Google 3D zvieratá: Ako si dať tigra do spálne

Edgar Cervantes / Android Authority

Čo je lepšie ako obrázok tigra? 3D tiger, samozrejme. Aspoň to je myšlienka za zvieratami Google AR, jednej z najlepších aplikácií pre Android AR. Technicky to nie je samostatná aplikácia. Google túto funkciu integruje do vyhľadávania v posledných niekoľkých rokoch. Táto technológia existuje už dlho, prvýkrát bola oznámená už na I/O 2019. 3D zvieratá a predmety Google predstavujú nový spôsob, ako komunikovať s vašimi obľúbenými zvieratami a dokonca ich oživiť vo vašej izbe. Postupom času predstavila ďalšie zvieratá, vrátane dinosaurov a ďalšie.

Bohužiaľ nie na každom zariadení budete môcť oživiť zvieratá a nemáte tak celkom na výber Noemovu archu. Našťastie vám môžeme poradiť, ktoré zariadenia fungujú a aké 3D zvieratá a ďalšie predmety môžete hľadať.

RÝCHLA ODPOVEĎ

3D Google AR Animals môžete zobraziť jednoduchým vyhľadávaním Google. Použijeme zrejmý príklad tigra. Pomocou telefónu Android vyhľadajte na Googli výraz „tiger“. Ak je k dispozícii 3D zviera, dostanete výsledok, ktorý vám povie, že môžete zblízka stretnúť tigra v životnej veľkosti. Vybrať Zobraziť v 3D gombík. Udrel Zobraziť vo svojom priestore a namierte fotoaparát na miesto, kam chcete virtuálneho tigra umiestniť. Keď sa objaví, môžete s ním pohybovať pomocou dotykového ovládania.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako nájsť 3D zvieratá Google pomocou vyhľadávania

Objaviť 3D zviera na Googli je rovnako jednoduché ako ho vyhľadať. Z 3D modelu sa totiž môžete dozvedieť oveľa viac ako z jednoduchého obrázku. Či už si chcete zopakovať Shark Week v mierke 1:1 alebo si pozrieť pečeň, musíte správne hľadať.

Akonáhle odošlete vyhľadávanie, Google zobrazí vaše 3D AR zviera alebo iné objekty v hornej časti výsledkov vyhľadávania – nemusíte ani prejsť na kartu obrázkov. Podobne ako keď hľadáte film alebo celebritu, uvidíte panel znalostí Google s informáciami z Wikipédie a niekoľkými 2D obrázkami. Hneď pod tým vás Google pozýva, aby ste sa „zblízka stretli s tigrom v životnej veľkosti“ a ponúka: Zobraziť v 3D gombík. Kliknite na tlačidlo a ste na dobrej ceste priviesť tigra k životu.

Čítať:  Čo klienti potrebujú vedieť pred najatím agentúry

Ak narazíte na Zobraziť v 3D možnosť, Google rozšíri malé 3D zviera zobrazené na stránke vyhľadávania tak, aby sa stalo hlavným cieľom vašich výsledkov. Otáča sa a postupuje množstvom pohybov, aby vám poskytol skutočný zážitok s vašim chlpatým priateľom.

Ako zobraziť 3D zvieratá pomocou vyhľadávania Google

  • Otvorte aplikáciu Vyhľadávanie Google a vyhľadajte zviera, ktoré chcete zobraziť. V tomto prípade použijeme „tiger“.
  • Ak je 3D zviera alebo predmet k dispozícii, mali by ste vidieť biely rámček, ktorý hovorí, že môžete zblízka vidieť zviera alebo predmet v životnej veľkosti.
  • Kliknite Zobraziť v 3D.
  • Vybrať Zobraziť vo svojom priestore.
  • Namierte fotoaparát na miesto, kam chcete zviera alebo predmet umiestniť.
  • Malo by sa objaviť v nadživotnej veľkosti. Teraz ho môžete presúvať pretiahnutím.

Aké zariadenia podporujú 3D zvieratá Google?

Robert Triggs / Android Authority

Než sa pokúsite priviesť Neila Armstronga – nie, to nie je vtip – do svojho domova, uistite sa, že váš telefón podporuje zvieratá v AR spoločnosti Google. Táto funkcia funguje na zariadeniach iOS aj Android, takže ak máte aspoň Android 7.0 alebo iOS 11, nemali by ste mať žiadne problémy.

Ak si nie ste istí, akú verziu systému Android alebo iOS váš telefón používa, spoločnosť Google poskytla zoznam podporovaných zariadení pre obe Android a iOS. V zozname podporovaných zariadení výrazne chýbajú notebooky akéhokoľvek druhu. Je smutné, že žiadne možnosti AR neznamenajú vôbec žiadnu 3D zábavu, a to ani v zobrazení objektov.

Ako používať 3D zvieratá a objekty Google v zobrazení objektov

Edgar Cervantes / Android Authority

Už skôr sme krátko spomenuli oživenie zvierat v AR Google, ale poďme si pohovoriť o tom, čo môžete urobiť, akonáhle vstúpite do Object View. Akonáhle uvidíte, že sa vaše zviera alebo predmet pohybuje na bielom pozadí, ovládanie je rovnako jednoduché ako prejsť prstom.

Potiahnite prstom hore, dole, doľava alebo doprava a uvidíte svojho tvora z takmer akéhokoľvek uhla, ktorý si dokážete predstaviť. Môžete tiež roztiahnutím prstov priblížiť alebo oddialiť, aby ste videli najmenší detail červenej krvinky alebo si dobre prezreli Urán. Prečo si ale nechávať zábavu pre seba? Stlačte všadeprítomné tlačidlo na zdieľanie a odošlite svoj 3D objekt na Twitter, Instagram alebo akúkoľvek aplikáciu, ktorú preferujete. Môžete tiež zdieľať jednoduchý textový odkaz, ktorý používateľa zavedie priamo k 3D objektu, pokiaľ nie sú technicky zdatní.

Čítať:  T-Mobile zasiahne proti podvodným textom tým, že za každé porušenie udelí pokutu 2 000 USD

Ako používať funkciu „Zobraziť vo vašom priestore“ s 3D zvieratami Google

Edgar Cervantes / Android Authority

Takže pozorovanie zvieraťa, časti tela alebo predmetu v prázdnej bielej miestnosti je skvelé, ale priniesť si Tyrannosaura Rexa do vašej spálne je oveľa zábavnejšie. Aspoň sa nebudete musieť pýtať rodičov, či ho môžete chovať ako domáceho maznáčika. Ak chcete do svojho teplého a pohodlného domova priviesť svoje zviera, kliknite na tlačidlo „Zobraziť vo vašom priestore“ v spodnej časti Zobrazenie objektu.

Musíte Googlu udeliť prístup k svojmu kalendáru, mikrofónu a úložisku – pardon, ľudia z oblasti ochrany súkromia – a nechať Google nahrávať video a obrázky podľa potreby. Chce tiež mať prístup k vašim fotografiám, médiám a súborom, zatiaľ čo vy ho necháte vytvárať 3D zvieratá, takže to berte ako svoje upozornenie.

Možno budete musieť hýbať fotoaparátom, aby ste Googlu poskytli predstavu o priestore, s ktorým pracujete, ale vaše zviera by sa malo objaviť onedlho. Akonáhle uvidíte svoje nové 3D zviera, môžete sa prechádzať a získať 360-stupňový zážitok. Pokiaľ by ste radšej zostali na mieste a zviera otočili, stlačte zviera jedným prstom a druhým prejdite doľava alebo doprava. Nemôžete otočiť zviera hlavou dole, ale to by narušilo realizmus.

Čo je prelínanie objektov?

Jedna z najčastejších správ, ktoré sa zobrazia pri použití Zobraziť vo svojom priestore je „Presuňte sa bližšie, aby ste zlepšili prelínanie objektov.“ Znie to celkom ľahko, ale čo znamená prelínanie objektov? Prelínanie objektov je funkcia systému Android, ktorá umožňuje 3D zvieratám zaujať vo vašom prostredí realistickejšiu prítomnosť. To znamená, že vaše 3D zviera sa prispôsobí vašej izbe a prispôsobí svoj vzhľad nábytku a ďalším predmetom.

Môžete napríklad, aby kačica vyzerala, ako by sedela na vašej komode alebo sa pod vašou stoličkou schovával ježko. Uvidíte iba časti zvierat, ktoré by ste obvykle videli, keby bola vo vašej izbe.

Čítať:  Ako presvedčivý webový dizajn zvyšuje zapojenie používateľov

V hornej časti obrazovky by ste si mali všimnúť kruhové ikony, pričom jedna polovica je tieňovaná a druhá polovica priehľadná. Toto je ovládací prvok prelínania objektov, ktorý vám umožní aktivovať funkciu v priebehu niekoľkých sekúnd. Akonáhle ste dostatočne blízko k svojmu vybranému zvieraťu, mali by ste byť schopní vidieť, ako sa stráca alebo stráca z dohľadu, aby splynulo so svetom. Teraz urobte obrázok a vydeste svojich priateľov a rodinu obrím hadom vo vašej obývačke.

3D zvieratá — kompletný zoznam vašich možností

Edgar Cervantes / Android Authority

Teraz, keď máte cit pre oživenie svojich chlpatých – alebo šupinatých – priateľov, ktoré zvieratá si môžete vybrať? Vaše možnosti sme rozdelili do niekoľkých základných kategórií, aby bolo ľahké ich preskúmať. Pamätajte, že tieto vyhľadávanie budete musieť otvoriť na mobilnom zariadení s podporou AR. Nasaďte si safari klobúk a pozrite si tieto kategórie:

Domáci miláčikovia

Povedzme, že sa chystáte adoptovať domáceho maznáčika, ktorý sa vám bude hodiť do domu, a chcete vidieť, koľko miesta tam môže mať. Tu sú chlpatí priatelia, ktorých môžete oživiť pomocou 3D zvierat Google:

Suchozemské zvieratá

Týchto zvierat si domov asi veľmi nenosíte, ale ako by to vyzeralo, keby áno? Vyskúšajte všetko od koní po pandy pomocou odkazov, ktoré sme vám poskytli:

Vodné živočíchy

Pokiaľ nežijete pod vodou alebo nemáte veľký rybník, možno sa nikdy nepriblížite k tomu, aby ste si tieto vodné zvieratá priviedli domov. Tieto odkazy vám však dávajú šancu snívať:

Vtáctvo

Google neponúka príliš veľa vtákov vo svojom nastavení AR zvierat, aspoň zatiaľ nie. Tu sú všetky vaše možnosti, ak chcete zaplniť svoje hniezdo:

Dinosaury

Nechajte skutočné Jurské parkovanie Jeffovi Goldblumovi a spoločnosti, ale vždy môžete využiť túto príležitosť a preskúmať svoju najdivokejšiu predstavivosť. Vydajte sa s pravekými obrami od špičky k päte pomocou týchto kľúčových slov:

Hmyz

Nechajte zbieranie chrobákov aj na profesionáloch. Títo strašidelní lezci aspoň nezamoria váš dom. Ak si trúfate, vyskúšajte niektoré z týchto chýb, ale zväčšite ich na veľkosti Fallout 4:

Ďalšie 3D objekty, ktoré si môžete pozrieť

Pokiaľ nemáte záujem premeniť svoj dom na zoologickú záhradu, možno pre vás budú zaujímavejšie niektoré z ďalších 3D objektov Google. Mnoho dostupných vyhľadávania má stále vedecký uhol, aj keď existuje niekoľko produktov, ktoré si môžete pozrieť tiež. Pozrite sa do kategórií nižšie a dozviete sa niečo viac o ďalších objektoch:

Čítať:  Ako sa vyhnúť poplatkom za PayPal a minimalizovať transakčné náklady

Bunky

Niektoré z týchto buniek sú ľudské a niektoré zvieracie, ale vieme len to, že mitochondrie sú elektrárňou celej skupiny. Priblížte sa k bunkám a ich vnútorným komponentom pomocou týchto odkazov:

Systémy ľudského tela

Tieto bunky a bunkové časti, o ktorých ste sa práve dozvedeli, prispievajú ku všetkým základným systémom ľudského tela. Pravdepodobne však nemôžete otvoriť mŕtvolu a preskúmať, takže tu sú niektoré odkazy na ďalšiu najlepšiu vec:

Vesmírne objekty

Pripadá mi skoro zlé klasifikovať Neila Armstronga ako vesmírny objekt, ale nezapadá do žiadnej inej kategórie. Tu sú odkazy, ktoré budete potrebovať, aby ste mohli galaxiu preniesť do svojho domova:

Autá, topánky a ďalšie

V tejto chvíli ste pravdepodobne otrávení z kategórií, ale pár 3D objektov Google sa nikam inam nehodí. Svoje skúsenosti môžete doplniť týmito poslednými odkazmi:

Animované postavy

Najnovší prírastok spoločnosti Google do programu AR je predovšetkým o zábave. Vezme niektoré klasické videohry a anime postavy a vloží ich priamo do dlane. Pac-Mana a Evangeliona môžete oživiť pomocou týchto odkazov:

3D a AR obrázky Google sa rýchlo stali veľmi populárnymi, a tak sa stavíme, že zoznam produktov sa bude v nasledujúcich mesiacoch a rokoch ďalej rozširovať. Predstavte si budúcnosť, kde väčšina produktov, ktoré si môžete kúpiť, môže byť vložená do vášho života, aby ste sa mohli bližšie pozrieť. Znie to ako sci-fi, ale zdá sa, že toto je realita, v ktorej teraz žijeme.

Najčastejšie otázky

Môžem v zobrazení objektov Google vidieť nejaké zviera?

Nie. Zviera musí byť pridané do zoznamu podporovaných objektov AR v zobrazení objektov Google.

Sú všetky zvieratá a položky v zobrazení objektov v životnej veľkosti?

Niektoré z veľmi malých alebo veľkých zvierat a položiek v zobrazení objektu nemusia byť najprv zobrazené v životnej veľkosti. Vždy však existuje možnosť opraviť perspektívu.

Podporuje moje zariadenie Google Object View a 3D Animals?

Na spustenie Google Object View bude vaše zariadenie potrebovať aspoň Android 7.0 alebo iOS 11.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE