Fungujú tlačidlá Zobraziť viac pri indexovom prehľadávaní na Googli?

Počas hangoutu sa jeden odborník v oblasti SEO opýtal Johna Muellera v časti Otázky a odpovede na indexové prehľadávanie pomocou tlačidiel Zobraziť viac.

Vysvetlili, že nedávno prepracovali svoju webovú stránku a zmenili spôsob, akým uvádzali svoje blogové príspevky a iné stránky. Zmenili to zo strany jedna, dva, tri, štyri na tlačidlo Zobraziť viac.

Prehľadáva Google stále tie, ktoré nie sú zobrazené na hlavnej stránke blogu?

Aký je tu najlepší postup?

John vysvetlil, že na jednej strane to trochu závisí od toho, ako to máte implementované. Napríklad tlačidlo Zobraziť viac môže byť implementované ako tlačidlo, ktoré robí niečo s JavaScriptom.

A tieto typy tlačidiel sú niečo, čo Google nebude môcť prechádzať a skutočne vidieť viac obsahu.

Na druhej strane môžete tiež implementovať tlačidlo Zobraziť viac v podstate ako textový odkaz na stránku dva z týchto výsledkov alebo zo stránky dva na stránku tri.

A ak je to implementované ako textový odkaz, Google by ho nasledoval ako odkaz, aj keď nemá štítok, ktorý hovorí o druhej strane.

Toto je prvá vec, ktorú je potrebné skontrolovať: je to niečo, čo sa dá skutočne prehľadávať alebo nie?

Ak sa to nedá prehľadávať, zvyčajne sa stane, že sa zameriame predovšetkým na blogové príspevky, ktoré by boli prepojené priamo z týchto stránok. Google by pravdepodobne ponechal staré blogové príspevky vo svojom indexe, pretože ich videli a v určitom okamihu ich zaindexujú.

Čítať:  Google hovorí, že na jednej stránke nepoužívajte viac ako jeden jazyk

Google sa však pravdepodobne zameria na tie, ktoré tam momentálne sú.

Jedným zo spôsobov, ako to zmierniť, je krížové prepojenie vašich blogových príspevkov.

Niekedy sa to robí pomocou stránok kategórií alebo stránok so značkami, ktoré ľudia pridávajú.

Niekedy majú blogy mechanizmus na prepojenie na súvisiace blogové príspevky. A všetky tieto druhy mechanizmov pridávajú viac interných odkazov na stránku.

A to umožňuje, že aj keď Google na začiatku uvidí iba prvú stránku výsledkov z ich blogu, bude stále môcť prehľadávať zvyšok webu.

Jedným zo spôsobov, ako John navrhuje, aby to odborník SEO mohol skontrolovať, je použiť miestny prehľadávač. K dispozícii sú rôzne nástroje na indexové prehľadávanie tretích strán.

A ak prehľadávate svoju stránku a vidíte, že zachytáva iba 5 blogových príspevkov, pravdepodobne sú to jediné príspevky, ktoré sa dajú nájsť.

Na druhej strane, ak prejde týmito piatimi blogovými príspevkami a potom nájde veľa ďalších a veľa ďalších, môžete si byť celkom istí, že Googlebot bude schopný prehľadávať aj zvyšok stránky.

To sa deje približne v čase 39:51 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 39:51
Pozrime sa na otázku o indexovom prehľadávaní: Nedávno som zmenil dizajn svojej webovej lokality a zmenil som spôsob, akým uvádzam svoje blogové príspevky a ďalšie stránky zo stránok jedna, dva, tri, štyri na tlačidlo Zobraziť viac. Môže Google stále prehľadávať tie, ktoré nie sú zobrazené na hlavnej stránke blogu? Aký je najlepší postup? Ak nie, povedzme, že tieto stránky nie sú dôležité, pokiaľ ide o vyhľadávanie a návštevnosť, ovplyvnilo by to celú stránku ako celok, pokiaľ ide o jej relevantnosť pre danú tému pre Google?

Čítať:  Google: Nemáme žiadne odporúčania pre dĺžku názvu stránky

Ján (odpoveď) 40:07
Takže na jednej strane to trochu závisí od toho, ako to máte implementované. Tlačidlo Zobraziť viac by mohlo byť implementované ako tlačidlo, ktoré robí niečo s JavaScriptom. A tieto druhy tlačidiel by sme nemohli preliezť a v skutočnosti by sme tam nevideli viac obsahu. Na druhej strane môžete tiež implementovať tlačidlo Zobraziť viac, v podstate ako odkaz na druh stránky dva z týchto výsledkov alebo zo stránky dva na stránku tri.

A ak je implementovaný ako odkaz, nasledovali by sme ho ako odkaz, aj keď nemá štítok, ktorý hovorí o druhej strane. Takže to je, myslím, prvá vec, ktorú treba skontrolovať, či je to vlastne niečo, čo sa dá preliezť alebo nie. A pokiaľ ide o druh, napríklad, ak sa to nedá prehľadávať, zvyčajne sa tu stane to, že sa zameriame predovšetkým na blogové príspevky, ktoré by boli prepojené priamo z týchto stránok. A je to tak, myslím, je to niečo, kde by sme si pravdepodobne ponechali staré blogové príspevky v našom indexe, pretože sme ich v určitom bode videli a indexovali.

My sa ale asi zameriame na tie, ktoré tam momentálne sú. Jedným zo spôsobov, ako to môžete zmierniť, je krížové prepojenie vašich blogových príspevkov. Takže niekedy sa to robí so stránkami kategórií alebo druhmi týchto stránok so značkami, ktoré ľudia pridávajú. Niekedy majú blogy mechanizmus na prepojenie na súvisiace blogové príspevky. A všetky tieto druhy mechanizmov pridávajú viac interných odkazov na stránku. A to umožňuje, že aj keď na začiatku uvidíme iba prvú stránku výsledkov z vášho blogu, stále budeme môcť indexovo prehľadávať zvyšok vášho webu.

Čítať:  Klientsky reporting: 8 kľúčových zásad, ktoré si treba zapamätať

A jedným zo spôsobov, ako to môžete skontrolovať, je použiť lokálny prehľadávač. K dispozícii sú rôzne nástroje na indexové prehľadávanie tretích strán. A ak prehľadávate svoju webovú stránku a uvidíte, že áno, zachytáva iba päť blogových príspevkov. Potom sa asi páči, toto je päť blogových príspevkov, ktoré sa dajú nájsť. Na druhej strane, ak prejde týmito piatimi blogovými príspevkami a potom nájde kopu ďalších a kopu ďalších, môžete si byť celkom istí, že Googlebot bude môcť prehľadať aj zvyšok stránky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE