Google diskutuje o tom, či profesionáli v oblasti SEO môžu používať webové komponenty na SEO

Počas stretnutia sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na webové komponenty pre SEO.

Ich otázka znela: Je nejaký problém s používaním webových komponentov pre SEO? Je v poriadku ich použiť pre môj web?

John vysvetlil, že webové komponenty sú v podstate spôsobom použitia preddefinovaných komponentov v rámci webovej lokality.

Webové komponenty sú zvyčajne integrované s rámcom JavaScript. Všeobecnou myšlienkou je, že ako webový dizajnér alebo webový vývojár pracujete s týmito existujúcimi komponentmi.

A výhodou týchto komponentov je, že nemusíte znovu objavovať koleso zakaždým, keď sa na webovej stránke musí stať niečo konkrétne.

Napríklad: ak potrebujete kalendár na jednej zo svojich stránok, stačí použiť webový komponent pre kalendár a máte hotovo.

Pokiaľ ide o SEO, tieto webové komponenty sú implementované pomocou rôznych foriem JavaScriptu.

A Google dokáže spracovať takmer väčšinu JavaScriptu, pokiaľ ide o vyhľadávanie Google. Zatiaľ čo John by chcel naslepo povedať, že všetko bude podporované, odporúča otestovať každý komponent.

Najlepší spôsob, ako to urobiť, je v službe Search Console, kde je nástroj na kontrolu webovej adresy. Tam môžete vložiť svoju URL a uvidíte, čo Google vykreslí pre stránku pre HTML.

Najprv to uvidíte na snímke obrazovky a potom budete môcť vidieť aj vykreslené HTML.

Môžete tiež skontrolovať, čo je Google schopný zachytiť z vašich webových komponentov.

A ak si myslíte, že dôležité informácie sú tam, možno ste pripravení.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, keď je počas migrácie stránok príliš veľa externých odkazov

Ak si myslíte, že niektoré z dôležitých informácií chýbajú, môžete sa ponachádzať a pokúsiť sa zistiť, čo tam uviazlo.

Google má v súčasnosti tiež veľa dokumentácie o webových stránkach JavaScript a vyhľadávaní na webe. John odporúča prečítať si aj túto dokumentáciu.

Okrem toho si nezabudnite vyhľadať dokumentáciu od Martina Splitta z tímu Johna Muellera. Napísal veľa tejto dokumentácie. Martina nájdete aj na Twitteri.

To sa deje približne v čase 03:07 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 03:07
Prvý z nich je: je nejaký problém s používaním webových komponentov pre SEO? Alebo je v poriadku ich použiť pre môj web?

Ján (odpoveď) 03:15
Webové komponenty sú teda v podstate spôsobom použitia preddefinovaných komponentov v rámci webovej lokality. Zvyčajne sú integrované s akýmsi rámcom JavaScriptu. A všeobecná myšlienka je taká, že ako webový dizajnér, ako webový vývojár, pracujete s týmito existujúcimi komponentmi. A nemusíte znovu vynájsť koleso zakaždým, keď sa má stať niečo konkrétne. Napríklad, ak potrebujete kalendár na jednej zo svojich stránok, stačí použiť webový komponent pre kalendár a máte hotovo.

Pokiaľ ide o SEO, tieto webové komponenty sú implementované pomocou rôznych foriem JavaScriptu. A dokážeme spracovať takmer väčšinu JavaScriptu, pokiaľ ide o vyhľadávanie Google. A aj keď by som chcel povedať, že akosi naslepo bude podporované všetko, toto môžete otestovať a toto by ste mali otestovať. A najlepší spôsob, ako to otestovať, je v Search Console, je tu nástroj Inspect URL. A tam môžete vložiť svoju adresu URL a uvidíte, čo Google pre danú stránku vykreslí, teda kód HTML.

Čítať:  Ako používať Instagram Live na marketing vašej značky

Môžete to vidieť na snímke obrazovky v podstate najskôr a potom aj vo vykreslenom HTML, na ktorý sa môžete tiež pozrieť. A môžete ešte raz skontrolovať, čo je Google schopný zachytiť z vašich webových komponentov. A ak si myslíte, že dôležité informácie sú tam, pravdepodobne ste pripravení. Ak si myslíte, že niektoré dôležité informácie chýbajú, môžete si to preštudovať a pokúsiť sa zistiť, čo tam uviazlo. A v súčasnosti máme veľa dokumentácie o webových stránkach JavaScript a vyhľadávaní na webe.

Takže by som to skontroloval dvakrát. V mojom tíme je aj Martin Splitt, ktorý napísal veľa týchto dokumentov, dá sa nájsť aj na Twitteri. Občas si takto robí aj úradné hodiny, kde si prejde niektoré otázky JavaScript SEO. Takže ak ste akýmsi webovým vývojárom pracujúcim na webových komponentoch a snažíte sa zabezpečiť, aby sa veci robili dobre, skontroloval by som to.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE