Google hovorí nie: Časti duplicitného obsahu na stránkach kategórií nepoškodia váš web

Jeden odborník v oblasti SEO mal obavy z duplicitného obsahu pochádzajúceho z kombinovania existujúcich blogových príspevkov a počas hangoutu sa opýtal Johna Muellera na nasledujúci scenár:

Opisovali situáciu, keď uverejnili tému na svoj blog. Kvôli určitej potenciálnej potrebe však možno budú musieť znova uverejniť obsah na svojom blogu s niekoľkými ďalšími aktualizáciami.

Chcú však ponechať predchádzajúci príspevok rovnaký.

Namiesto toho chcú zverejniť kombináciu starého príspevku s novými prírastkami.

Ich hlavnou otázkou je: spôsobí to penalizáciu ich blogu opätovným zverejnením rovnakého obsahu?

John odpovedal, že nie, to je zvyčajne v poriadku. Systémy Google rozpoznajú, keď sa na webovej stránke vyskytuje významná duplicita obsahu.

Toto sú však veci, ktoré sú pre web bežnou činnosťou. Takže, ak máte stránku kategórie a stránku s podrobnosťami o príspevkoch, potom na stránke kategórie budete mať aj časť blogových príspevkov, čo je duplicita.

To je ešte v poriadku.

To sa deje približne v čase 7:36 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 7:36
Dobre, moja posledná a posledná otázka je, že: Predpokladajme, že som uverejnil tému na svojom blogu, príspevok na svojom blogu. A kvôli nejakej potrebe musím znova uverejniť tento obsah na svojom blogu, znova, možno, možno, že som to už uverejnil v príspevku? A asi ich potrebujem skombinovať a pridať niečo nové a potom to znova vydať. A predchádzajúci príspevok chcem ponechať rovnaký ako oni. Ale chcem znova zverejniť kombináciu dvoch nových príspevkov. Bude to teda nejako penalizovať môj blog? Alebo si bude Google myslieť, že táto osoba zverejňuje rovnaký obsah?

Čítať:  15 SEO influencerov, ktorých musíte sledovať na sociálnych sieťach

Ján 8:20
Nie, myslím, že to je zvyčajne v poriadku. Myslím tým, že naše systémy rozpoznajú, keď je na webovej lokalite významná duplicita, ale z veľkej časti sú to bežné veci, ktoré sa na webovej lokalite dejú, napríklad ak máte stránku kategórie a stránku s podrobnosťami o blogových príspevkoch, potom samozrejme na na stránke kategórie, budete mať aj časť samotného blogového príspevku, čo je duplicita, ale je to tiež v poriadku.

SEO Professional 2 8:46
Dobre, prepáčte, mám ďalšiu otázku. Takže zakaždým, keď často počujeme, že Google má rád nový obsah, takže ak som nejakým spôsobom uverejnil obsah v príspevku koncom roka 2020 a mal by som ho znova uverejniť alebo aktualizovať, alebo by som ho mal znova uverejniť?

Ján 9:10
Nie, myslím, že ak ide o rovnaký obsah, nemusíte ho znova uverejňovať. Nie je to tak, že by sme zvýšili hodnotenie vecí, ktoré sú čerstvé.

SEO Professional 2 9:21
Ak teda potrebujem niečo pridať alebo ak to potrebujem aktualizovať, aktualizujem to? Mám to aktualizovať alebo to mám znova odoslať?

Ján 9:29
Len by som to aktualizoval. Myslím, že je to úplne v poriadku.

SEO Professional 2 9:35
Dobre. Ďakujem ti veľmi pekne. To je všetko. To bola celá moja dnešná otázka. Vďaka.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE