Google hovorí nie: Štruktúrované údaje, ktoré nie sú úplne platné, nespôsobia vyradenie vášho webu z indexovania

Profesionál v oblasti SEO bol znepokojený technickými vylepšeniami svojho blogu, ako aj niektorými z jeho štruktúrovaných údajov.

Od konca októbra sa počet stránok indexovaných spoločnosťou Google dramaticky znížil – približne o 25 percent – ​​o približne 500 000 stránok.

Pre stránky, ktoré odoslali, sa počet odoslaných strán znížil o 50 percent na viac ako 50 percent.

Urobili všetok výskum, ktorý si dokážu predstaviť, že by bol relevantný.

Jedna vec, ktorú zistili, je, že ak je na stránke produktu recenzia alebo ak na stránke produktu nie sú žiadne recenzie, Schema validator je nespokojný, pretože tam nebola spomenutá žiadna recenzia, ale robia tam niečo zlé.

To je jediná veľká zmena, o ktorej si môžu myslieť, že sa stala a ktorá by mohla spôsobiť, že stránka prejde z pomalého, ale stabilného rastu počas celého roka na dramatický pokles za posledné dva mesiace.

Chýba im niečo, na čo by sa mali nabudúce pozrieť?

John odpovedal, že len preto, že štruktúrované údaje nie sú na stránke úplne platné, neznamená to, že ich Google vynechá z indexovania. Verí, že to spolu nesúvisí.

Pokračoval: predstavuje si, že odborník v oblasti SEO sa možno pozerá na správu v Search Console, ktorá zobrazuje všetky tieto chyby.

Pozerajú sa na ne a povedia – „No, na značke mi naozaj nezáleží.“

John hovorí, že je to v poriadku. Nie je to znak toho, že si Google myslí, že ich stránka je zlá, pretože štruktúrované dáta nie sú platné.

Čítať:  Sú YMYL a EAT naozaj len koncepty?

Google len chce, aby profesionáli v oblasti SEO vedeli, že v prípade, že chcú použiť štruktúrované dáta, že to nefunguje.

To by stále neprekážalo pri prehľadávaní alebo indexovaní alebo niečo podobné.

To sa deje približne v čase 5:47 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 3 5:47
Za posledný rok sme teda na stránke urobili množstvo technických vylepšení. A zdá sa, že naši zákazníci sú s touto stránkou celkom spokojní. Od konca októbra však počet stránok indexovaných Googlom dramaticky klesol o 25 %, teda približne o 500 000 stránok.

A tie, ktoré sme odoslali, aby to bolo pre všetky známe stránky, tie odoslané klesli o 50%, viac ako 50%. Urobili sme taký výskum, aký si vieme predstaviť, že by bol relevantný.

Zistili sme, že ak je na stránke produktu recenzia alebo ak na stránke produktu nie sú žiadne recenzie, validátor schémy nie je spokojný, pretože nie je spomenutá žiadna recenzia, ale robíme tam niečo nesprávne.

Ale to je jediná veľká zmena, ktorú môžeme vidieť a ktorá prešla z pomalého, ale stabilného rastu počas celého roka na dramatický pokles za posledné dva mesiace. Je niečo, čo nám chýba, na čo by sme sa mali pozrieť nabudúce?

Alebo to v skutočnosti stačí na to, aby to bolo hlavnou príčinou?

Ján 6:50
Takže to, že štruktúrované údaje nie sú na stránke úplne platné, by neznamenalo, že by sme ich vyradili z indexovania. Zdá sa mi to teda nesúvisiace. Predstavujem si, že možno správa v službe Search Console zobrazuje všetky tieto chyby a vy sa na ne pozriete a poviete si: No, nestarám sa o značky. A to je v poriadku.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 28. apríla 2024

Nie je to znak toho, že si myslíme, že váš web je zlý, pretože štruktúrované údaje nie sú platné. Chceme vám len oznámiť, že v prípade, že by ste chceli použiť štruktúrované dáta, ako keby to nefungovalo. To by však neovplyvnilo prehľadávanie, indexovanie alebo hodnotenie alebo niečo podobné. Je ťažké povedať, čo to môže spôsobiť. Mohlo by to byť podobné predchádzajúcej otázke, že naše systémy si nie sú isté celkovou kvalitou vašej webovej stránky.

Pokiaľ ide o takú veľkú webovú stránku, kde sa pozeráte na množstvo čísel, jednu vec, ktorú by som tiež urobil, je pokúsiť sa pozrieť na nejaké vzorky a pokúsiť sa zistiť, či tam je…je to číslo skutočne reflexné o skutočnom probléme, alebo možno počet indexovaných stránok v podstate len odráža niečo technické, čo sa čistí.

Takže napríklad niekedy indexujeme stránky s rôznymi parametrami, ktoré sú k nim pripojené, napríklad ako analytické parametre sledovania. A ľahko sa môže stať, že tých stránok zrazu zaindexujeme, neviem, 100 000. A všetky sú indexované. A v grafe to vyzerá, že ide o veľkú vec. Ak by sme však všetky tieto stránky zrušili, pre váš web by to nič nezmenilo, pretože ide o náhodne indexované stránky.

Takže v grafe to môže vyzerať veľmi dramaticky a že to stúpa, ako keby sa všetky tieto veci indexovali, a potom to klesá, hovoríte si, čo sa pokazilo, ale môže to byť len tak, že naše systémy sú druh opravy problému s indexovaním, ktorý v skutočnosti neovplyvňuje zvyšok vášho webu.

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo zmienky o značke nie sú odkazy

Dobre, myslím, že by som sa pokúsil zistiť, ktoré z týchto problémov skutočne ovplyvňujú návštevnosť alebo viditeľnosť vašich webových stránok. A možno do toho spadá problém indexovania, ale pokúsil by som sa to oddeliť.

SEO Professional 3 9:12
Dobre, túto jednu vec sme si všimli, že toto je prvýkrát, čo sme videli indexovo prehľadávané, ale neindexované. A možno je to len preto, že predtým, ako to nebolo prehľadávané a neindexované, je to niečo nové. Hovoríme si, Dobre, máme pocit, že nám to niečo hovorí, ale nie sme si celkom istí, ako to interpretovať. Čo z toho analyzovať.

Ján 9:29
Áno, myslím, že kvalita? Áno, nemyslím si, že by sa z toho dalo vyťažiť veľa. Myslím, že dva stavy, indexované a neindexované a objavené, nie sú indexované. Sú v podstate ekvivalentné v tom, že vieme o URL.

Je to ako keby sme potvrdili, že sme o tom počuli, ale rozhodli sme sa to neindexovať. A to je niečo, čo hľadáme s indexovacími tímami, aby sme zistili, či je to naozaj všeobecný problém? Pretože o tom počúvame čoraz viac správ. Alebo je to v podstate len, je to viditeľnejšie ako kedysi?

Pretože aj v minulosti sme vždy indexovali iba časť webovej stránky. V Search Console sme to však ľuďom nikdy neukázali. Zamerali sme sa len na druh návštevnosti, ktorú získavate, nie na to, prečo neindexujeme jednotlivé stránky.

Čítať:  5 spôsobov, ako zdieľať celú trasu z Máp Google do telefónu alebo počítača

Áno. Nie, ale ak chcete, môžete svoju adresu URL hodiť sem do chatu a ja ju môžem odovzdať tímu, najmä ak máte nejaké vzorové adresy URL zo svojej webovej stránky, kde sa cítite dobre, toto je naozaj dôležitý obsah.

A nie je indexovaný. A je to niečo, čo robíte vy alebo niečo, čo robíme my?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE