Google chvíľu trvá, kým vyhodnotí zmeny kvality

Na stretnutí Johna Muellera dňa 13. 8. 2021 bol jeden správca webu zvedavý, ako Google vyhodnocuje zmeny kvality webových stránok.

Spýtal sa, či hodnotenie kvality webových stránok Google koreluje s veľkosťou webovej stránky a či je dobrý nápad agresívne deindexovať stránky nižšej kvality.

John už predtým spomenul, že môže trvať mesiace alebo dokonca až pol roka, kým Google prehodnotí kvalitu stránky a pristupuje k nej vo vyhľadávaní inak.

John povedal, že niekedy môže byť preindexovanie a prehodnotenie rýchlejšie, ale je to skôr výnimka ako pravidlo.

Správca webu 2 6:16
Mám teda dvojdielnu otázku o hodnotení kvality webových stránok spoločnosťou Google. Takže v minulých úradných hodinách ste hovorili o tom, či je problémom celková kvalita webovej stránky, konkrétne ak má 10 s 1000 stránok alebo viac, že ​​agresívne deindexovanie stránok s nízkou kvalitou je dobrý nápad, čo zmysel. Čiže odstránenie zlých stránok z indexu, ktoré ešte nemali šancu splniť určitý prah kvality, s dobrým obsahom vytváraným používateľmi.

A to všetko hádam v snahe prinútiť Google prehodnotiť kvalitu webu ako celku. Takže máme webovú stránku a tábor a za posledných pár mesiacov sme sa o to snažili. A v minulých úradných hodinách vám, ako ste povedali, môže trvať mesiace, ba až pol roka, kým Google prepočíta kvalitu a pristupuje k webovej stránke vo vyhľadávaní inak. Takže prvá otázka by bola, či dodržíte tento časový rámec? Môže niečo ovplyvniť časový rámec?

Čítať:  Google: Stránky nazývame „doorway Pages“, ak potom vedú do rovnakého zúženia

A súvisí to nejako s veľkosťou webovej stránky? A potom rýchlym pokračovaním v otázke 2 je, viete, ak sme malý tím, a to je náš primárny akvizičný kanál SEO, ako by ste navrhli zmerať, že to bol skutočne problém, ktorý sme riešili? Takže napríklad, chceli by ste postupné zlepšovanie? Alebo by to bolo niekoľko mesiacov ako ploché a potom by ste videli, viete, veci vyletia hore, keby sme to urobili, naozaj urobili správnu vec? Pretože si myslím, že je to strašný návrh odstrániť stránky z indexu a potom čakať šesť mesiacov? A potom uvidíte, či ste urobili dosť, viete, dáva to všetko zmysel?

Ján 7:58
Teraz si myslím, že časová os je asi správna. Som si istý, že existujú situácie, v ktorých môžete ísť o niečo rýchlejšie. Ale celkovo je to asi niečo, čo trvá, neviem, pol roka alebo dlhšie, alebo sa veci nejako ustália. A myslím si, že je to čiastočne spôsobené tým, že musíme preindexovať všetko na stránke, čiastočne ju pochopiť. Tiež len kvôli signálom kvality, ktoré zhromažďujeme, trvá dlho, kým sa vytvoria.

A tak to je niečo, kde pár mesiacov, pol roka alebo možno aj trochu dlhšie, myslím, že by to bola taká norma, som si istý, že sú situácie, keď to môže byť rýchlejšie. Ale väčšinou je to pravdepodobne v tomto rozmedzí. Čo sa týka rozpoznania, kedy ste na správnej ceste, myslím si, že je to veľmi ťažké. Pretože na jednej strane máte situáciu, keď odstraňujete stránky, takže môžete zaznamenať pokles návštevnosti z týchto stránok.

Čítať:  Google hovorí, že ak sa stránky, ktoré nie sú na sklade, považujú za mäkké 404, úplne vypadnú z indexu

Celkovo si myslím, že ak sa pozriete na metriky svojho webu, stránky, ktoré odstránite, sú pravdepodobne stránky, ktoré nedosahujú veľa zobrazení. Takže možno je to niečo, čo by vašu celkovú návštevnosť z vyhľadávania neznížilo, alebo nie, až tak veľmi. Trvá však dlho, kým veci začnú vidieť čoraz väčšiu návštevnosť a budú vnímané ako kvalitnejšie. Takže jedna vec, ktorú sa pokúsim urobiť, je nájsť – pokúsiť sa nájsť nejaké ďalšie proxy metriky, ktoré môžete použiť na rozpoznanie kvality vašej stránky.

A mohlo by to byť niečo ako pohľad na analýzu a pohľad na veci, ako si myslím, že to teraz nazývajú miera zapojenia alebo iné metriky, kde máte určitý čas na webe, kde máte niečo, kde keď sa pozriete na metriky teraz alebo keď porovnáte s metrikami, ktoré ste mali, možno pred mesiacom, predtým, ako ste na tom začali pracovať, môžete povedať, že v skutočnosti boli dosť zlé. A s týmito vylepšeniami vidíme určitý posun v správaní používateľov.

A nejde ani tak o to, že toto správanie používateľov použijeme priamo pri vyhľadávaní, ale je to tak, je to niečo, čo je skôr ako hlavný ukazovateľ, ktorý vám dá vedieť, že ste na správnej ceste. Takže takto nejako by som sa tam na to pozrel. Na jednej strane by ste nemali vidieť veľký pokles zo stránok, ktoré odstránite, mali by ste vidieť niečo ako tento mierny jemný posun v správaní používateľov prostredníctvom ostatných metrík, ktoré sledujete. A potom v priebehu, neviem, pár mesiacov, pravdepodobne vidíte postupný nárast. A potom v určitom bode uvidíte možno väčší skok.

Čítať:  Ešte viac informácií o širokej základnej aktualizácii Google z mája 2024

Webmaster 2 10:50
Dobre. A ďakujem, naozaj to pomáha. Jedna zo stratégií, ktorú odporúčate, by teda bola: mohli by ste otestovať malú podmnožinu stránok, vziať si niektoré z tých kvalitnejších a možno by ste okolo nich urobili kampaň, aby ste ich trochu rozdelili, ak by ste tomu uverili? a ze su kvalitne? Urýchlilo by to náhodou prehodnotenie práve tých stránok? Alebo je to skôr tak, že nie, ak máte problém s kvalitou webových stránok ako celku, aj tí môžu vidieť potlačenie, bez ohľadu na to?

Ján 11:23
Myslím si, že na sledovanie metrík, ak sa pozeráte na analýzu, je to určite dobrý spôsob, ako sa na to pozrieť. Ak tam dokážete nasmerovať návštevnosť a povedať, že namiesto toho, ja neviem, že na tieto stránky príde 50 ľudí denne, na tieto stránky príde 1 000 ľudí, máte o niečo jasnejšie metriky. Z hľadiska SEO, z pohľadu kvality vyhľadávania Google, si nemyslím, že by stačilo zobrať malú podmnožinu stránky webu a zlepšiť jej kvalitu, aby sme si povedali: „Och , toto je iná časť lokality.“

A toto je vysoká kvalita. A toto je druh strednej kvality, budeme s tým zaobchádzať inak. Myslím, že z väčšej časti by sme sa na to pozreli alebo sa na to pokúsili pozrieť ako na generálnu opravu. A môže sa stať, že najmenšia množina, ktorú vylepšíte, posunie celkový priemer o niečo vyššie. Ale to nie je niečo, na čo by som čakal. Pretože ak hovoríte o pol roku a zlepšíte 10 percent svojich stránok, a po pol roku si uvedomíte, ach, musím sa zlepšiť ešte viac. Tak ako ty, aj ty si premárnil veľa času.

Čítať:  Múdrosť verzus údaje: Prečo sa musíme starať

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE