Google hovorí nie: Nepoužívajú skóre spamu, autoritu domény ani toxické odkazy nástroja SEO

Na Twitteri sa Johna Muellera pýtali na zlé a toxické odkazy.

Jeden odborník v oblasti SEO sa ho opýtal: Predpokladajme, že zlý alebo toxický odkazujúci web alebo spätný odkaz je zastavený/nefunkčný/404.

Mali by to stále považovať za dištancovanie sa?

John vysvetlil, že koncept toxických odkazov je niečo, čo tvoria nástroje SEO. Jednoducho by to ignoroval a možno by prešiel k vážnejším nástrojom.

Profesionál v oblasti SEO sa tiež opýtal: staré odkazy, ktoré majú vyššie skóre spamu ako DA alebo toxické odkazy – ktorý z nich by mali zvážiť?

John potom vysvetlil, že: „Google nepoužíva skóre spamu, DA ani toxické odkazy nástroja SEO. To všetko sú veci, ktoré odvádzajú vašu pozornosť od vytvárania úžasných stránok. Sústreďte svoju energiu.”

Zapojilo sa aj množstvo odborníkov v oblasti SEO, vrátane Dr. Marie Haynes, ktorí podporili informácie Johna Muellera:

Ak k tomu môžem pridať… John má pravdu… väčšina stránok sa nemusí obávať „toxických“ odkazov. Ak však máte odkazy, ktoré smerujú na stránky 404, tieto odkazy neprenášajú signály, takže aj tak nie je potrebné sa od nich dištancovať.

Koncept toxických odkazov je niečo, čo tvoria nástroje SEO – jednoducho by som to ignoroval a možno by som prešiel k serióznejším nástrojom.

— 🐝 johnmu.xml (osobné) 🐝 (@JohnMu) 6. júna 2022

Google nepoužíva skóre spamu, DA ani toxické odkazy nástroja SEO. To všetko sú veci, ktoré odvádzajú vašu pozornosť od vytvárania úžasných stránok. Zamerajte svoju energiu.

Čítať:  Ako manuálne sledovať spätné odkazy pomocou Google Analytics

— 🐝 johnmu.xml (osobné) 🐝 (@JohnMu) 6. júna 2022

Ak k tomu môžem pridať…John má pravdu…väčšina stránok sa nemusí obávať „toxických“ odkazov. Ak však máte odkazy, ktoré smerujú na stránky 404, tieto odkazy neprenášajú signály, takže aj tak nie je potrebné sa od nich dištancovať.

— Dr. Marie Haynes🐧 (@Marie_Haynes) 6. júna 2022

Myšlienka toxických odkazov sa v skutočnosti začala s vecami Google o „zlom susedstve“ v časoch Matta – prvé odkazy na vás by vám mohli ublížiť a staré znenie Googlu sa zmenilo (formulácia „Odkazy na vás môžu pomôcť, ale nikdy neublížia“).

— Ammon Johns♞ (@Ammon_Johns) 6. júna 2022

Som jedným z ľudí, ktorí spopularizovali slovné spojenie „toxické odkazy“. Chcel som len odkazovať na odkazy, ktoré preukázateľne viedli k trestu (ručný zásah). John má pravdu: ignorujte nástroje SEO.

— SEO-Theory.Com (@seo_theory) 6. júna 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE