Google diskutuje o tom, či vekové intersticiálne reklamy môžu blokovať indexové prehľadávanie alebo indexovanie

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera na vsunuté reklamy podľa veku a na to, ako môžu ovplyvniť prehľadávanie a indexovanie.

Ich otázka znie: ak webová stránka vyžaduje, aby používatelia overili svoj vek pred zobrazením akéhokoľvek obsahu kliknutím na tlačidlo na pokračovanie, je možné, že by Google mohol mať problémy s indexovým prehľadávaním stránky?

Ak áno, existujú nejaké pokyny, ako to riešiť?

John vysvetlil, že v závislosti od spôsobu, akým je toto nakonfigurované, áno, je možné, že sa môžu vyskytnúť problémy súvisiace s indexovým prehľadávaním lokality.

Googlebot najmä nekliká na žiadne tlačidlá na stránke. Nie je to teda tak, že by Google dokázal prechádzať cez intersticiálnu reklamu, ako je táto, ak napríklad existuje legálna intersticiálna reklama.

A najmä ak je to niečo, čo vyžaduje overenie veku, ľudia musia niečo zadať a kliknúť na tlačidlo Ďalej.

Googlebot v skutočnosti nebude vedieť, čo robiť s týmito typmi polí formulára. To znamená, že ak táto intersticiálna reklama blokuje načítanie akéhokoľvek iného obsahu, blokuje to aj indexové prehľadávanie a indexovanie.

Jedným jednoduchým spôsobom, ako to otestovať, je vyhľadať časť obsahu, ktorý je za intersticiálnou stránkou. Ak môžete nájsť obsah na Googli, potom to pravdepodobne znamená, že tento obsah skutočne našli.

Z technického hľadiska si musíte dávať pozor na to, aby Google dokázal načítať normálny obsah stránky.

Čítať:  Definitívny sprievodca získavaním kvalitných organických spätných odkazov

A ak chcete navyše zobraziť intersticiálnu reklamu pomocou JavaScriptu alebo HTML, je to úplne v poriadku.

Google však musí byť schopný načítať aj zvyšok stránky. Toto je tu najdôležitejšia časť.

A to tiež znamená, že ak používate nejaký druh presmerovania na dočasnú adresu URL a potom sa presmerujete späť na svoju stránku, nebude to fungovať.

Ak však na zobrazenie intersticiálnej reklamy nad existujúcim obsahom, ktorý je už načítaný, používate JavaScript alebo CSS, bude to fungovať pre vyhľadávanie Google. Z hľadiska politiky je to v poriadku.

Nie je to niečo, čo by Google považoval za maskovanie, pretože tam sa obsah stále načítava.

To sa deje približne v čase 08:20 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 08:20
Dobre, pozrime sa, čo tu mám ďalej: Ak webová lokalita vyžaduje, aby používatelia pred zobrazením akéhokoľvek obsahu overili svoj vek kliknutím na tlačidlo na pokračovanie, je možné, že by mal Google problémy s indexovým prehľadávaním lokality? Ak áno, existujú nejaké pokyny, ako to najlepšie zvládnuť?

Ján (odpoveď) 08:40
Takže v závislosti od spôsobu, akým to nakonfigurujete, áno, je možné, že sa vyskytnú problémy s prehľadávaním lokality. Googlebot najmä nekliká na žiadne tlačidlo na stránke. Nie je to teda tak, že by Google dokázal prechádzať cez takúto intersticiálnu reklamu, ak máte niečo, čo je ako nejaká legálna intersticiálna reklama.

Čítať:  Google diskutuje o tom, prečo môže mať anglická verzia vašej domovskej stránky vyššie hodnotenie ako iný jazyk

A najmä ak je to niečo, čo vyžaduje overenie veku, ľudia musia niečo zadať a potom kliknúť na Ďalej. A Googlebot by v skutočnosti nevedel, čo robiť s týmito druhmi polí formulára. To znamená, že ak táto intersticiálna reklama blokuje načítanie akéhokoľvek iného obsahu, pravdepodobne by to blokovalo aj indexovanie a indexové prehľadávanie. Skutočne jednoduchým spôsobom, ako otestovať, či je to tak, je pokúsiť sa vyhľadať časť obsahu, ktorý je za intersticiálnou stránkou.

Ak tento obsah nájdete na Googli, pravdepodobne to znamená, že sme ho skutočne dokázali nájsť. Z technického hľadiska si treba dať pozor na to, aby Google dokázal načítať bežný obsah stránky. A ak chcete navyše zobraziť intersticiálnu reklamu pomocou JavaScriptu alebo HTML, je to úplne v poriadku. Musíme však mať možnosť načítať aj zvyšok stránky. Takže to je tá najdôležitejšia časť. A to tiež znamená, že ak používate nejaký druh presmerovania na dočasnú adresu URL a potom sa presmerujete späť na svoju stránku, nebude to fungovať.

Ak však na zobrazenie intersticiálnej reklamy nad existujúcim obsahom, ktorý je už načítaný, používate JavaScript, CSS, potom by to fungovalo pre vyhľadávanie Google. A z politického hľadiska je to v poriadku. To nie je niečo, čo by sme považovali za maskovanie, pretože obsah sa tam stále načítava. A najmä, ak sa ľudia k tomuto obsahu vôbec dostanú – po prejdení cez intersticiálnu reklamu je to úplne v poriadku.

Čítať:  Čo je to SEO Slug & Ako ho optimalizovať pre Google?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE