Google hovorí mať sledovanie bannerov ako zálohu, aby nasmerovalo používateľov na správnu medzinárodnú stránku

Jeden správca webu na stretnutí Johna Muellera 24. septembra 2021 bol zvedavý na webovú stránku v španielskej verzii, na ktorej pracujú.

Správca webu mal obavy z toho, že používateľom zobrazí nesprávnu stránku na základe ich jazyka, a nebol si istý, či majú pred uvedením do prevádzky správnu technickú implementáciu.

John vysvetlil, že správca webu by pravdepodobne chcel použiť banner s JavaScriptom, aby mohol sledovať, kde sa môže nachádzať nesprávny používateľ, a použiť ho na presmerovanie používateľa na stránku v správnom jazyku.

Používateľa by tam mohli dostať rýchlejšie ako pomocou presmerovaní na strane servera.

Ak použijete presmerovanie na strane servera, riskujete, že sa používateľovi zobrazí iba presmerovaná verzia, a nie správna verzia.

Vďaka bannerovému prístupu máte možnosť častejšie zobrazovať správnu stránku správnemu používateľovi.

Táto výmena sa uskutoční v bode 21:25 vo videu:

John Mueller 24. 9. 2021 Prepis stretnutia:

Správca webu 4 21:25
Áno, plánujeme vydať španielsku verziu pre americký trh. A už máme viacjazyčnú webovú stránku a približne 92 krajín a 70 jazykov. Pokiaľ však ide o USA, viete, je tu google.com. A máme veľkú návštevnosť pochádzajúcu z kľúčových slov značky, väčšinou ide o najväčšiu návštevnosť. A máme určité obavy z tohto vplyvu, máme komplexné riešenie hreflang v súboroch sitemap a tiež jazyk stránky pre každú stránku, ktorú sa chystáme vydať prostredníctvom CMS. Stále sme však mali taký ostych ísť naživo, pretože pravdepodobne došlo k návštevnosti kľúčových slov značky. A to je väčšina, ktorá sa dá merať vo výsledkoch vyhľadávania. Máte nejakú ďalšiu radu, ktorú by sme mali zvážiť v súvislosti s týmto otvorením sa pre španielsky hovoriacich v USA?

Čítať:  Google vysvetľuje, aký veľký je problém s odkazmi z domén mikrostránok

Ján 22:37
Vidíte teda momentálne nejaké problémy? Alebo je to skôr s ohľadom na budúce plány?

Správca webu 4 22:45
Áno, myslím, tam poviem, že niektoré produkty a dokonca majú nejaký preklad, že potom je značka rovnaká. Pravdepodobne sa teda vyskytnú prípady, že sa zobrazí väčšia návštevnosť výsledkov pre Angličanov ako pre španielčinu alebo naopak. Našou najväčšou obavou je, či by sme mali zvážiť ďalšie technické požiadavky alebo možno vykonať nejaké zmeny v španielskom obsahu, aby sme si boli istí, že sú umiestnené v bunkách s nejakou inou relevantnosťou smerom k obsahu v angličtine.

Ján 23:24
Dobre, ale máte už španielsky obsah? Alebo je to…?

Správca webu 4 23:29
Nie, plánuje sa spustiť v októbri.

Ján 23:32
Dobre. Takže si myslím, že veci, ktoré ste spomenuli, znejú skvele. Takže to vyzerá ako dobrý prístup. Jedna, jedna vec, ktorú by som sa pokúsil urobiť, neviem, či je to možné vo vašom konkrétnom prípade, by bolo pridať banner založený na JavaScripte na tieto stránky, aby som sa pokúsil rozpoznať, či nesprávny používateľ používa nesprávnu verziu stránky strana. Takže ak je to niečo, neviem, či je to tu možné, ale rozpoznať možno jazyk prehliadača alebo polohu používateľa pomocou JavaScriptu a ak viete, že je na nesprávnej verzii, navrchu zobrazte malý banner a povedal: “Hej, máme pre vás lepšiu verziu, môžete kliknúť na odkaz tu.” Použitie takéhoto bannera znamená, že Google bude môcť indexovať všetky tieto stránky. Používateľov však môžete naviesť na ten správny o niečo rýchlejšie. Ak by ste to urobili na strane servera, napríklad s presmerovaním, problém by mohol byť v tom, že Googlebot nikdy neuvidí druhú verziu, pretože sa vždy presmeruje. A banner je niečo ako záložný plán, kde zvyčajne pomôže hreflang, možno je nastavené geografické zacielenie. Ale banner je niečo ako dobre, nemôžeme zaručiť, že na tieto stránky chodia len správni používatelia. Tak ich odchytíme a potom pomôžeme nájsť tých správnych.

Čítať:  Vydaná prvá kniha Jasona Hennesseyho: 'Advokátska firma SEO'

Správca webu 4 25:01
Áno, už sme implementovali geografické zacielenie pre [inaudible].com. A napríklad teraz som vo Švédsku. Takže návštevnosť smeruje priamo na tento švédsky trh. A pokiaľ ide o USA, je to len jedna verzia, myslím jedna strana. A zvyčajne ľudia, ktorí používajú webové prehliadače možno z webového prehliadača a rozhrania v Google, môžu zmeniť výsledky.

Ján 25:31
Len by som predpokladal, že niekedy sa používatelia dostanú na nesprávnu stránku, pretože všetko okolo geografického zacielenia a hreflang je niekedy trochu flexibilné, pokiaľ ide o to, ako to rozpoznávame a ako sú používatelia nastavení. Takže hlavne preto by som ten banner odporučil ako zálohu, ale inak si myslím, že téme rozumieš a asi to máš nastavené tak, že to pôjde.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE