Gif nefunguje na Instagrame

Gify sú všade online. Sú dôležitou súčasťou takmer všetkých sociálnych médií a zvyčajne sa používajú na šikovné mémy a vtipné animácie. Existuje však jedna platforma sociálnych médií, ktorá svojim používateľom často dáva problémy s animovanými gifmi, a to je Instagram.

Gif nefunguje na Instagrame - čo robiť

Ak sa pokúšate nahrať gif na Instagram, ale jednoducho sa to nedeje, možno sa čudujete, prečo to ostatní dokážu tak ľahko. Uverejnenie gif nie je príliš ťažké, keď sa naučíte, ako to urobiť pomocou niekoľkých riešení. Tu je niekoľko vecí, ktoré potrebujete vedieť o Instagrame a animovaných gifoch.

Zásady GIF na Instagrame

Instagram nemá natívnu podporu pre súbory .gif. To znamená, že môžete uverejňovať akýkoľvek obsah, ktorý je vo formáte JPEG alebo PNG. Ako teda môžu ostatní používatelia uverejňovať gify?

Odpoveď je, že musíte byť kreatívni. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je použiť Boomerang, jednoduchú aplikáciu navrhnutú tak, aby používateľom umožňovala vytvárať videá podobné gifom.

ikona instagramu

Použitie bumerangu

Tu je návod, ako funguje bumerang. Keď jej udelíte prístup k vášmu zadnému fotoaparátu, aplikácia dokáže rýchlo za sebou nasnímať 10 fotografií. Potom ich zaradí do sekvencie, zrýchli uvedenú sekvenciu a vyhladí snímkovú frekvenciu.

Čítať:  Pridať príspevok do svojho príbehu Chýba na Instagrame? Vyskúšajte tieto opravy
bumerang

Vznikne tak malé video, ktoré sa neustále pretáča. Je to v podstate gif, ale vo formáte video súboru. Všimnite si, že Boomerang nepridáva zvuk do vášho gif, aj keď ho formát súboru môže podporovať. Pri tejto metóde sa v skutočnosti nezaznamenáva žiadne video. Namiesto toho sa spojí reťazec fotografií a vytvorí sa video.

Po zostavení videa si môžete pozrieť ukážku. Potom budete vyzvaní, aby ste si vybrali, ako to chcete zdieľať. Po výbere Instagramu získate možnosť upraviť video gif mini Boomerang ako akékoľvek iné video na Instagrame. Môžete pridať filtre, vybrať miniatúrny obrázok atď.

Zvyčajná ikona videokamery, ktorá sa zobrazuje na miniatúrach videí, sa nenachádza v žiadnom videu typu Boomerang. Svojím spôsobom to robí ešte viac pocit ako animovaný gif.

Samozrejme, nie každý je s Bumerangom spokojný. Najmä preto, že každé video, ktoré nahráte z aplikácie, bude označené vodoznakom „vyrobené pomocou Boomerangu“. Je tiež dôležité poznamenať, že Boomerang je exkluzívny pre iOS a nachádza sa iba na Apple App Store.

Používanie webových stránok Gif

Giphy má rozsiahle knižnice gif. Majú špecializované gif vyhľadávače, ktoré nepochybne poznáte. Tieto webové stránky vám umožňujú zdieľať gify priamo do vášho príbehu alebo informačného kanála Instagramu.

giphy
  1. Prejdite na webovú stránku Giphy a nájdite najlepší gif na vyjadrenie vášho stavu mysle

  2. Klepnite na gif

  3. Klepnite na ikonu „Ikona zdieľania (ikona papierového lietadla)“

  4. Klepnite na ikonu “Ikona Instagramu”

Čítať:  Nefunguje prihlásenie do WordPressu? Jednoduchá oprava tu!

Možno vás zaujíma, ako to funguje, ak Instagram nemá natívnu podporu pre súbory gif. Odpoveď je, že Giphy, Tenor a ďalšie vyhľadávače gif zmenia formát gif pred jeho nahraním na Instagram.

V podstate nahrávajú gif ako mini video bez toho, aby ste sa museli obávať použitia softvéru na konverziu videa. Tieto webové stránky zisťujú obmedzenia, ktoré má každá platforma sociálnych médií, a vykonajú za vás všetky príslušné úpravy alebo konverzie.

Pridávanie gifov do príbehov

Instagram má aj gif nálepky. Nájdete ich klepnutím na ikonu vytvorenia a následným klepnutím na možnosť Gif. Toto vyvolá databázu gif nálepiek, podobne ako môžete vyhľadávať gify na Facebook chate alebo messenger.

Vyhľadajte nálepky podľa kľúčového slova a zoštipnutím ich zväčšite alebo zmenšite. Môžete tiež podržať prst na nálepke a zmeniť jej polohu na obrázku, ku ktorému ich chcete pridať. Existuje množstvo nálepiek, ktoré môžu vyjadriť vašu náladu a dodať príbehu alebo videu viac kontextu.

často kladené otázky

Tu je niekoľko ďalších odpovedí o gifoch a Instagrame:

Môžem si vytvoriť vlastné gify?

Absolútne! Môžete si vytvoriť svoje vlastné gify pomocou jedného z mnohých bezplatných online tvorcov gif a aplikácií dostupných pre Android aj iOS. V skutočnosti máme celý článok ako si vyrobiť vlastné gifyale keďže ste tu, Giphy a Tenor sú vynikajúce zdroje.

Okrem videa Boomerang (ktoré samozrejme nie je gif, ale poskytuje vám možnosti prispôsobenia) môžete vytvárať gify online. Nezabudnite, že sa nemusia správne nahrať na Instagram, pokiaľ nebudete postupovať podľa vyššie uvedených krokov.

Čítať:  Ako používať bloky kódu v Discord

Bude niekedy Instagram fungovať s formátmi .gif?

Hoci neexistujú žiadne konkrétne podporné dôkazy o tom, že by sa vzťah medzi Instagramom a gifom zlepšil, existuje veľká pravdepodobnosť, že sa to v budúcnosti zjednoduší. Facebooku tiež chvíľu trvalo, kým pracoval s gifmi, a keďže spoločnosť vlastní Instagram, je pravdepodobné, že vývojár túto možnosť v určitom okamihu aktualizuje.

Pretože gify sú tak neuveriteľne užitočné a zábavné, môžeme všetci dúfať, že tento formát zahrnú do budúcej aktualizácie.

Prečo GIPHY funguje s Instagramom, ale iní tvorcovia gifov nie?

Ak sa vám nepáči GIPHY alebo sa vám nechce vytvoriť účet a prihlásiť sa, možno hľadáte iných tvorcov gif, ktorí pracujú s Instagramom. Mnohé z týchto iných stránok nemajú možnosť zdieľania na Instagrame, zatiaľ čo niektoré, ktoré si môžete uložiť do svojho zariadenia, sa neodovzdávajú správne.

Stáva sa to preto, že súbory GIPHY v skutočnosti nie sú vo formáte .gif. Je to mierne zavádzajúce, ale gify, ktoré stiahnete (alebo nahráte) z GIPHY, sú vo formáte MP4, vďaka čomu sú kompatibilné s Instagramom.

Ako už bolo spomenuté, existuje príliš veľa bezplatných aplikácií a webových stránok na vytváranie gif, aby ste ich mohli všetky preskúmať v jednom článku, ale ak sa chcete vyhnúť GIPHY, vyhľadajte online niektoré, ktoré ponúkajú kompatibilitu s Instagramom.

Ako často používate gify?

Aj keď veľa ľudí vidí Instagram ako za inými platformami sociálnych médií, pokiaľ ide o akceptovanie určitých formátov súborov, ako vidíte, v oddelení súborov gif existuje niekoľko riešení.

Čítať:  Čo znamená CFS na Instagrame v roku 2024?

Ako často používate gify na Instagrame na obohatenie svojho príbehu alebo na uverejnenie rýchlej odpovede? Vadí vám skutočnosť, že stále neexistuje žiadna natívna podpora pre súbory gif? Zanechajte nám svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE