Google diskutuje o tom, ako zvládajú kombináciu stránok HTML a WordPress

Na stretnutí sa počas odoslanej časti otázok a odpovedí odborník na SEO opýtal Johna Muellera na ich webovú stránku, ktorá má kombináciu stránok HTML a WordPress.

Ich otázka znela: ich stránka je postavená v HTML a ich blog je vytvorený pomocou WordPress. Zistili, že väčšina ich blogových príspevkov má problémy s indexovaním v službe Google.

Ako to môžu opraviť?

John odpovedal, že si myslí, že v prvom rade je dôležité vedieť, že na konci dňa, keď diskutujete o HTML vs. WordPress, sú to skutočne len odlišné platformy.

V podstate so všetkými týmito platformami vytvárate HTML stránky a backendová strana webu je to, čo končí vytvorením týchto HTML stránok.

To je niečo, na čo Googlebot v skutočnosti nehľadí. Alebo je to aspoň niečo, čo sa Googlebot v skutočnosti nesnaží vyhodnotiť.

Takže ak sú vaše stránky napísané v HTML a napíšete ich v editore a načítate ich zo servera a budú takto slúžiť, potom Google môže vidieť, že ide o HTML stránky.

Ak sú vytvorené za behu na vašom serveri, na základe databázy vo WordPress alebo na inom druhu platformy, a vytvorí HTML stránku, potom sú to tieto koncové HTML stránky, ktoré Google uvidí a bude s nimi pracovať.

Ak sa teda vyskytnú problémy s webom celkovo, najmä pokiaľ ide o veci ako indexové prehľadávanie, indexovanie alebo hodnotenie, môžete vylúčiť technické prvky.

Čo sa tu stane, je, že Googlebot číta obsah, a čo zostáva, je kvalitatívna stránka veci.

Čítať:  Ako stiahnuť fotoalbum na Facebooku

A to je niečo, čo nezávisí od infraštruktúry, ktorá sa používa na vytvorenie týchto stránok, ale je to skôr o obsahu, ktorý poskytujete, a celkovom zážitku, ktorý poskytujete na webovej lokalite.

Ak vidíte niečo, čo napríklad vaše blogové príspevky nepreberá spoločnosť Google alebo nemajú dobré hodnotenie, ale vaše statické stránky HTML fungujú dobre, nie je to preto, že ide o statické stránky HTML.

Je to preto, že Google si myslí, že ide v skutočnosti o dobrý obsah, ktorý by mal odporučiť ostatným používateľom.

A na tejto úrovni by sa tam John pozrel a nesústredil sa toľko na infraštruktúru, ale skutočne sa sústredil na skutočný obsah, ktorý poskytujete.

A pokiaľ ide o obsah, nie je to len text, ktorý je primárnou súčasťou stránky. Do hry vstupuje všetko okolo celej webovej stránky.

Toto je niečo, kde John odporúča pokúsiť sa urobiť krok späť a pozrieť sa na väčší obraz.

A ak nevidíte z väčšieho uhla pohľadu, kde by mohli byť nejaké problémy s kvalitou alebo kde by ste mohli veci zlepšiť, John odporúča vykonať používateľskú štúdiu.

Ak to chcete urobiť, pozvite niekoľko ľudí, ktorí nie sú priamo spojení s vašou webovou stránkou, a nechajte ich, aby na vašom webe vykonali nejaké úlohy, a potom im položte naozaj ťažké otázky o tom, kde si myslia, že na webe sú nejaké problémy?

Čítať:  Zachytenie úryvku: Ako optimalizovať obsah pre bohaté úryvky a ako zvýšiť SEO

Alebo či by dôverovali tejto webovej stránke, alebo akékoľvek iné otázky týkajúce sa pochopenia kvality stránky.

Okrem toho má Google v niektorých svojich blogových príspevkoch veľa týchto otázok, ktoré môžete použiť aj ako inšpiráciu.

Nie je to nevyhnutne o kladení rovnakých otázok, aké kladie Google vo svojich príspevkoch, ale je to skôr v zmysle – z týchto príspevkov môžete získať skvelú inšpiráciu, kam môžete zájsť so svojím obsahom.

To sa deje približne v čase 13:07 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 13:07
Pozrime sa, naša statická stránka je vytvorená pomocou HTML. A náš blog je vytvorený pomocou WordPress. Väčšina našich blogových príspevkov má problémy s indexovaním v službe Google. Ako to vyriešim?

Ján (odpoveď) 13:21
Takže si myslím, že v prvom rade je dôležité vedieť, že ide v podstate len o rozdielne platformy. A v podstate so všetkými týmito platformami vytvárate HTML stránky a druh pozadia alebo backendovej strany vašej webovej stránky, ktorá končí vytvorením týchto HTML stránok, to je niečo, na čo sa Googlebot v skutočnosti nepozerá. Alebo aspoň to je niečo, čo sa Googlebot v skutočnosti nesnaží vyhodnotiť. Takže ak sú vaše stránky napísané v HTML a napíšete ich v editore a načítate ich na server a budú slúžiť takto, ako môžeme vidieť, že ich HTML stránky, ak sú vytvorené za behu na vašom serveri na základe databázy vo WordPress alebo inom druhu platformy, ktorú používate, a potom vytvorí HTML stránky, vidíme tieto finálne HTML stránky. A s tými v podstate pracujeme.

Čítať:  Ako vytvoriť dokonalý plán digitálneho marketingu

Ak teda celkovo vidíte nejaké problémy týkajúce sa vašej webovej lokality, pokiaľ ide o veci, ako je indexové prehľadávanie, indexovanie alebo hodnotenie, a môžete tak trochu vylúčiť technické prvky, ktoré Googlebot dokáže skutočne vidieť obsah, potom zvyčajne zostáva kvalitatívna stránka veci. A to je niečo, čo rozhodne nezávisí od infraštruktúry, ktorú ste použili na vytvorenie týchto stránok, ale skôr o obsahu, ktorý tam poskytujete, a o celkovom zážitku, ktorý na webe poskytujete.

Ak teda vidíte niečo, čo napríklad Google nezaznamenáva vaše blogové príspevky alebo ich Google nehodnotí dobre, a vaše statické stránky HTML sú v službe Google dobré, nie je to preto, že ide o statické stránky HTML. že sa im na Googli darí, ale skôr preto, že Google si myslí, že v skutočnosti ide o dobrý obsah, ktorý by mal odporučiť ostatným používateľom. A tak trochu na tejto úrovni, to je, tam by som sa pozrel a nesústredil sa toľko na infraštruktúru, ale skutočne sa zameral na skutočný obsah, ktorý poskytujete. A pokiaľ ide o obsah, nie je to len text, ktorý je ako primárna časť stránky, ale do hry vstupuje všetko okolo celého webu.

Takže to je niečo, kde by som sa naozaj pokúsil urobiť krok späť a pozrieť sa na väčší obraz. A ak nevidíte niečo z väčšieho uhla pohľadu, kde by sa mohli skrývať nejaké problémy s kvalitou alebo kde by ste mohli veci zlepšiť, dôrazne vám odporúčam urobiť si používateľskú štúdiu. A na to možno pozvite, neviem, niekoľko ľudí, ktorí nie sú priamo spojení s vašou webovou stránkou, a nechajte ich urobiť nejaké úlohy na vašom webe a potom im položte naozaj ťažké otázky o tom, kde si myslia, že možno sú na tomto webe problémy? Alebo či by dôverovali tejto webovej stránke alebo akejkoľvek inej otázke, akou je pochopenie kvality webovej stránky.

Čítať:  5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vášho firemného profilu na Googli

A my, máme kopu týchto otázok v niektorých z našich blogových príspevkov, ktoré môžete použiť aj na inšpiráciu. Nie je to tak veľa, že by som povedal, že sa musíte pýtať otázky, ktoré kladieme v našich blogových príspevkoch, ale niekedy je užitočné mať inšpiráciu pre takéto veci. Najmä máme dosť starý blogový príspevok o jednej z prvých aktualizácií kvality. A máme novší blogový príspevok, možno, myslím, má už dva roky, nie sú to super nové – blogové príspevky o základných aktualizáciách. A obaja majú veľa otázok, ktoré by ste si mohli položiť na svojom webe. Ale najmä ak máte skupinu používateľov, ktorí sú ochotní poskytnúť vám nejaké informácie, potom by ste sa ich mohli opýtať, a naozaj si ich odpovede vziať k srdcu a premýšľať o spôsoboch, ako môžete celkovo zlepšiť svoju webovú stránku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE