Fungujú AirTags bez WiFi?

Apple AirTag je kompaktné a inovatívne sledovacie zariadenie, ktoré si získalo popularitu pre svoju schopnosť pomáhať používateľom bez problémov nájsť ich veci. Zatiaľ čo mnoho užívateľov pozná základné funkcie AirTags, často vyvstáva bežná otázka: Fungujú AirTags bez WiFi?

Chcete vedieť, či AirTags fungujú bez WiFi? Tento článok pojednáva o tom, či AirTags fungujú bez WiFi alebo nie a ako fungujú.

Áno, AirTags fungujú bez WiFi.

AirTags využívajú na komunikáciu s vašim telefónom technológiu Bluetooth Low Energy (BLE) a nespoliehajú sa na pripojenie WiFi pre základné funkcie. Namiesto toho používajú Apple Find My, crowdsourcovanú sieť, ktorá pomáha pri sledovaní polohy aj bez aktívneho WiFi pripojenia.

Zatiaľ čo samotné AirTags na svoje fungovanie nevyžadujú pripojenie WiFi, zariadenie, ku ktorým sa pripájajú, áno. Pre počiatočné nastavenie a aktiváciu AirTags je nutné pripojenie WiFi. Zariadenie s podporou WiFi, obvykle iPhone, spojí AirTag s Apple ID a účtom iCloud používateľa. Po tomto počiatočnom nastavení môže AirTag fungovať nezávisle na WiFi pre každodenné úlohy sledovania.

AirTags sú primárne závislé na pripojení Bluetooth pre komunikáciu s blízkymi zariadeniami Apple. Je však dôležité poznamenať, že AirTags sa priamo nepripájajú k internetu cez WiFi. Namiesto toho využívajú sieť Find My, rozsiahlu a anonymnú sieť zariadení Apple, ktoré pomáhajú nájsť stratené položky, aj keď je AirTag mimo Bluetooth.

Keď je AirTag oddelený od svojho vlastníka a vstúpi do strateného režimu, môže použiť signály Bluetooth blízkych zariadení Apple na anonymné odovzdanie svojej polohy vlastníkovi. To znamená, že aj keď AirTag nie je pripojený k WiFi, môže stále poskytovať aktualizácie polohy prostredníctvom siete Find My, a to vďaka pomoci ďalších blízkych zariadení Apple.

Čítať:  Top 5 miest na nákup mobilu z druhej ruky v Indii

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE