[Fixed] Táto osoba práve teraz nedostáva správy cez Facebook Messenger

Pokúšate sa poslať správu niekomu cez Facebook Messenger, ale stále sa vám zobrazuje obávaná chyba „Táto osoba práve teraz nedostáva správy“? Nebojte sa, nie ste sami. Táto frustrujúca chyba je bežná a môže sa vyskytnúť z rôznych dôvodov.

Zvyčajne sa táto správa zobrazí v dialógovom okne v aplikácii Facebook Messenger s upozornením „Správa nebola odoslaná“, potom s ďalšími informáciami, ako napr

  • Táto osoba momentálne nedostáva správy
  • Táto osoba nedostáva správy v tomto čase.
  • Táto osoba nedostáva správy práve teraz.

Publikovali sme článok o súvisiacej chybovej správe v službe Facebook Messenger a o tom, ako ju opraviť:táto osoba nie je momentálne k dispozícii.“

Ale nebojte sa, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť na vyriešenie tohto problému a doručenie správ. V tomto blogovom príspevku si prejdeme niektoré bežné dôvody, prečo sa vám môže zobrazovať táto chyba, ako aj niektoré potenciálne riešenia, ktoré vám pomôžu čo najskôr sa vrátiť k odosielaniu správ.

Čo to znamená, keď Facebook Messenger povie „Táto osoba práve teraz nedostáva správy“?

Čo znamená „táto osoba momentálne nedostáva správy“ na Facebook Messengeri?

Čítať:  Čo znamená odoslané, prijaté a doručené v službe Snapchat?

Keď Messenger zobrazí správu „Táto osoba práve teraz nedostáva správy“ na Facebook Messenger, znamená to, že osoba, ktorej sa pokúšate poslať správu, buď deaktivovala svoju funkciu správ na Facebooku, alebo vám zablokovala posielanie správ.

Je tu aj súvisiaca správa: „Táto osoba nie je momentálne k dispozícii.“ Môže to byť frustrujúce, najmä ak ste sa s touto osobou pokúšali komunikovať z dôležitých dôvodov.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo niekto nemusí dostávať správy na Facebook Messenger. Prvým a najčastejším dôvodom je, že daná osoba deaktivovala svoju funkciu správ na Facebooku.

Ďalším dôvodom, prečo niekto nemusí dostávať správy cez Facebook Messenger, je, že vás zablokoval. Keď vás niekto zablokuje na Facebooku, v podstate blokuje všetku komunikáciu s vami. To znamená, že im nebudete môcť posielať správy a nebudú od vás dostávať žiadne upozornenia na prichádzajúce správy.

Kedy vy ak niekoho zablokujete na Facebooku, zobrazí sa vám nižšie uvedená správa, ktorá znamená, že osoba, ktorú ste zablokovali, vám už nemôže posielať správy.

Opak je tiež pravdou, ak ste obeťou – osoba, ktorú sa snažíte osloviť, vašu správu nedostane.

Ako opraviť chybu Facebook Messenger „Táto osoba práve teraz nedostáva správy“

1. Skontrolujte, či ste s nimi priatelia

V prvom rade je dôležité pochopiť, že chyba „Táto osoba práve teraz nedostáva správy“ sa môže vyskytnúť, keď má osoba, ktorej sa pokúšate poslať správu, nastavené iba prijímanie správ od priateľov.

To znamená, že ak s danou osobou nie ste priatelia na Facebooku, vaše správy nebudú doručené.

Čítať:  14 opráv pre neotváranie odkazov na Instagram TikTok

Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte si ich pridať ako priateľov na Facebooku. Ak to chcete urobiť, prejdite na ich profil a kliknite na tlačidlo „Pridať priateľa“. Keď prijmú vašu žiadosť o priateľstvo, mali by ste im vedieť posielať správy cez Facebook Messenger.

2. Zistite, či vás daná osoba zablokovala

Ďalším možným dôvodom tejto chyby je, ak vás osoba, ktorej sa pokúšate poslať správu, zablokovala na Facebooku. Ak je to tak, nebudete im môcť posielať žiadne správy, kým vás neodblokujú.

Jedným z možných spôsobov, ako vyriešiť problém nemožnosti odosielať správy osobe cez Facebook Messenger, je skontrolovať, či vás táto osoba zablokovala.

Môžete to urobiť podľa týchto krokov:

  1. Prejdite na profil osoby na Facebooku a kliknite na tlačidlo „Správa“.
  2. Ak sa vám zobrazí upozornenie „Na túto konverzáciu nemôžete odpovedať“ alebo „Táto osoba práve nedostáva správy“, je pravdepodobné, že vás táto osoba zablokovala.
  3. Ak ste si istí, že ste boli zablokovaní, ďalším krokom je pokúsiť sa kontaktovať danú osobu prostredníctvom iného média, ako je e-mail alebo telefón.
  4. Ak sa s osobou stále nemôžete spojiť, možno bude potrebné akceptovať skutočnosť, že s vami nechce komunikovať a ísť ďalej.
  5. Ak sa domnievate, že blokovanie bolo vykonané omylom, alebo ak sa chcete pokúsiť o nápravu vzťahu, môžete sa pokúsiť osloviť osobu a vysvetliť jej situáciu. Dá sa to urobiť priamou správou na Facebooku alebo inou formou komunikácie. V tejto situácii je dôležité zachovať rešpekt a pochopenie.

3. Skontrolujte, či je ich účet na Facebooku aktívny

Jedným zo spôsobov, ako vyriešiť problém „Táto osoba momentálne nedostáva správy na Facebook Messenger“, je skontrolovať, či je účet danej osoby na Facebooku aktívny.

Čítať:  SafeUpdates pre WordPress teraz dostupné pre všetkých:...

Môžete to urobiť tak, že navštívite profil danej osoby na Facebooku a skontrolujete, či nedávno na platforme uverejňovali príspevky alebo komunikovali s inými používateľmi.

Ďalším spôsobom, ako zobraziť neaktívny účet, je, keď sa jeho meno na Facebooku zmení na „Používateľ Facebooku“, keď to nebolo jeho pôvodné meno na Facebooku. Je pravdepodobnejšie, že ich účty zostali nečinné na relatívne dlhší čas.

V takýchto prípadoch sa vám môže zobraziť upozornenie „Tomuto účtu nemôžete posielať správy.“ Stále sa to môže stať, aj keď ste s nimi v minulosti komunikovali.

Okrem toho, ak osoba, ktorej sa pokúšate poslať správu, deaktivovala svoj účet na Facebooku, nebudete jej môcť posielať žiadne správy, kým si svoj účet znova neaktivuje.

4. Skúste správu odoslať neskôr

Jedným z možných riešení je skúsiť odoslať správu znova neskôr. Niekedy sa chyba môže vyskytnúť v dôsledku dočasných technických problémov na konci Facebooku a opätovný pokus o správu neskôr môže pomôcť.

Môže to byť spôsobené dočasnou chybou alebo problémom na strane príjemcu a pokus o opätovné odoslanie správy môže problém vyriešiť.

Odošlite správu znova v inom čase, keď je pravdepodobnejšie, že ju príjemca úspešne prijme. Tento prístup môže pomôcť vyriešiť problém a zabezpečiť, že zamýšľaný príjemca dostane správu.

5. Oslovte ich inými prostriedkami

Ak si nie ste istí, prečo niekto nedostáva správy cez Facebook Messenger, môžete sa ho pokúsiť osloviť inými prostriedkami, ako je e-mail alebo telefón. Je tiež možné odblokovať niekoho na Facebooku, ak ste boli predtým zablokovaní, ale môže to vyžadovať určité úsilie a komunikáciu na oboch stranách.

Čítať:  100 príkladov uvítacích správ WhatsApp Business rýchlej odpovede (Kopírovať teraz!)

Samozrejme, vždy stojí za to mať na pamäti, že existujú aj iné platformy na odosielanie správ, ak pre vás Facebook Messenger jednoducho nefunguje. Ak teda všetko ostatné zlyhá, nebojte sa preskúmať svoje možnosti a nájsť platformu, ktorá bude lepšie vyhovovať vašim potrebám.

Ďalším možným riešením je skúsiť odoslať správu z iného zariadenia. Ak momentálne na svojom telefóne používate aplikáciu Facebook Messenger, skúste namiesto toho odoslať správu z počítača. To môže pomôcť pri riešení akýchkoľvek potenciálnych problémov s vaším zariadením.

Balenie – Ako opraviť Facebook Messenger „Táto osoba momentálne nedostáva správy“

Na záver, chyba „Táto osoba momentálne neprijíma správy“ v službe Facebook Messenger môže byť frustrujúca, ale našťastie sa dá zvyčajne vyriešiť niekoľkými jednoduchými krokmi.

Je možné, že osoba, ktorej sa pokúšate poslať správu, vás zablokovala alebo deaktivovala svoj účet. V takom prípade, žiaľ, nemôžete urobiť veľa, okrem toho, že ich oslovíte prostredníctvom iného komunikačného prostriedku.

V každom prípade je dôležité mať na pamäti, že technológia je nestála a takýmto chybám sa z času na čas nevyhneme. Aj keď to môže byť frustrujúce, je dôležité zostať trpezlivý a pokúsiť sa problém vyriešiť pokojným a metodickým spôsobom.

S trochou vytrvalosti by ste mali byť schopní vyriešiť problém a vrátiť sa k posielaniu správ svojim priateľom na Facebook Messenger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE