne vás zakázali tieňom.

Tipy, ako sa vyhnúť zákazu tieňov

Nemáš shadowban na Instagrame? No, gratulujem. Napriek tomu je dôležité zabezpečiť bezpečnosť aj do budúcnosti. Tu je niekoľko rýchlych tipov, ktoré vám pomôžu zabrániť shadowbanu vášho účtu.

 • Vyhnite sa používaniu aplikácií tretích strán na plánovanie aktualizácií príspevkov.
 • Obmedzte sa v používaní platforiem, ktoré sľubujú zvýšenie počtu vašich sledovateľov
 • Vyhnite sa spamovaniu komentárov
 • Neprestávajte spamovať DM
 • Ak sa rozhodnete pre pravidlo nasledovať-nesledovať, uistite sa, že to urobíte v rámci plánovaného limitu. Potrebujete s tým pomôcť? Prečítajte si časť informácií tu.
 • Držte sa ďalej od akejkoľvek činnosti, ktorá má tendenciu poškodzovať zmluvné podmienky Instagramu.

Instagram nemohol sledovať hashtagy – 5 bežných dôvodov a možných riešení

Dosť úvodu, je čas zistiť, prečo váš Instagram nedokáže sledovať hashtagy, aj keď váš účet nie je shadowbanned.

1. Používate zakázané hashtagy

Prvým a najčastejším dôvodom, prečo váš Instagram nemohol sledovať hashtagy, je, že používate blokované hashtagy. Instagram blokuje hashtagy, ktoré porušujú pravidlá Instagramu.

Uvedomte si to, aj keď je jeden hashtag zakázaný z vašich 30 hashtagov, všetky ostatné budú obmedzené.

Majte na pamäti: Instagram natrvalo zablokoval niektoré hashtagy (napríklad hashtagy súvisiace s terorizmom, pornografiou, nenávistnými prejavmi, fyzickým a verbálnym násilím). Navyše hashtagy, ktoré generujú množstvo spamu alebo sú nahlásené používateľmi, sú dočasne zablokované, takže ich situácia sa môže pravidelne meniť.

Keď pravidelne uverejňujete takýto obsah, Instagram môže obmedziť váš dosah a považovať váš obsah za podozrivý, pretože si budú myslieť, že sa zameriavate na uverejňovanie obsahu, ktorý nie je v súlade s ich nariadeniami – a som si istý, že to nechcete!

(Metóda 1) Ako to opraviť a problém Instagram nemohol sledovať hashtag

Pred použitím akéhokoľvek hashtagu by ste mali skontrolovať, či je zakázaný. Uistite sa, že sa prihlasujete „v reálnom čase“, pretože ich možno dočasne zablokovať a odblokovať.

Vyhľadajte zoznam zakázaných hashtagov a upravte svoj obsah tak, aby ste odstránili každý zakázaný hashtag zo všetkých vašich verejných a archívnych príspevkov.

Okrem toho môžete použiť niektoré nástroje hashtagov na kontrolu všetkých hashtagov vo vašom profile, pretože môžu ovplyvniť viditeľnosť vášho účtu.

Čítať:  Môžete Venmo sami? Vedieť kedy a ako

2. Typ účtu, ktorý používate

Prečo môj Instagram nemohol sledovať hashtag? Má to niečo spoločné s nastaveniami môjho účtu? Samozrejme, že áno! Možno to mnohých prekvapí, no prevádzkový prehľad Instagramu závisí od typu účtu, ktorý vlastníte.

Instagram ponúka dva typy účtov; verejné a súkromné. Súkromné: Každý, kto vás chce sledovať, vám musí poslať žiadosť o sledovanie. Iba vaši sledovatelia môžu vidieť vaše fotografie a videá na stránkach o polohe a hashtagoch. Verejné: Každý môže vidieť váš profil a príspevky na Instagrame alebo mimo neho; môžu vidieť vaše príspevky na stránkach hashtag a umiestnení.

Preto, keď máte súkromný profil, Instagram si bude myslieť, že nechcete sledovateľov, a to je dôvod, prečo váš Instagram nedokáže sledovať hashtag.

Ak je váš účet malý, tj účet s obmedzeným dosahom, jeho nastavenie ako súkromné ​​sa nerozrastie o hashtagy, pretože vaši sledovatelia nestačia.

(Metóda 2) Ako to opraviť a problém Instagram nemohol sledovať hashtag

Oprava je celkom jednoduchá a dúfam, že ju poznáte aj vy; Nastavte svoj účet ako verejný. A ako na to? Podľa nižšie uvedených krokov.

 • Otvorte aplikáciu Instagram na svojom smartfóne.
 • Klepnite na ikonu svojej profilovej fotky v pravom dolnom rohu obrazovky. Otvorí sa váš profil.
 • Klepnite na tri vodorovne naskladané čiary v pravom hornom rohu a potom klepnite na nastavenie.
 • Klepnite Súkromie.
 • Klepnite Súkromie účtu pod Spojenia.
 • nájdeš Súkromný účet s prepínacím tlačidlom. Otočte to tlačidlo doľava.
 • Zobrazí sa kontextové okno. Klepnite Zmeniť. Takto zverejníte svoj profil.

3. Hashtagy a predmet fotografie sa nezhodujú

Ak sa predmet vašej fotografie nezhoduje s hashtagom, ktorý používate, môže to byť aj dôvod, prečo váš Instagram nemohol sledovať hashtag.

Keď používateľ hľadá obsah pod nejakým konkrétnym hashtagom, chce vidieť niečo, čo súvisí s týmto kľúčovým slovom. Keď tam teda uvidia príspevok, ktorý sa nezhoduje s daným kľúčovým slovom, môžu ho nahlásiť ako nevhodný.

Používateľ môže skryť príspevok klepnutím na tri bodky „…“ v pravom hornom rohu príspevku a výberom možnosti „Nezobrazovať pre tento hashtag“ a Instagram sa potom pokúsi vo svojom informačnom kanáli zobrazovať menej podobných príspevkov.

(Metóda 3) Ako to opraviť a problém Instagram nemohol sledovať hashtag

Pri uverejňovaní čohokoľvek na Instagrame by ste nemali jednoducho písať náhodné kľúčové slová alebo hľadať najpopulárnejšie kľúčové slová a všetky ich použiť pre svoj príspevok. Namiesto toho by ste mali používať značky hash, ktoré zodpovedajú vášmu predmetu vizuálneho obsahu.

4. Neprispievate dôsledne

Nekonzistentnosť môže byť tiež dôvodom, prečo váš Instagram nemohol sledovať hashtag. Prekvapený, že to počujem? No radšej buď.

Čítať:  5 najlepších marketingových nástrojov na Facebooku, ktoré by ste mali používať práve teraz

Zdieľate dva príspevky denne a potom prestanete uverejňovať príspevky do 7 až 8 dní a potom spolu zdieľate 5 príspevkov. Takýmto spôsobom nekonzistentnosti porušujete vzorec a váš obsah sa nedostane k širšiemu publiku, pretože algoritmus Instagramu ho nebude zobrazovať náhodne.

(Metóda 4) Ako to opraviť a problém Instagram nemohol sledovať hashtag

Zistite, akú frekvenciu uverejňovania môžete spravovať? 5 príspevkov za týždeň? 3 príspevky za týždeň? Pretože keď budete konzistentní, vaši sledovatelia budú vedieť, kedy môžu očakávať, že uvidia váš nový obsah, a je pravdepodobnejšie, že sa viac zapoja.

5. Vyberáte hashtagy, ktoré sú príliš široké

Pri používaní hashtagov na rast na Instagrame by ste sa mali vyhnúť používaniu príliš širokých hashtagov. Aj keď môžete osloviť rozsiahlejšie publikum pomocou širších hashtagov, s väčšou pravdepodobnosťou zvýšite zapojenie svojho účtu a získate nových sledovateľov pomocou hashtagov špecifických pre vaše odvetvie alebo oblasť.

Keď použijete hashtagy relevantné pre cieľové publikum, pravdepodobne oslovíte používateľov, ktorí majú záujem o vašu oblasť. Aj keď neoslovíte širší okruh ľudí, získate sledovateľov, ktorí sa budú viac zaujímať o váš obsah.

(Metóda 5) Ako to opraviť a problém Instagram nemohol sledovať hashtag

Ak chcete tento problém vyriešiť, mali by ste použiť konkrétnejšie značky hash, ktoré sa dajú lepšie vyhľadávať. Váš účet sa napríklad zameriava na uverejňovanie smutnej poézie. Niekto, kto sa zaujíma konkrétne o tento výklenok, bude s väčšou pravdepodobnosťou hľadať #sadpoetry namiesto všeobecnej značky ako #poetry.

Používanie špecializovaných hashtagov zlepší mieru zapojenia, ale tiež vám pomôže získať sledovateľov s aktívnym záujmom o vašu medzeru. Ak predávate na Instagrame, pomôže vám to premeniť sledovateľov na vašich zákazníkov.

Toto boli niektoré bežné dôvody, prečo nemôžete používať hashtagy na Instagrame a prečo váš Instagram nedokáže sledovať hashtag. Teraz poďme ďalej a pozrime sa na niektoré bežné otázky, ktoré sa točia okolo toho, že môj Instagram nemohol sledovať hashtagy.

Čo ak nič nepomôže vyriešiť Instagram nemohol sledovať hashtag?

Je minimálna šanca, že tomu stále čelíte Instagramu sa nepodarilo sledovať hashtag chyba, ak ste postupovali podľa opráv uvedených vyššie. Ak však nepatríte medzi šťastlivcov, poslednou možnosťou je pre vás kontaktovať tím odborníkov na Instagrame. Za týmto účelom môžete navštíviť oficiálny odkaz podpory alebo prejsť kurzorom myši na sekciu Pomocník z aplikácie Instagram.

Ako používať hashtagy na Instagrame?

Pýtate sa a trápi vás problém, že nemôžem používať hashtagy na Instagrame a môj Instagram nesleduje hashtagy, ale viete, ako používať hashtagy na Instagrame? dúfam, že áno.

Čítať:  Email Analytics: Ako sledovať, čo funguje a čo nie

Ale v prípade, že nie, nie je dôvod sa toho báť! Som tu, aby som vás previedol všetkým dôležitým. Potom mi verte, že mnohí používatelia dostanú úľavu od dopytu Instagram nemohol sledovať hashtag.

Používanie hashtagov na Instagrame:

 • Nahrajte video alebo fotografiu.
 • Klepnite Napíšte popis… a zadajte # a za ním buď text alebo emoji (príklad: #sky). Vyberte, či chcete použiť filter, a potom klepnite na Ďalej.

Poznámka: V hashtagoch ​​môžete používať čísla. Špeciálne znaky a medzery, ako napríklad % alebo $, však nebudú fungovať.

Ak chcete použiť hashtagy pre príspevok, ktorý ste už zdieľali, upravte popis alebo pridajte svoje hashtagy do sekcie komentárov k príspevku.

Teraz prejdime k tomu, prečo Instagram nemohol sledovať hashtagy, a pozrime sa na niektoré bežné dôvody, prečo váš Instagram nedokáže sledovať hashtagy.

často kladené otázky

1. Mám shadowban na Instagrame; ako dlho bude trvať ukončenie shadowbanu?

Tieňový zákaz na Instagrame nie je trvalý. Väčšina používateľov súhlasí s tým, že tieň zvyčajne trvá 14 dní. Je však dôležité vedieť, že účinky tohto dočasného trestu môžu trvať ešte dlhšie.

2. Koľko hashtagov môžem použiť pre svoj príspevok alebo príbeh na Instagrame?

Môžete použiť až 30 hashtagov pre bežný príspevok a 10 hashtagov pre príbeh. Keď sa pokúsite pridať ďalšie, váš titulok alebo komentár sa nezverejní. To znamená, že keďže na Instagrame môžete použiť veľa hashtagov, neznamená to, že by ste mali.

Je potvrdené, že hashtagy fungujú efektívne aj v sekcii komentárov v titulku príspevku na Instagrame – Je teda úplne na vás, kde ich chcete použiť.

Záverečné myšlienky – Instagram nemohol sledovať hashtag

Dotaz prečo môj Instagram nemohol sledovať hashtagy a prečo nemôžem použiť hashtag na Instagrame nie je nič nové, no zdá sa, že znepokojujúca príroda si nikdy neoddýchne. Našťastie už nie. V tomto blogovom príspevku som odhalil niektoré bežné dôvody tohto problému. A aby ste sa uistili, že sa už nebudete sťažovať na “Nemôžem použiť hashtag na Instagrame“Uistil som sa, že uvediem najlepšie možné opravy pre každý spomenutý problém. Ak si prečítate celý článok, budete vedieť, o čom hovorím.

Tým sa dostávame na koniec tohto návodu. Ak máte ďalšie otázky, prejdite do sekcie komentárov a počkajte, kým na ne dostanete odpoveď.

To je všetko Instagram nemohol sledovať hashtag.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE