Geografické zacielenie na WordPress: Prispôsobte si web WordPress podľa miesta

Foto od stokpic na Pixabay

Nemusím vám pripomínať, že web je celosvetový fenomén a napriek tomu mnohí majitelia WordPress stránok neuvažujú o tom, že ich návštevníci môžu pochádzať odkiaľkoľvek na svete. Pre miestne podniky môže mať zmysel ignorovať všetky okrem malej populácie, ale mnohé webové stránky WordPress by mohli poskytnúť lepší zážitok prispôsobením obsahu na základe polohy ich návštevníkov. Prekladom a lokalizáciou WordPressu sme sa zaoberali v niekoľkých článkoch, takže dnes sa pozrieme na ďalší spôsob, ako možno weby WordPress vylepšiť pre globálne publikum: geografické zacielenie.

Geografické zacielenie je prax poskytovania rôzneho obsahu publiku na základe jeho polohy. Jednoduchým príkladom môže byť widget počasia, ktorý zobrazuje správne počasie pre polohu návštevníka. Ukazovať návštevníkovi z Pekingu počasie pre Chicago by nemalo zmysel. Geografické zacielenie umožňuje vlastníkom stránok nastaviť podmienky, za ktorých návštevníci uvidia aký obsah v závislosti od toho, kde na svete sa nachádzajú.

Geografické zacielenie funguje, pretože je možné zistiť polohu návštevníka z jeho IP adresy. Každý počítač alebo smerovač pripojený k internetu má IP adresu a každá IP adresa – alebo blok IP adries – je spojená s umiestnením. Geografické zacielenie pomocou adries IP nie je také presné ako zisťovanie polohy pomocou GPS alebo WIFI, ale zvyčajne je dosť dobré na to, aby bolo možné určiť, v ktorej krajine a meste sa návštevník nachádza.

Prečo Geotarget?

Existuje mnoho dôvodov, prečo by vlastník lokality mohol chcieť poskytnúť používateľom na rôznych miestach rôzne skúsenosti.

  • Prispôsobenie propagácií na základe polohy.
  • Na poskytovanie obsahu špecifického pre danú lokalitu. Stránka s recenziami reštaurácií môže chcieť umiestniť do popredia reštaurácie v blízkosti používateľa. Maloobchodný predajca elektronického obchodu môže chcieť poskytnúť pokyny k miestnej kamennej predajni.
  • Geografické zacielenie sa často používa na zabezpečenie webových stránok. Ak váš web WordPress dostáva veľa spamu z určitej oblasti, môže mať zmysel použiť geografické zacielenie na odmietnutie prístupu IP z tejto oblasti k formulárom vašej lokality. Aj keď z pochopiteľných dôvodov treba dávať pozor, aby ste sieť nehádzali príliš široko.

Geografické zacielenie na WordPress

Ak chcete získať jednoduché zacielenie na obsah založený na polohe, pozrite sa na Doplnok GeoTargeting Lite. Geotargeting Lite poskytuje niekoľko krátkych kódov, ktoré môžu majitelia stránok WordPress použiť na označenie obsahu, ktorý by sa mal zobraziť (alebo nezobraziť) návštevníkom z konkrétneho miesta. Toto je dosť nemotorný prístup k geografickému zacieleniu, takže ak máte na mysli rozsiahlejšie geografické zacielenie, navrhol by som prémiová verzia tohto doplnku, ktorý môže vykonávať geografické zacielenie na úrovni stránky a po úrovni, môže geograficky zacieliť návštevníkov prostredníctvom Cloudflare CDN a geograficky zacieliť na položky ponuky a miniaplikácie WordPress.

Čítať:  Čo je sociálny obchod?

WordPress, geografické zacielenie a SEO

Keď som diskutoval o geografickom zacielení s používateľmi WordPress, otázka, ktorá sa často objavuje, sa týka pravidiel spoločnosti Google o maskovaní. Maskovanie je a black-hat SEO technika ktorý poskytuje bežným používateľom iný obsah ako prehľadávačom Google. Maskovanie je v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu a môže viesť k sankciám.

Pri geografickom zacielení na obsah môže návštevník z Montrealu vidieť iný obsah ako indexový prehľadávač Google so sídlom v USA, ktorý povrchne pripomína maskovanie. V skutočnosti nie je geografické zacielenie to isté ako maskovanie. Stránky s geografickým zacielením poskytujú návštevníkom rôzny obsah v závislosti od polohy, nie od toho, či ide o ľudského návštevníka alebo o webový prehľadávač Google. Webový prehľadávač s IP pridruženou k Montrealu by videl rovnaký obsah ako človek prehliadajúci web v Montreale, takže geografické zacielenie nespôsobuje problémy so SEO ani neporušuje Pokyny pre správcov webu Google.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE