Google diskutuje o tom, čo môžu SEO profesionáli urobiť so spamovými spätnými odkazmi, ktoré sa im nepáčia

Jeden odborník na SEO sa počas hangoutu spýtal Johna Muellera na spamové spätné odkazy.

Ich otázka znela: čo môžu robiť, ak majú tisíce spamových odkazov, ktoré boli neustále umiestňované ako zlé spätné odkazy na škodlivé domény?

Obsahujú spamové kľúčové slová a spôsobujú chyby 404 na ich doméne. Videli silnú koreláciu medzi týmito spamovými odkazmi a trestom, ktorý dostali po aktualizácii spamu v roku 2021.

Dištancovali sa od všetkých spamových odkazov a nahlásili doménu, ktorá je uvedená ako zdroj odkazového spamu.

Čo ešte môžu robiť?

John odpovedal, že súhlasí s tým, že to môže byť veľmi frustrujúce. V tomto konkrétnom prípade je podľa neho dôležité spomenúť dve veci.

Na jednej strane, ak tieto odkazy smerujú na stránky na vašom webe, ktoré vracajú 404: Takže v podstate odkazujú na stránky, ktoré neexistujú, preto Google nebude brať tieto odkazy do úvahy.

Pretože na vašom webe ich nie je možné spájať.

Ľudia sa v podstate spájajú s chýbajúcim miestom. Takže keď na ne Google narazí, pýtajú sa „ako sa môžeme vysporiadať s týmto odkazom?“ Ak to Google nedokáže k ničomu pripojiť, potom to zahodí.

Takže toto je prvá časť, ktorá – veľa z týchto odkazov už pravdepodobne vypadlo.

Druhá časť je, že spomenuli, že sa distancovali od týchto spamových spätných odkazov. Najmä ak ste spomenuli, že ide o niekoľko domén, môžete to urobiť zadaním domény v nástroji na dištancovanie sa od spätných odkazov.

Čítať:  Google zverejnil reklamu Pixel Fold NBA pred I/O 2024

To ich v podstate tiež vyradí z ich systému.

Google ich bude stále uvádzať v Search Console. A stále ich tam možno nájdete a budete z toho trochu zmätení.

Ale nemajú vôbec žiadny účinok.

Ak sa od nich dištancuje, znamená to pre Google, že odkazy by sa nemali brať do úvahy – ani v pozitívnom, ani v negatívnom zmysle.

To sa deje približne v čase 20:54 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 20:54
Pozrime sa – tu je veľa otázok: Čo môžeme urobiť, ak máme tisíce spamových odkazov, ktoré sa neustále umiestňujú ako čierne spätné odkazy na škodlivé domény? Obsahujú spamové kľúčové slová a spôsobujú 404 na našej doméne. Vidíme silnú koreláciu medzi týmito spamovými odkazmi a trestom, ktorý sme dostali po aktualizácii spamu v roku 2021. Dištancovali sme sa od všetkých spamových odkazov a nahlásili sme doménu, ktorá je uvedená ako zdroj spamových odkazov. Čo ešte môžeme urobiť?

Ján (odpoveď) 21:25
Áno, myslím, že je to vždy veľmi frustrujúce. Ako vlastník stránky, keď sa na ňu pozriete, máte pocit, že niekto iný kazí moje šance vo výsledkoch vyhľadávania. Myslím si však, že v tomto konkrétnom prípade je dôležité spomenúť dve veci. Na jednej strane, ak tieto odkazy smerujú na stránky na vašom webe, ktoré vracajú číslo 404. Takže v podstate odkazujú na stránky, ktoré neexistujú, potom tieto odkazy neberieme do úvahy.

Čítať:  Ako dlho trvá, kým uvidíte výsledky SEO

Pretože na vašom webe ich nie je možné spájať. Ľudia sa v podstate spájajú s chýbajúcim miestom. A potom si povieme, ako, čo môžeme robiť s týmto odkazom, nemôžeme ho k ničomu pripojiť, tak ho zahodíme. Takže to je taká prvá časť, pretože veľa z nich už pravdepodobne vypadlo. Druhá časť je, že ste spomenuli, že ste sa distancovali od týchto spamových spätných odkazov. A najmä ak ste spomenuli, že ide o niekoľko domén, môžete to urobiť zadaním domény v nástroji na dištancovanie sa od spätných odkazov.

A to ich v podstate vytiahne aj z nášho systému. Stále ich teda uvedieme v Search Console. A stále ich tam možno nájdete a budete z toho trochu zmätení. Ale v podstate nemajú vôbec žiadny účinok. Ak sa od nich dištancujeme, povieme našim systémom, že by sa to nemalo brať do úvahy, ani v pozitívnom, ani v negatívnom zmysle. Takže z praktického hľadiska, ako zo strany 404, tak aj z hľadiska dištancovania sa, pravdepodobne tieto odkazy nerobia s vašou webovou stránkou nič negatívne.

A ak vo vyhľadávaní vidíte nejaké významné zmeny týkajúce sa vašej webovej stránky, nezameriaval by som sa na tieto odkazy, ale radšej by som sa pozrel ďalej. A to by mohlo byť v rámci vašej vlastnej webovej stránky, aby ste trochu lepšie pochopili, čo je vlastne hodnota, ktorú tam poskytujete. Čo môžete urobiť, aby ste sa skutočne postavili nad všetky ostatné webové stránky, pokiaľ ide o druh úžasnej hodnoty, ktorú používateľom poskytujete?

Čítať:  Ako napísať titulky na Instagrame, ktoré upútajú pozornosť (v dobrom zmysle!)

Ako to čo najviac objasniť vyhľadávačom? Takýmto smerom by som sa tam vybral. Nestrácajte teda príliš veľa času na tých spamových spätných odkazoch, môžete sa jednoducho dištancovať od celej domény, z ktorej prichádzajú, a potom ísť ďalej, nemusíte tam robiť absolútne nič. A najmä ak už majú 404 strán – odkazujú na 404 strán, už sú akosi ignorované.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE