Google hovorí: Indexovacie API je relevantné iba pre obsah práce

Profesionál v oblasti SEO sa obával používania rozhrania API na okamžité indexovanie. Prečítali si dokumentáciu a všimli si, že je relevantná pre pracovné miesta.

Niekto v komunite pomoci Google však vysvetlil, že by sa to mohlo použiť na správy.

Pýtali sa, či je v poriadku použiť to na správy.

Druhá časť ich otázky znie – zverejnia príbeh, potom ho zverejnia. Potom to pri úprave znova zverejnia a potom to nakoniec zverejnia.

Je tento proces znepokojujúci?

John povedal, že indexovacie API nie je relevantné pre správy a že je skutočne určené pre pracovné ponuky.

Vysvetlil, že je tiež dosť obmedzený, pokiaľ ide o adresy URL, ktoré môžete posielať do API, takže by to nemalo nič zmeniť na novinkách.

John tiež dodal, že áno, s rozhraním API uvidíte, že Google prehľadáva URL veľmi rýchlo, pretože potrebuje získať štruktúrované údaje, aby pochopili, či ide o pracovnú ponuku alebo nie.

Takže na strane indexového prehľadávania by ste mali vidieť zmenu, ale John neočakáva, že uvidí zmenu na strane indexovania.

Zdôraznil tiež, že za používanie indexovacieho API pre správy neexistuje žiadna pokuta, ak ho náhodou použijete týmto spôsobom.

To sa deje približne v čase 32:59 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 32:59
Dobre. A jedno pokračovanie tiež. Hm, zvažujeme, že urobíme okamžité API, kde sa aktualizujeme – dokumentácia hovorí, že je to relevantné pre pracovné miesta, ale aj pre niekoho z tej istej komunity. Myslím, že tu bola ďalšia otázka. A narážali na to, či sa to dá použiť na spravodajstvo. Je v poriadku použiť na správy, používame to. A druhá časť je, že niekedy, keď to použijeme, zverejníme príbeh a potom ho zrušíme. A potom to znova zverejníme vo fáze úprav a potom to konečne zverejníme. Je to teda obava? A je to API relevantné pre správy?

Čítať:  Základy digitálneho marketingu SEO profesionáli by mali vedieť

Ján 33:35
V skutočnosti to nie je relevantné pre správy, je to skutočne určené pre obsah založený na práci. A myslím si, že je to tiež dosť obmedzené, pokiaľ ide o to, koľko adries URL tam môžete štandardne poslať, takže by som nepredpokladal, že sa tým niečo zmení na správy.

SEO Professional 5 33:56
Všimli sme si, dosť zvláštne, že keď sme to urobili, indexovali sme o niečo rýchlejšie, ako keby sme len čakali, kým sa indexový prehľadávač objaví na základe mapy webu a [inaudible]. Je to neoficiálne, ale urobili sme to. Myslím, že sme si to všimli po minúte alebo dvoch, čo je trochu zvláštne. Ale znova, ak narazí na limit počtu dopytov za deň alebo limity API, myslím, že by to naozaj nefungovalo pri veľkých počtoch.

Ján 34:21
Áno. Myslím, že to, čo by ste určite videli, je, že adresu URL prehľadáme veľmi rýchlo, pretože potrebujeme získať štruktúrované údaje, aby sme pochopili, či ide skutočne o pracovnú ponuku alebo nie. Takže na strane indexového prehľadávania by ste pravdepodobne mali zaznamenať zmenu, ale neočakávam, že za to uvidím zmenu na strane indexovania. Ale z nášho pohľadu to nie je tak, že by sme za to nejakú stránku penalizovali. Takže nie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE